Reklama

Niedziela Rzeszowska

Dzień uwielbienia i chwały

Przy pięknej pogodzie, w radości i z bardzo licznym udziałem wiernych przez miasta i wioski całej diecezji przeszły procesje Bożego Ciała.

Niedziela rzeszowska 26/2022, str. I

[ TEMATY ]

Rzeszów

Boże Ciało

Ks. dr Jakub Nagi

Procesja Bożego Ciała w Rzeszowie

Procesja Bożego Ciała w Rzeszowie

Centralną procesję w Rzeszowie poprowadził bp Jan Wątroba. W Jaśle uroczystościom przewodniczył bp Edward Białogłowski.

W Rzeszowie o godz. 9 na podium przed kościołem farnym rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Jan Wątroba. W koncelebrze uczestniczyli m.in.: bp Kazimierz Górny oraz jedenastu neoprezbiterów, którzy przyjęli święcenia kapłańskie 4 czerwca br. W homilii bp Jan Wątroba odniósł się m.in. do Eucharystii sprawowanej niedawno pod Wielką Krokwią w Zakopanem w 25. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski.

Po Mszy św. wyruszyła procesja eucharystyczna. Najświętszy Sakrament niósł bp Jan Wątroba i księża neoprezbiterzy. Pierwszy ołtarz zbudowano przy kościele Świętego Krzyża na ul. 3 Maja. Ołtarz przygotowała parafia, Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz rzemieślnicy. Ołtarz przy ul. Leopolda Lisa-Kuli przygotowali żołnierze i policjanci. Trzeci ołtarz, zbudowany przed Rondem Pakosława, przygotowała Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna oraz Służba Więzienna. Ostatni ołtarz przygotowali wierni i duszpasterze z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Na zakończenie procesji po śpiewie Ciebie, Boga, wysławiamy bp Jan Wątroba podziękował zebranym za wspólną modlitwę, uwielbienie Pana Boga i publiczne świadectwo wiary. Pobłogosławił też chleby, którymi zebrani podzieli się między sobą. Tradycyjnie Jan Budziaszek zaprosił zebranych na wieczorny koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

Koncert, który zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników odbył się w Parku Sybiraków w Rzeszowie po raz dwudziesty. Jego pomysłodawcami i organizatorami są ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik oraz Jan Budziaszek, który jak zwykle poprowadził imprezę. W koncercie uczestniczyli m.in. bp Jan Wątroba, bp Kazimierz Górny, bp Stanisław Jamrozek oraz władze państwowe i samorządowe. Wykonawcom towarzyszyli orkiestra i chór Jednego Serca Jednego Ducha. To blisko 200 muzyków wolontariuszy. Uczestnicy koncertu, mimo padającego deszczu, wysłuchali około 30 piosenek i pieśni religijnych. Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

2022-06-21 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

By wciąż szli po śladach Jezusa

Niedziela rzeszowska 27/2022, str. I

[ TEMATY ]

katedra

Rzeszów

kapłani

Ks. Jakub Nagi

W katedrze modlili się kapłani z całej diecezji rzeszowskiej

W katedrze modlili się kapłani z całej diecezji rzeszowskiej

W doroczny Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów w rzeszowskiej katedrze zgromadziło się 18 czerwca niemal 250 duchownych.

Wśród zebranych w katedrze byli: bp Jan Wątroba, abp Edward Nowak, bp Edward Białogłowski, bp Kazimierz Górny, bp. Leon Mały i bp Jan Ozga. W temat spotkania wprowadził zebranych ks. Paweł Synoś, wikariusz biskupi ds. duchowieństwa diecezjalnego.

CZYTAJ DALEJ

Na dyskotekę w Adwencie?

Niedziela warszawska 49/2005

Graziako/Niedziela

„Koleżanka zaprosiła mnie na osiemnastkę do modnego klubu. Impreza odbędzie się w Adwencie. Wiem, że będą tańce przy głośnej muzyce. Bardzo chciałabym pójść, ale nie wiem, czy mogę. W końcu Kościół nakazuje w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
Martyna z Piastowa

CZYTAJ DALEJ

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

[ TEMATY ]

Watykan

niewolnictwo

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

W ostatnich pięciu latach znacznie wzrosła liczba wymuszonych małżeństw oraz ilość niewolniczej pracy – podkreśla Międzynarodowa Organizacja Pracy. Agenda ONZ zaznacza, że zjawisko to dotyka całego globu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję