Reklama

Niedziela Przemyska

Biały pasterzu – prowadź nas…

W Bursie Szkolnej Sług Jezusa w Przemyślu odbyły się warsztaty młodzieżowej Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej.

Niedziela przemyska 27/2021, str. I

[ TEMATY ]

muzyka

warsztaty

warsztaty

Ks. Marcin Wilk

Warsztaty przygotowują Diakonię Muzyczną do animowania SMAP-u 2021 w Krośnie

Warsztaty przygotowują Diakonię Muzyczną do animowania SMAP-u 2021 w Krośnie

Były to pierwsze warsztaty po długiej przerwie spowodowanej epidemią – odbywające się 18-20 czerwca. Równocześnie pierwsze po śmierci nieodżałowanego śp. ks. Tadeusza Białego. Dlatego też z tej racji, wchodząc do Bursy i auli pierwszym westchnieniem było: „Biały pasterzu – prowadź nas…”. Aby w jakiś szczególny sposób śp. ks. Tadeusz Biały mógł być widzialnie obecny podczas warsztatów – tu, gdzie zawsze był, wspierał, pocieszał – zostały przygotowane banery z jego wizerunkiem i motywującymi tekstami.

Reklama

Podczas weekendowego spotkania młodzież prowadzona pod znakomitą batutą dr Moniki Brewczak, dyrygent Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej i zespołu Soul z Sanoka, w trakcie ośmiu warsztatowych sesji przygotowała muzyczny repertuar na zbliżające się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 2021 w Krośnie w dniu 18 września (zapisy do 15 sierpnia w parafii u swojego duszpasterza), któremu będzie towarzyszyć hasło: „Posłani mocą Eucharystii”. Jak zawsze do tej pory, tak i teraz Diakonia doświadczyła wielkiej gościnności i dobroci od gospodarzy Bursy Szkolnej Sług Jezusa w Przemyślu, z panią Dorotą Starzec na czele. Maria Szulikowska, autorka tekstów pieśni i współpracownica Diakonii, napisała piękny tekst tegorocznego Hymnu Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Krośnie W Eucharystię zanurzeni: „W Eucharystię zanurzeni,/ Ciałem Pana umocnieni./ Posyłani mocą Chleba,/ tam, gdzie światu Boga trzeba”. Refren: „Musimy iść! Musimy siać!/ Musimy ludziom Boga dać!/ Bo do nich jesteśmy posłani,/ Posłani mocą Eucharystii,/ Bo są jak owce bez pasterza/ Zagubieni, udręczeni/ Do nich jesteśmy posłani,/ Posłani mocą Eucharystii”. II zwrotka: „W Eucharystii moc i siła,/ Miłość Boża to sprawiła./ Z Eucharystii jest przesłanie,/ Że Bóg stał się Chlebem dla mnie”. III zwrotka: „Nie przemierzy człowiek drogi/ Bez Pokarmu dla ubogich./ Kto chce dostać się do nieba/ Niech spożywa Ciało z Chleba”. IV zwrotka: „Bóg posyła Apostołów,/ Eucharystia ich wspomaga./ Idą oni wciąż do ludzi,/ Bo dla Boga chcą się trudzić”. V zwrotka: Na ołtarzach świątyń Pana,/ Manna z nieba jest nam dana./ Jezus umarł dla człowieka,/ Więc nas w niebie szczęście czeka”.

Kolejne warsztaty Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej odbędą się 20-22 sierpnia w Bursie Szkolnej Sług Jezusa w Przemyślu. Będą drugim etapem muzycznego przygotowania do Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Krośnie.

Zapraszamy wszystkich chętnych młodych do zapisywania się na to szczególne muzyczne i radosne wydarzenie. W tym celu prosimy o zgłoszenie na adres e-mailowy: zapisydm@gmail.com do 17 sierpnia, podając: nazwisko imię, wiek, parafię, telefon, mail. Po zgłoszeniu zostanie wysłany e-mailem program warsztatów, informacja o opłacie i zgoda rodzica dla uczestników niepełnoletnich. W warsztatach mogą brać udział studenci, młodzież ze szkół ponadpodstawowych i z klas VII i VIII szkoły podstawowej.

2021-06-29 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyśpiewali błogosławieństwa

Niedziela legnicka 16/2015, str. 5

[ TEMATY ]

warsztaty

Sławomir Puciato

Warsztaty muzyczne prowadzili znani krakowscy muzycy

Warsztaty muzyczne prowadzili znani krakowscy muzycy

W dniach 27-29 marca w Szkole Podstawowej nr 7 w Legnicy odbywały się warsztaty prowadzone przez znanych krakowskich muzyków – Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego w ramach przygotowań do legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny

Wydarzenie skupiło ponad 100 osób z całej diecezji. Nie tylko młodzież, ale także dorośli przyjechali do Legnicy, by kształcić swój warsztat muzyczny. Na początku zostali podzieleni na głosy. Następnie z poszczególnymi grupami głosowymi szlifowano każdą frazę muzyczną, powtarzano po kilka, nawet kilkanaście razy, by w rezultacie odpowiednio wybrzmiały wyśpiewywane słowa.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Papież: synod to nie wymiana opinii, lecz słuchanie Ducha

2021-09-18 16:12

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP

W procesie synodalnym nie chodzi o gromadzenie różnych opinii, lecz o wsłuchanie się w Ducha Św. – mówił Papież podczas spotkania z przedstawicielami rzymskiej diecezji. Franciszek postanowił się z nimi spotkać w Watykanie, aby w ten sposób przygotować swoją diecezję na pierwszy etap procesu synodalnego, który ma miejsce właśnie na szczeblu lokalnym.

Papież zaznaczył na wstępie, że głównym zadaniem synodu jest właśnie wsłuchiwanie się w głos Boga, rozpoznanie Jego obecności, Jego przejścia i tchnienia życia. Franciszek przypominał, że tematem synodu jest właśnie synodalność.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję