Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Idźcie na cały świat…

Powołanie kapłańskie, jak każde powołanie, jest wymagające i potrzebuje wsparcia Najwyższego.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 28/2021, str. I

[ TEMATY ]

Dzień Kapłański

Ewa Monastyrska/Niedziela

Spotkaniu towarzyszyło wręczenie nominacji

Spotkaniu towarzyszyło wręczenie nominacji

Nikt nie może sam z siebie dokonać wielkich i wzniosłych rzeczy, jeśli wpierw o pomoc i obecność nie poprosi samego Stwórcy.

Każdego roku kapłani diecezji gromadzą się u stóp Matki Bożej w Krasnobrodzie, by wspólnie modlić się, a także zjednoczyć podczas dnia kapłańskiego. W tym roku przypadł on 26 czerwca. Kapłani zgromadzili się na Drodze Krzyżowej oraz na Mszy św., sprawowanej przez pasterza diecezji, bp. Mariana Rojka. Dzień ten miał być nie tylko spotkaniem księży, lecz przypomnieniem, czym jest powołanie kapłańskie, przeżywane we wnętrzu każdego z osobna.

Reklama

– Każdy z nas niech przypatrzy się swojemu powołaniu. Co jest środkiem mego kapłańskiego życia? Na czym się ono koncentruje? Do czego się odwołuje? Co jest owym fundamentem, bez czego nie ma sensu wszystko, co wykonuję i czym się na co dzień karmię. Pismo Święte uzmysławia nam, że środkiem dla nas jest sam Bóg. On chce być istotnym środkiem tego, co czynię i czym żyję – podkreślił podczas homilii bp. Marian Rojek.

Dzień kapłański to także okazja do podziękowania Bogu za miniony czas, za duszpasterzy, a także błaganie o nowe, święte powołania kapłańskie. – Jako kapłani diecezji zamojsko-lubaczowskiej zbieramy się w naszym najważniejszym maryjnym sanktuarium, aby podziękować za mijający rok katechetyczny i za wszystkie doświadczenia, które przeżywaliśmy tak my, jak i nasi wierni. Przychodzimy, by Dobremu Pasterzowi podziękować za łaskę powołania, za nowych kapłanów, neoprezbiterów, za wszystkich, także i tych, którzy przechodzą do innej formy pracy, tych doświadczonych problemami, chorobami, trudnościami. Chcemy prosić o nowe powołania, by nam nie zabrakło żniwiarzy – powiedział podczas Mszy św. pasterz diecezji.

Podczas spotkania księża przyjęli z rąk biskupa nominacje do nowych parafii, nowe funkcje i zadania. Zwiększyła się liczba egzorcystów posługujących na terenie diecezji, a także wielu wikariuszy zmieniło parafie. Był to wyjątkowy dzień dla neoprezbiterów, którzy otrzymali nominacje na swoje pierwsze parafie.

– Zostałem skierowany do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łukowej. Jest to dla mnie duże zaskoczenie, ale bardzo się cieszę. Myślę, że jest to wola Boża i jestem potrzebny ludziom, by głosić im Chrystusa. Chciałbym pracować z młodzieżą i uczyć w szkole. Po 6 latach seminarium wszystko się zmienia, więc odczuwam stres i niepokój przed nieznanym. Myślę, że z Bożą pomocą odnajdę się. W każdej nowej placówce są ludzie, którzy czekają na nas, byśmy im posługiwali – zaznaczył ks. Łukasz Łukasiewicz.

2021-07-07 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłaństwo jest wielkim darem

Niedziela kielecka 25/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Dzień Kapłański

Zdjęcia: TER

Kościół potrzebuje świadków Chrystusa

Kościół potrzebuje świadków Chrystusa

W święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodziliśmy w diecezji kieleckiej Dzień Kapłański.

W tym dniu kapłani z całej diecezji zgromadzili się w kieleckiej bazylice katedralnej na modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Byli tam również alumni, którzy za kilka dni mieli przyjąć święcenia prezbiteratu. Dla nich kapłańska droga właśnie się rozpoczyna.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Rozpoczęcie formacji ruchu Equipes Notre-Dame

2021-09-22 08:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi rozpoczął się nowy rok formacyjny ruchu Equipes Notre-Dame. Wspólnota gromadzi małżeństwa, pomagając w pełnym przeżywaniu ich sakramentu, a także odpowiadając na Boże wezwanie, staje się wzorem chrześcijańskiego małżeństwa w Kościele i świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję