Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

WyRolowani

Ksiądz Jerzy Babiak poinformował, że tegoroczna pielgrzymka rolkowa na Jasną Górę nie może się odbyć.

Niedziela wrocławska 29/2021, str. II

[ TEMATY ]

protest

Archiwum organizatorów

Rolkarze wyrazili swoje niezadowolenie z nowych przepisów

Rolkarze wyrazili swoje niezadowolenie z nowych przepisów

Był to czas, na który wielu z nas czekało. Rok temu pielgrzymka nie odbyła się ze względu na pandemię, a teraz otrzymaliśmy decyzję Wojewody Dolnośląskiego, który podtrzymał decyzję Starosty Oleśnickiego i Komendanta Policji w Oleśnicy. Ta decyzja wskazuje na brak możliwości uzgodnienia trasy pielgrzymki– zakomunikował ks. Babiak salezjanin, organizator pielgrzymki.

Reklama

Decyzja umotywowana jest zmianą opublikowaną w Dzienniku Ustaw w 2020 r. dotyczącą zmian w Kodeksie o Ruchu Drogowym. Dotyczy to Art.15a. pkt 1 – „Osoba poruszająca się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch jest obowiązana korzystać z chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów.”

– W przypadku pielgrzymki na Jasną Górę jest to niemożliwe. Jako organizatorzy czujemy się wykluczeni. Jako ludzie religijni mamy prawo do wyznawania wiary. Nie jesteśmy indywidualnymi uczestnikami, ale posiadamy całą infrastrukturę bezpieczeństwa. Czujemy się wykluczeni także jako rolkarze, bo brak zgody na zorganizowaną formę wskazuje, że jazda na rolkach na dłuższych odcinkach jest niemożliwa – powiedział ks. Babiak.

2021-07-14 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Isakowicz-Zaleski po zakończeniu protestu w Sejmie: wszelkie zarzuty pod adresem Kościoła są niesprawiedliwe

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

protest

TER

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Nie jest tak, że Kościół nie zabierał głosu. Ks. kard. Kazimierz Nycz był obecny na strajku, przyszedł z własnej woli. Wypowiadali się różni duchowni i z tego co wiem, byli gotowi być pośrednikami w tych rozmowach – powiedział KAI ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski. – Niestety ten protest został upolityczniony. Dodam, że wszelkie zarzuty pod adresem Kościoła są niesprawiedliwe, bo Kościół od zarania swoich dziejów prowadzi działalność charytatywną – zaznaczył założyciel i prezes fundacji im. Brata Alberta i duszpasterz osób niepełnosprawnych, komentując zakończenie w Sejmie protestu w sprawie osób niepełnosprawnych a także wypowiedzi ks. Wojciecha Lemańskiego.

– Przyjąłem jako dobrą wiadomość to, że protest został zawieszony, czyli nie zakończony, ale zmieniła się jego forma. Apelowałem o to już od kilku dni, bo uważałem, że to się odbija ogromnie negatywnie na zdrowiu fizycznym i psychicznym tych osób niepełnosprawnych, które przeżywają straszliwą traumę – powiedział ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Profanacja figury Matki Bożej w Aninie

2021-09-17 17:10

[ TEMATY ]

Warszawa

profanacja

figura

wPolityce

W nocy z czwartku na piątek w ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie-Aninie zrzucono z cokołu przedwojenną figurę Matki Bożej. Brak ponad metrowej figury dostrzegły siostry wracające z Mszy św.

W rozmowie z Radiem Warszawa proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie ks. Marek Doszko wskazał, że na intencjonalne działanie sprawców wskazuje kabel telefoniczny owinięty wokół szyi figury Maryi. Na szczęście figura wylądowała ona na miękkiej ziemi i liściach, nie uległa więc poważnemu zniszczeniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję