Reklama

Niedziela Sandomierska

Radomyśl nad Sanem

Oaza modlitwy

W Domu Rekolekcyjnym „Augustianum” spotkali się młodzi ludzie zrzeszeni w Ruchu Światło – Życie.

Niedziela sandomierska 5/2024, str. III

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Archiwum prywatne

Był czas na modlitwę i integrację

Był czas na modlitwę i integrację

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie zgromadziło blisko 60 uczestników ze szkół średnich, formujących się we wspólnotach oazowych w naszej diecezji. Był to czas pogłębionej relacji z Panem Bogiem i drugim człowiekiem, czas wspaniałej zabawy i budowania przyjaźni. Młodzież mogła zatrzymać się przy Jezusie Eucharystycznym, wsłuchiwać się w Jego Słowo i uczyć się od Niego, a to wszystko we wspólnocie osób, którzy chcieli pogłębić swoje życie modlitwy. „Między iluzją a realem” – to temat przewodni spotkań w grupach. Uczestnicy dyskutowali o zacierającej się granicy pomiędzy światem realnym a wirtualnym i wpływie Internetu na nasze życie. Plan rekolekcji był tak przygotowany, by pomóc młodzieży doświadczyć piękna i radości bycia we wspólnocie rówieśniczej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-01-30 11:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłość Ojczyzny

Od dwóch lat Ruch Światło-Życie Diecezji Sandomierskiej organizuje Patriotyczne Oazy Modlitwy w Olchowej w Bieszczadach

W dniach od 8 do 11 listopada br. taką oazę przeżywało ok. 30 młodych. Prowadzący ją moderator, ks. Krzysztof Dzierżak, postaciami przewodzącymi w odkrywaniu głębi IV przykazania Bożego, z którego wynika powinność miłości Ojczyzny, uczynił wielkich patriotów: św. Jana Pawła II, którego relikwie towarzyszyły młodzieży, i sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Obydwaj mocno związani byli z Bieszczadami i Beskidem Niskim przez posługę duszpasterską, towarzyszyli młodzieży w wypoczynku, a nawet wspólnie cierpieli dla Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Czy moim życiem i postępowaniem pragnę sprawiać Bogu radość?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 10, 13-16.

Sobota, 25 maja. Dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

CZYTAJ DALEJ

Nowi apostołowie

2024-05-25 13:30

Renata Czerwińska

- Dziś do grona dwunastu apostołów dołączył Chrystus Dawida i Szymona – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas święceń kapłańskich w toruńskiej katedrze.

W homilii bp Śmigiel zaznaczył, że choć w dzisiejszych czasach do święceń nie przystępuje, jak dawniej, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu diakonów, jednak nie jest to powód do rozpaczy. - Bóg pokazuje nam nowe perspektywy. Pamiętajmy, że to nie statystyka zbawia ludzi! - zaznaczył. - Misję Chrystusa trzeba pełnić w tych warunkach, w jakich przyszło nam żyć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję