Reklama

Niedziela Częstochowska

KSM się rozrasta

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej nie zwalnia tempa. Wiele się dzieje!

Niedziela częstochowska 3/2022, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie

KSM

archidiecezja częstochowska

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Abp Depo życzył, aby młodzi oparli swoje życie na Bogu

Abp Depo życzył, aby młodzi oparli swoje życie na Bogu

Na dobry początek roku młodzi spotkali się z abp. Wacławem Depo.

Jest radość

– To już nasza tradycja. Co roku w styczniu organizujemy spotkanie opłatkowe i prosimy naszego pasterza o błogosławieństwo u progu nowego roku. Cieszy nas to, że na twarzy naszego metropolity widzimy wielką radość ze spotkania z nami. Arcybiskup jest dla nas jak ojciec, to bardzo ważne, że chce z nami rozmawiać, śpiewać kolędy – zaznacza prezes KSM Archidiecezji Częstochowskiej Kamila Suchańska. Spotkanie odbyło się 7 stycznia w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Ponad 60 młodych przyjechało z różnych zakątków naszej archidiecezji: Bogdanowa, Rząśni, Gorzkowic, Myszkowa, Zawiercia i z samej Częstochowy. – To wielka radość dla całego zarządu, że jest tylu młodych, którzy nie boją się pokazywać, że wierzą, że się modlą; którzy przyjeżdżają, żeby wymienić się ze sobą życzeniami, zaśpiewać kolędy, spotkać się przy stole, by porozmawiać, po prostu ze sobą pobyć – dodaje prezes. Zastępca prezesa Magdalena Kowalczyk podziela jej radość: – Jestem mile zaskoczona odzewem ludzi, których przybyło więcej, niż się spodziewałam! Serce się radowało, gdy patrzyło się na tę miłą i ciepłą atmosferę oraz uśmiechy od ucha do ucha. Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu za to, że postawił mnie na tej drodze.

Coraz więcej

Arcybiskup Wacław Depo życzył, aby młodzi oparli swoje życie na Bogu, bo wtedy ma ono sens. Porównał prolog Ewangelii Janowej z opisem stworzenia świata z Księgi Rodzaju. – Okres pandemii to czas ograniczeń. Dzięki spotkaniu opłatkowemu mogliśmy wszyscy znowu się spotkać, przegadać wiele spraw z naszego życia oraz, co najważniejsze, być razem ze wspólnotą i z Bogiem. Wiele twarzy było nowych, ale to dobrze – miło patrzeć, że KSM się rozrasta – dzieli się z Niedzielą swoimi wrażeniami skarbnik Natalia Królik.

Hej, kolęda!

Najbliższy czas dla KSM-u będzie bardzo intensywny. W każdą sobotę stycznia młodzi kolędują w częstochowskich parafiach. Pierwszy koncert miał miejsce w parafii św. Józefa Rzemieślnika. Następne odbędą się w parafiach: Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (15 stycznia, godz. 19), św. Stanisława Kostki (22 stycznia, godz. 19) i św. Wojciecha (29 stycznia, godz. 19). Kilkunastoosobowa grupa to nie tylko śpiewająca młodzież, ale i grająca na takich instrumentach jak: gitara, keyboard, wiolonczela i skrzypce. W to przedsięwzięcie muzycznie zaangażowali się także księża – asystent diecezjalny ks. Michał Jędrzejski, a także asystent parafialny ks. Andrzej Witek. Podczas koncertów nie zabraknie najbardziej znanych kolęd, takich jak Bóg się rodzi czy Cicha noc. Młodzież zaśpiewa i zagra także pastorałki.

2022-01-11 08:40

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Normalnie święty

Niedziela małopolska 47/2018, str. VIII

[ TEMATY ]

spotkanie

o. Leon Knabit

Małgorzata Cichoń

O. Leon Knabit OSB wraz z prowadzącymi sympozjum o św. Janie Pawle II w Bibliotece UPJPII Katarzyną Olubińską i Magdaleną Pajkowską

O. Leon Knabit OSB wraz z prowadzącymi sympozjum o św. Janie Pawle II w Bibliotece UPJPII Katarzyną Olubińską i Magdaleną Pajkowską

Najbardziej podobały nam się wypowiedzi osób, które znały św. Jana Pawła II, czyli o. Leona i ks. Pawła Ptasznika. Ich świadectwa były bardzo ciekawe! – oceniają Paweł i Tomek z klasy VIII szkoły podstawowej w Maszkienicach, k. Brzeska. W jaki sposób mówić o polskim Papieżu młodym, którzy go nie pamiętają? Odpowiedź znają organizatorzy sympozjum „Dziękujemy za Twoje serce... W hołdzie św. Janowi Pawłowi II”, które miało miejsce 9 listopada w Bibliotece Głównej UPJPII w Krakowie. Za realizację wydarzenia dyrektor placówki, Magdalena Nagięć, dziękowała współpracownicom: Beacie Wieczorek i Marcie Piechnik-Dubis.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski w liście na Adwent: mamy powstać ze snu obojętności i przyzwyczajenia

2022-11-25 19:15

[ TEMATY ]

list

adwent

prymas Polski

Episkopat.news

„Sen to symbol życiowego odrętwienia, bierności i wycofania, a także nieumiejętności czytania Bożych znaków w swoim życiu. To również obraz oddalenia człowieka od Boga i niewiary. Warto na początku Adwentu zadać sobie pytanie: co dziś jest moim duchowym snem?” – pisze Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście na Adwent 2022.

„Noc się posunęła, a przybliżył się dzień” – nawiązując do słów wprowadzających Kościół w tegoroczny Adwent arcybiskup gnieźnieński przyznaje, że dobrze ilustrują one to, co dokonało się przez przyjście na świat Jezusa Chrystusa – prawdziwego Światła zwyciężającego wszelki mrok.

CZYTAJ DALEJ

Siostry Nazaretanki wspominają założycielkę swojego Zgromadzenia

2022-11-26 12:05

[ TEMATY ]

nazaretanki

Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek

Na 25 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Franciszki Siedliskiej (błogosławionej Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza) , założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, także patronki wielu instytucji prowadzonych przez Zakon. (szkoły, przedszkola, świetlice). 2022 rok to także 180 lat od narodzin Franciszki Siedliskiej i 120 od śmierci. Oba zdarzenia przypadały na listopad.

W związku z tym ważnym dla Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek dniem w oficjalnych social mediach zgromadzenia pojawiły się specjalne życzenia od Siostry Przełożonej Prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, Prowincji Warszawskiej Wiesławy Hyzińskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję