Reklama

Niedziela Przemyska

Bądźcie apostołami

Ruch Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji zorganizował w czasie wakacji rekolekcje z Bogiem dla wspólnoty.

Niedziela przemyska 38/2021, str. I

[ TEMATY ]

młodzież

Archiwum RAM

Centralnym wydarzeniem było wręczenie krzyży animatorskich

Centralnym wydarzeniem było wręczenie krzyży animatorskich

Dzień Wspólnoty to czas, kiedy cała wspólnota dziękuje Panu Bogu za miniony rok formacyjny, trudny i wymagający z uwagi na pandemię, jednak pełen wydarzeń, rekolekcji, spotkań i modlitwy, które zmieniały ludzkie serca. Ważne w działalności Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji są rekolekcje wakacyjne.

Reklama

Wakacje z Bogiem przyciągają co roku liczne grupy młodzieży, jak i dzieci. Podczas tegorocznych wakacji odbyło się osiemnaście turnusów, w których wzięło udział łącznie 815 uczestników. W czasie tygodniowego wypoczynku młodzież miała okazję do poznania nowych przyjaciół. Nie zabrakło również wycieczek krajobrazowych, podczas których młodzież podziwiała piękne widoki bieszczadzkich szlaków. Rekolekcje mają charakter religijny, więc nie można zapomnieć o codziennej Mszy św., modlitwie, konferencjach czy spotkaniach z animatorami Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji. Nie zabrakło również rekreacji i zabawy mającej na celu integrację uczestników rekolekcji ze sobą nawzajem. Pozwala ona animatorom na lepsze poznanie swoich grup. Przewidziany został oczywiście czas wolny oraz aktywne formy spędzania czasu. Opiekę na turnusach zawsze sprawują księża, klerycy, siostry zakonne oraz animatorzy, którzy ukończyli roczną formację Ruchu Apostolstwa Młodzieży (Studium Animatora RAM). Rekolekcje zorganizowane były w dwóch miejscach – Ustrzykach Górnych i Wybrzeżu k. Dubiecka. Turnus wakacyjny to doskonała okazja do osobistego spotkania z Panem Bogiem, drugim człowiekiem, samym sobą, a także dostrzeżenia Stwórcy w pięknie jego dzieł.

Zwieńczeniem okresu wakacyjnego, który spędziliśmy intensywnie na rekolekcjach był Dzień Wspólnoty, podczas którego kandydaci na animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji po rocznej formacji sumiennych przygotowań, zadań teoretycznych, jak i praktycznych otrzymali długo wyczekiwane błogosławieństwo i krzyż animatorski. Czterdziestu ośmiu kandydatów zostało pobłogosławionych przez bp. Krzysztofa Chudzio. Biskup pomocniczy naszej archidiecezji mówił podczas homilii: – Najważniejszym zadaniem każdego z was powinna być troska o to, by pozostać w jedności z Panem Bogiem oraz pozostać w jedności z Bożą wspólnotą, to jest z Kościołem.

W tym samym dniu dziesięciu dotychczasowych animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji stało się moderatorami świeckimi. Wręczone również zostały statuetki „Apostolos” za zaangażowanie oraz zasługi we wspólnocie Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Dopełnieniem świętowania był koncert ewangelizacyjny, prezentacja multimedialna oraz zabawa taneczna połączona ze wspólnym grillowaniem.

2021-09-13 18:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzież napisała list do Franciszka

[ TEMATY ]

papież

Brazylia

Franciszek

młodzież

Piotr Kordyś

Młodzież z brazylijskiej Amazonii napisała list do Franciszka. Jest on owocem 3-dniowego spotkania w Manaús - stolicy Amazonas, przygotowującego do Synodu Biskupów poświęconego Amazonii, który odbędzie się w przyszłym roku. W spotkaniu uczestniczyli młodzi ludzie z różnych grup, szczepów Indian oraz z ruchów kościelnych i społecznych. Pełnego poparcia wydarzeniu udzieliła Panamazońska Sieć Kościelna (REPAM).

„Zauważyliśmy, że choć każdy z nas ma swoją tożsamość, duchowość i jest inny od pozostałych, to kiedy spoglądamy na Amazonię, mamy te same pragnienia” – podkreślił Felipe Fialho, sekretarz regionalny duszpasterstwa młodzieży z I Regionu Północnego (Regional Norte 1) Kościoła brazylijskiego.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwy za zmarłych

Niedziela

CZYTAJ DALEJ

Franciszek podczas Mszy św. w Atenach: doświadczenie pustyni i nawrócenie, to wyjście poza schematy

2021-12-05 16:50

[ TEMATY ]

Franciszek w Grecji i na Cyprze

PAP

O tym, że adwentowe zaproszenie do nawrócenia i do spotkania z Bogiem na pustyni życia, to przede wszystkim zachęta do wychodzenia poza dotychczasowe schematy wiary i własnych możliwości, mówił papież Franciszek w niedzielnej homilii. Msza św., której przewodniczył w Megaron Concert Hall w Atenach, to centralny punkt jego wizyty apostolskiej w Grecji.

Swoją refleksję Ojciec Święty oparł na Ewangelii z dnia, zachęcając wiernych do odniesienia do siebie samych zarówno zaproszenia do spotkania Boga w doświadczeniu pustyni, jak też do osobistego nawrócenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję