Reklama

Niedziela Przemyska

40-lecie parafii Chrystusa Króla

Wspólnota parafialna Chrystusa Króla w Sanoku obchodziła jubileusz 40. rocznicy istnienia parafii.

Niedziela przemyska 36/2021, str. III

[ TEMATY ]

40. rocznica istnienia parafii

Wojciech Kaczkowski

Parafia otrzymała obraz Matki Bożej Katyńskiej

Parafia otrzymała obraz Matki Bożej Katyńskiej

Uroczystej Eucharystii w dniu 22 sierpnia przewodniczył ks. Michał Błaszkiewicz, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sanoku-Dąbrówkach, a na jubileuszu wszystkich przybyłych wiernych powitał ks. Jacek Michno, obecny proboszcz parafii Chrystusa Króla w Sanoku.

– Bez Pana Boga, Jego błogosławieństwa i łaski, próżny nasz ludzki trud. Dziękujemy zatem Panu Bogu za dar Jego nieskończonej miłości, którą rozlewa w sercach naszych parafian, za możliwość korzystania z Jego łaski i miłosierdzia, a także za towarzyszący nam nieustannie dar jedności w Duchu Świętym – mówił podczas Mszy św. proboszcz parafii Chrystusa Króla w Sanoku ks. Jacek Michno.

Reklama

Homilię na Eucharystii w dniu jubileuszu 40-lecia istnienia parafii Chrystusa Króla w Sanoku wygłosił z kolei ks. Wiesław Kałamarz, proboszcz parafii św. Marcina w Krościenku Wyżnym, który zwrócił uwagę na piękno tutejszej świątyni parafii Chrystusa Króla, będącej owocem trudu i pracy wielu osób. – Jest to dzieło wiary, jest to dzieło serca. Ściany tej świątyni zbudowane są z tysięcy cegieł nabytych za cenę wyrzeczenia, odmowy sobie niejednej godziwej rzeczy. Mury tej świątyni umocnione są nieprzeliczonymi cierpieniami, ofiarowanymi na spoiwo składanego rękoma materiału. Wnętrze tej świątyni pełne jest modlitw zanoszonych przez ojców, matki, chorych, dzieci i życzliwych przechodniów. Tego budulca nie można kupić za żadną cenę – mówił kaznodzieja, ks. Wiesław Kałamarz.

Jubileusz 40-lecia istnienia parafii Chrystusa Króla w Sanoku został połączony ze szczególnym wydarzeniem. W tym dniu Fundacja „Golgota Wschodu” przekazała do świątyni obraz Matki Bożej Katyńskiej.

Jubileusz sanockiej parafii Chrystusa Króla stał się okazją do podsumowania minionych lat, ale także modlitwy w intencji parafian. W niedzielnej uroczystości w Sanoku udział wzięli także kapłani i siostry zakonne pochodzący z tej parafii.

2021-08-31 12:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W tajemnicy Wieczernika

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

Lindów

40. rocznica istnienia parafii

Beata Pieczykura/Niedziela

– To jest cząstka z jego ciała i krwi. Dlatego przychodzi do nas tutaj jako świadek Chrystusowej Ewangelii i Chrystusowego Kościoła – mówił abp Wacław Depo w parafii Zesłania Ducha Świętego w Lindowie podczas wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II.

Trudny początek i zmaganie o zaistnienie parafii Zesłania Ducha Świętego w Lindowie czynią ją bliską św. Janowi Pawłowi II, który jako metropolita krakowski walczył, by powstał m.in. kościół w Nowej Hucie. Znakiem tej bliskości i obecności są relikwie krwi świętego papieża wprowadzone do wspólnoty w Lindowie 22 września, w roku stulenia jego urodzin i 40. rocznicy erygowania parafii. Z tej okazji Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Wacław Depo, który również udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania oraz modlił się w intencji społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Jana Pawła II w Lindowie.

CZYTAJ DALEJ

Archiwum IPN poszukuje informacji o bohaterach ze zdjęcia Henryka Śmigacza

2021-12-02 10:20

[ TEMATY ]

historia

IPN

Do zasobu archiwalnego IPN, spuścizna po Henryku Śmigaczu, trafiła w ramach projektu Archiwum Pełne Pamięci. Przekazane fotografie i materiały archiwalne stanowią niezwykle cenny nabytek o charakterze dokumentacyjnym z okresu II wojny światowej i ciekawy materiał do badań dotyczących historii fotografii wojennej i teatru polskiego. Duża część z tych zdjęć nigdy nie była publikowana w formie odbitek. Przez wiele lat pozostawały poza granicami kraju.

Dwoje młodych ludzi, starannie, niemal odświętnie ubranych. Uśmiechają się do obiektywu. Ona w jednej ręce trzyma małą torebkę, w drugiej koszyczek, on niesie zwinięty rulon – być może plakat lub szkic. Pozornie wyglądają jak przypadkowi przechodnie zatrzymani przez fotografa podczas spaceru na warszawskiej ulicy. Przeczy temu tło obrazu – stosy ruin za plecami bohaterów zdjęcia.

CZYTAJ DALEJ

Prezes Human Life International Polska krytycznie o projekcie „Stop aborcji”

2021-12-02 20:21

[ TEMATY ]

sejm

obrońcy życia

Human Life International

projekt obywatelski

KAI/Franciszek Sychowski

Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska

Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska

Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska, od lat zaangażowana w działania na rzecz obrony życia nienarodzonych, odnosi się krytycznie do obywatelskiego projektu „Stop aborcji”, który został dziś odrzucony podczas głosowania w Sejmie. Jej zdaniem ten projekt jest przeciwskuteczny, co od początku było do przewidzenia.

Ewa Kowalewska podkreśla, że w pełni zgadza się z fundamentalną zasadą, deklarowaną także przez autorów projektu, że każde dziecko powinno mieć prawo do życia. Jest jednak przekonana, że obrana metoda działania, jaką reprezentuje fundacja Pro jest niewłaściwa. Podkreśla, że tego typu inicjatywy w praktyce i w szerokim oddziaływaniu społecznym raczej odnoszą odwrotny skutek do deklarowanych celów, gdyż powodują spadek poparcia społecznego dla obrony życia oraz narastanie postaw agresywnych i konfrontacyjnych. W takiej atmosferze wszelka merytoryczna dyskusja staje się niemożliwa – podkreśla.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję