Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Odpowiedzialność na drodze

We wspomnienie św. Krzysztofa pasterz diecezji celebrował Mszę św. w sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, pobłogosławił kierowców i poświęcił pojazdy.

Niedziela bielsko-żywiecka 32/2021, str. I

[ TEMATY ]

policja

Robert Karp

W Rychwałdzie miała miejsce modlitwa za kierowców̨

W Rychwałdzie miała miejsce modlitwa za kierowców̨

Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Wszyscy chcemy szczęśliwie dojechać do celu naszej podróży, więc nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu! – apelował do kierowców bp Piotr Greger.

W homilii podkreślił, że żadne błogosławieństwo nie gwarantuje bezpiecznej jazdy, gdy w parze z tym nie idzie zdrowy rozsądek człowieka zasiadającego za kierownicą. – Modlitwa kierowana do Boga przez wstawiennictwo św. Krzysztofa jest wołaniem o to, aby każdy pojazd służył człowiekowi w pracy i wypoczynku. Jest prośbą o cnotę roztropności dla wszystkich, którzy będą z nich korzystać i błaganiem, aby zachowując ostrożność i rozwagę, bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Od każdego z uczestników ruchu drogowego zależy wspólne bezpieczeństwo – mówił pomocniczy biskup, apelując o kulturę jazdy, której kryterium stanowi m.in. troska o życie oraz zdrowie własne i drugiego człowieka.

Biskup Greger napiętnował także grzech siadania za kierownicą po spożyciu alkoholu. – To jest grzech będący rezultatem całkowitej bezmyślności, wobec niego nie możemy przechodzić obojętnie i udawać, że nic złego się nie dzieje! Nie pozwalajmy na to, bo to jest potencjalne niebezpieczeństwo. Trzeźwość i wolność od innych używek, odbierających człowiekowi czy ograniczających pełną świadomość, jest warunkiem koniecznym, abyśmy mogli prowadzić samochód – mówił.

Po liturgii wraz z zakonnikami na ksiądz biskup poświęcił pojazdy ustawione wokół bazyliki. Rozdano także karty z modlitwą dla kierowców. Tuż przy sanktuarium punkt profilaktyki otworzyli żywieccy policjanci. /pb

2021-08-03 11:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Święto Policji – rowerem z Lubelszczyzny na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

policja

Jasna Góra News

Pielgrzymka Policjantów z Lubelszczyzny na Jasną Górę

Pielgrzymka Policjantów z Lubelszczyzny na Jasną Górę

Za wszystkich przedstawicieli służb mundurowych wspierających budowanie ładu i bezpieczeństwa w Ojczyźnie i za poległych na służbie w obchodzone dziś Święto Policji modlili się na Jasnej Górze uczestnicy 8. Rowerowej Pielgrzymki Policjantów Lubelszczyzny.

Przy pamiątkowej tablicy złożono hołd funkcjonariuszom Policji Państwowej II Rzeczypospolitej zamordowanym na Kresach Wschodnich przez Sowietów po 17 września 1939 r. Dokładnie 102 lata temu, 24 lipca 1919 r. Sejm powołał Policje Państwową.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Adwent. Czas oczekiwania

2022-11-27 08:19

[ TEMATY ]

adwent

Bożena Sztajner/Niedziela

Adwent to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Dziś w Kościele katolickim przypada początek Adwentu.

Dla chrześcijan Adwent to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Adwent odnosi się zarówno do naszego duchowego przygotowania na przyjście Boga w ludzkim ciele, jak i na Jego ostateczne przyjście w Jezusie na dzień Sądu nad światem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję