Reklama

Głos z Torunia

Czas świętowania

– Moim Królem jest Jezus Chrystus! – mówili dumnie Skauci Króla na I Ogólnopolskim Zlocie WLAS w Załęczu Wielkim.

Niedziela toruńska 33/2021, str. I

[ TEMATY ]

harcerze

zlot

Justyna Kaniecka

Skauci Króla ze szczepu nr 8 działającego przy parafii św. Bartłomieja w Mszanie

Skauci Króla ze szczepu nr 8 działającego przy parafii św. Bartłomieja w Mszanie

Wśród nich była liczna grupa Skautów Króla ze szczepu nr 8 działającego przy parafii św. Bartłomieja w Mszanie. Wspólna Letnia Akcja Skautowa odbyła się w dniach 17-25 lipca. Została zorganizowana po to, by uczcić przypadającą w 2020 r. piątą rocznicę powstania stowarzyszenia. W związku z trudnościami związanymi z pandemią ogólnopolski zlot został przeniesiony na 2021 r. i odbył się w Załęczu Wielkim.

Siedemnaścioro skautów oraz siedmiu instruktorów z Mszana wzięło udział w obozie, który był doskonałą okazją do umocnienia skautowego ducha po przerwie związanej z trwającą pandemią. Dzieci i młodzież z wszystkich szczepów biorących udział zostali podzieleni na gniazda wiekowe, w których uczestniczyli w zajęciach i warsztatach przystosowanych do ich możliwości. Tegoroczna praca obozowa związana była z przyrzeczeniem skautowym oraz ośmioma prawami, którymi kierują się Skauci Króla. Każda grupa brała udział w biegu patrolowym. Zwiadowcy i Wędrownicy oraz przedstawiciele kadry zmierzyli się w zorganizowanym po raz pierwszy skautmagedonie. Wszyscy uczestnicy zlotu spotkali się podczas niedzielnej Eucharystii oraz 24 lipca, kiedy miała miejsce prezentacja poszczególnych gniazd.

Reklama

Sobota była również dniem, w którym do Załęcza Wielkiego przyjechali instruktorzy oraz goście związani ze Skautami Króla. Goście po przejściu przez poszczególne gniazda, wzięli udział w krótkiej prezentacji dotyczącej Skautów Króla. Była ona okazją do wymiany spostrzeżeń związanych z pracą z dziećmi i młodzieżą. Wspólne świętowanie zakończyło się Mszą św. i ogniskiem obrzędowym.

Wspólna Letnia Akcja Skautowa była okazją do spotkania z przedstawicielami szczepów z całej Polski, wymiany doświadczeń oraz zacieśniania więzi z innymi ludźmi, a przede wszystkim z Panem Bogiem.

Skauci Króla to stowarzyszenie, które od wielu lat działa na terenie naszego kraju. Jest to grupa świeckich katolików, którzy troszczą się o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, o ich wzrost duchowy, fizyczny, intelektualny i społeczny.

2021-08-11 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XIV Motocyklowy Zlot Gwiaździsty

[ TEMATY ]

zlot

Krzysztof Świertok

XIV Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego trwa na Jasnej Górze w niedzielę, 23 kwietnia. Ponad 10 tys. motocyklistów z całego kraju, uczestnicząc w pielgrzymce, chce w ten sposób rozpocząć sezon motocyklowy na polskich drogach i modlić się o bezpieczną jazdę. Przybyli także motocykliści z zagranicy, z: Czech, Hiszpanii, Litwy oraz grupa motocyklistów z Węgier o. Bátorem Botondem, paulinem, pasjonatem motocykli.

To pierwszy Zlot Gwiaździsty bez udziału śp. Wiktora Węgrzyna, inicjatora i komandora Zlotów jasnogórskich, który zmarł w styczniu tego roku. Funkcję komandora XIV Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego objęła Katarzyna Wróblewska, wiceprezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Rajd Katyński. „Wiktor mnie od 9. lat wychowywał, ja swój pierwszy zlot jasnogórski organizowałam w 2011 roku, kiedy Wiktor był chory i był na leczeniu, tak że dla mnie to nie jest pierwsza organizacja, ale pierwsza bez Wiktora - mówi Katarzyna Wróblewska - Generalnie mnie bez Wiktora najłatwiej nie jest, ponieważ był dla mnie mentorem, ojcem, przewodnikiem, ale ponieważ wierzę w świętych obcowanie, to różne rzeczy załatwiam z Nim na bieżąco...”

CZYTAJ DALEJ

Modlitwy za zmarłych

Niedziela

CZYTAJ DALEJ

Jak przygotować drogę Panu w Adwencie?

2021-12-04 22:16

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

Sr. Amata CSFN

Wszyscy czterej ewangeliści cytują fragment z księgi Izajasza, który zapowiada misję św. Jana Chrzciciela. Tylko ewangelista Łukasz cytuje dłuższy fragment niż pozostali ewangeliści. Mówi on, że zbawienie ujrzą wszyscy ludzie, nie tylko Żydzi. Ten dłuższy cytat pozwala zrozumieć nie tylko działalność Jana Chrzciciela, ale także Boży plan zbawienia przez Jezusa.

1. Słowa Klucze

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję