Reklama

Niedziela Świdnicka

Dla bezpieczeństwa mieszkańców

Pięć samochodów gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych zostało przekazanych 26 stycznia na strzegomskim rynku. Dwa wozy przyjechały wprost z fabryki.

2024-02-06 10:37

Niedziela świdnicka 6/2024, str. VI

[ TEMATY ]

jednostki OSP

Ryszard Wyszyński

Strażacy ochotnicy na strzegomskim rynku

Strażacy ochotnicy na strzegomskim rynku

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie miało uroczystą oprawę przygotowaną przez strażaków ochotników oraz strzegomski samorząd. Nowe samochody pożarnicze ustawiono w środku miasta, by w ten sposób zaprezentować je mieszkańcom gminy. Na początku zgromadzeni mieszkańcy i goście uczestniczyli w apelu strażaków, który rozpoczął się od wciągnięcia na maszt przed ratuszem flagi strażackiej i odegrania hymnu OSP pt. Rycerze Floriana.

Nowoczesna flota

Dwa nowe pojazdy, które przyjechały prosto z Kielc, znacznie wzmocnią potencjał ratowniczy jednostek OSP. Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta wyraził swoje zadowolenie, podkreślając, że najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Samochody marki Man, jeden ciężki, ratowniczo-gaśniczy dla OSP Stanowice i drugi średni, ratowniczo-gaśniczy dla OSP Rogoźnica, to łączna wartość około 2,53 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło ponad 2 mln zł.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W ramach tego wydarzenia pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Scania, dotychczas należący do OSP w Stanowicach, został przekazany do OSP Olszany. Ponadto używany samochód MAN z OSP Rogoźnica znalazł nowe przeznaczenie w OSP w Kostrzy. Również OSP Strzegom i OSP Pożarzysko wzbogaciły się o używane samochody pożarnicze Ranger, przekazane przez Państwową Straż Pożarną w Świdnicy. Tym sposobem gmina Strzegom ma w sumie dziewięć jednostek z bardzo wysokim standardem wozów gaśniczo-ratowniczych. – To nasze bezpieczeństwo, bo kiedy strażacy jadą do pożarów, wypadków czy różnych zdarzeń losowych, ten sprzęt jest czasami decydujący – zaznaczył gospodarz miasta.

Z błogosławieństwem

Reklama

Podczas uroczystości bp Marek Mendyk dokonał poświęcenia nowych pojazdów. – Pobłogosław Boże te pojazdy, które są dziełem ludzkiej mądrości i pracy, aby dzięki Twojemu błogosławieństwu służyły dobru ludzi i bezpieczeństwu nas wszystkich. Prosimy Cię o to za wstawiennictwem naszych świętych patronów: św. Floriana, św. Krzysztofa i Świętych Apostołów Piotra i Pawła – patronów miasta Strzegomia – modlił się biskup świdnicki w obecności zaproszonych gości, w tym parlamentarzystów, przedstawicieli samorządów, a także strażaków z miast partnerskich: niemieckiego Torgau i czeskich Horic.

Uroczystość zakończyła się przekazaniem kluczyków do poświęconych pojazdów pożarniczych komendantom OSP oraz towarzyszącym im kierowcom.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Międzynarodowy Dzień Strażaka w Gminie Biłgoraj

[ TEMATY ]

modlitwa

św. Florian

straż

jednostki OSP

Parafia Św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy

Strażacy z OSP Dąbrowica z figurą św. Floriana

Strażacy z OSP Dąbrowica z figurą św. Floriana

4 maja w Kościele Katolickim obchodzimy wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Jest to również Międzynarodowy Dzień Strażaka.

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, obchody tego święta odbyły się w kameralnych spotkaniach. Jednakże na strażaków w związku ze stanem epidemicznym spadło mnóstwo nowych zasad i obowiązków – tłumaczył w rozmowie Jan Małysza, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Biłgoraj: – W dzisiejszym czasie koniecznie trzeba wspomnieć o nowych zadaniach, które weszły w związku z COVID-19. Nasze obowiązki wyglądają przez to nieco inaczej, musimy zwracać większą uwagę na bioasekurację, na noszenie maseczek, co przy działaniach ratowniczo-gaśniczych jest czasami bardzo trudne. Do tego dochodzą często aparaty oddechowe, więc przy pożarach czy przy wypadkach drogowych to postępowanie jest nieco inne. Cieszę się jednak z ludzkiej życzliwości, z tego zaufania społecznego wobec nas, strażaków i jestem dumny z druhów ochotników z naszej gminy, że chcą pomagać bez względu na porę i okoliczności. Bardzo im za to dziękuję – zaznaczał.

CZYTAJ DALEJ

Czy dostrzegam Boże znaki w swoim życiu?

2024-02-12 13:20

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 2, 13-25.

Niedziela, 3 marca. III niedziela Wielkiego Postu

CZYTAJ DALEJ

Nie bądź ślepy! Daj się prowadzić Słowu - Jasnogórskie Dni Skupienia

2024-03-03 17:07

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Jasna Góra.com

O tym, że Biblia jest najlepszym scenariuszem i twojego życia - przekonuje paulin o. Marcin Ciechanowski. Zakończyła się kolejna edycja Jasnogórskich Dni Skupienia pod hasłem: „Serce pełne słowa, czyli gdzie szukasz spełnienia”. W „Jasnym Skupieniu” uczestniczyło 240 osób z całej Polski.

Tomasz Zajdel przyjechał z kolegami z Lubania. Jest mężem, ojcem dwójki dzieci, pracuje w instytucji publicznej, w wolnym czasie trenuje siatkówkę W Jasnogórskich Dniach Skupienia uczestniczył po raz pierwszy, namówił go kolega. - Myślę, że w życiu człowieka przychodzi taki czas, kiedy potrzeba pustyni, pobycia sam na sam z Bogiem, zwłaszcza teraz w okresie Wielkiego Postu. A przy okazji człowiek szuka odpowiedzi na pytania, które zadaje Panu Bogu, a w codzienności nie zawsze jest czas na taką spokojną z Nim rozmowę. Tu przez głoszone słowo usłyszałem, to co Bóg mówi do mnie i to rozwiązało moje sprawy, z którymi przyjechałem - mówił mężczyzna. Podkreślił, że dzięki wierze, umacnianej relacji z Bogiem „można w tym zepsutym świecie odnaleźć pokój i szczęście”.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję