Reklama

Aspekty

Młodzi pod płaszczem Maryi

W Rokitnie 16-17 czerwca odbyły się Diecezjalne Dni Młodzieży. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Pokój wam”.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 26/2022, str. V

[ TEMATY ]

Rokitno

Diecezjalne Dni Młodzieży

Karolina Krasowska

W czasie ddM młodzież diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zawierzyła się Matce Bożej Rokitniańskiej

W czasie ddM młodzież diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zawierzyła się Matce Bożej Rokitniańskiej

Pierwszy dzień był tradycyjnie spotkaniem liderów różnych grup, wspólnot i stowarzyszeń. Czasem modlitwy i wymiany doświadczeń, nowego rozpalenia się do posługi. Tego dnia, w Boże Ciało, w rokitniańskiej bazylice odbyło się Uwielbienie Młodych, które poprowadził zespół Full of Grace. Kolejnego dnia był czas na integrację młodzieży, konferencję ks. Piotra Bartoszka nawiązującą do hasła spotkania w Rokitnie oraz na przedstawienie teatralne Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Pasterz diecezji nawiązał do sceny z Ewangelii, gdy Zmartwychwstały Chrystus ukazuje się zalęknionym Apostołom, przynosząc im słowa „Pokój wam”. – Mija dwa tysiące lat, dziś także jesteśmy trochę wylęknieni, z brakami wiary, miłości, a nadzieja na lepsze jutro może gdzieś w nas słabnie. Ale Pan Jezus przychodzi dzisiaj i mówi „Pokój wam”. Eucharystia to najważniejsza chwila naszego dnia, bo to chwila spotkania z Bogiem. Pragnę wam podziękować, że nie odrzuciliście tego zaproszenia, że pomimo wielu innych możliwości, jesteście tutaj w Rokitnie, u naszej Mamy, której możemy wszystko powiedzieć, która nas wysłucha, ale również za nas się modli, Ona woła w naszej intencji. Potrzebujemy silnej więzi z Matką Bożą – tego nas uczył i ciągle uczy św. Jan Paweł II – powiedział Pasterz diecezji w słowach skierowanych do młodzieży. – Dzisiaj staje tutaj młody Kościół ze wszystkimi swoimi słabościami, ale po to, aby w mocy Ducha Świętego wyjechać stąd z mocniejszą wiarą, z jeszcze mocniejszą miłością – do Boga, do drugiego człowieka, ale także do siebie i także z nadzieją – dodał bp Lityński.

– Przyjechaliśmy, żeby zachęcić młodych do pogłębiania swojej wiary, żeby poznali innych ludzi, zobaczyli, że nie są osamotnieni w swojej wierze, żeby poczuli wsparcie i umocnienie – powiedział Karol z parafii św. Józefa w Żarach, który przyjechał na to spotkanie z ministrantami i młodzieżą. – Bardzo się cieszę, że pod czujnym okiem Maryi, pod Jej bezpiecznym płaszczem, możemy się spotykać jako młody Kościół diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Myślę, że jest to dobra przestrzeń, żeby odnawiać kontakty, które przerwała pandemia, oraz żeby odnawiać to życie Boże, które mamy w sobie – powiedziała Dorota, która w czasie DDM ewangelizowała wśród młodzieży.

2022-06-21 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rokitno: Diecezjalne Dni Młodzieży rozpoczęte

[ TEMATY ]

Rokitno

Diecezjalne Dni Młodzieży

ks. Grzegorz Niedźwiedź

W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 14 czerwca rozpoczęły się Diecezjalne Dni Młodzieży.

Z racji obchodów 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, wydarzenie to jest przeżywane jako Jubileusz Młodych, pod hasłem: „Zaczerpnijcie teraz!” z perykopy ewangelicznej o Kanie Galilejskiej. Pierwszego dnia w Rokitnie zgromadzili się liderzy grup, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Brazylia: jutro odbędzie się beatyfikacja 20-letniej Izabeli Krystyny Mrad Campos

2022-12-09 16:32

[ TEMATY ]

Brazylia

błogosławiona

Wikipedia/autor: Bastião Já Sabe na licencji Creative Commons

Isabel Cristina Mrad Campos

Isabel Cristina Mrad Campos

W sobotę 10 grudnia podczas Mszy św. polowej w Barbacena w Brazylii arcybiskup-senior Aparecidy kard. Raymundo Damasceno Assis ogłosi błogosławioną urodzoną w tym mieście Izabelę Krystynę Mrad Campos. W 1982 w wieku 20 lat została ona zamordowana, broniąc się przed wykorzystywaniem seksualnym i gwałtem.

Oto krótki życiorys nowej błogosławionej.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce

2022-12-09 20:36

[ TEMATY ]

Warszawa

prezbiterat

Fot. Karol Porwich

W Sekretariacie KEP w Warszawie odbyło się dziś pierwsze spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce. Gremium to zostało powołane przy Komisji Duchowieństwa przez abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. W Zespole, na czele którego stanął bp Damian Bryl, biskup kaliski i członek Komisji Duchowieństwa, będzie pracować w sumie 16 osób z różnych regionów Polski: prezbiterzy, osoby konsekrowane i świeckie.

Zadaniem Zespołu jest przede wszystkim to, aby – uwzględniając ducha i normy nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce, obowiązujące od 1 października 2021 roku, oraz aktualny kontekst społeczno-kulturowy – wypracować dalsze wskazania dotyczące formacji i posługi prezbiterów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję