Reklama

Niedziela Świdnicka

OLSZANY

Nowa sala gimnastyczna

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza uroczyście otworzono nowoczesną salę gimnastyczną, realizując tym samym długo wyczekiwane marzenia społeczności lokalnej i uczniów.

2024-03-26 12:47

Niedziela świdnicka 13/2024, str. II

[ TEMATY ]

Olszany

Krystyna Smerd

Ks. kan. Marian Kujawski to były sportowiec i były duszpasterz piłkarskiej drużyny Górnika Wałbrzych

Ks. kan. Marian Kujawski to były sportowiec i były duszpasterz piłkarskiej drużyny Górnika Wałbrzych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystość poświęcenia obiektu, która odbyła się 14 marca, poprowadził ks. kan. Marian Kujawski, proboszcz miejscowej parafii. Symboliczną wstęgę przecięli przedstawiciele władz lokalnych oraz dyrekcja szkoły, podkreślając znaczenie nowej sali dla jakości kształcenia i rozwoju fizycznego uczniów.

– Każdy uczeń Chrystusa, podobnie jak sportowiec, powinien dążyć do tego, aby być najlepszym pod względem dążenia do świętości – powiedział ks. kan. Kujawski, dodając, że jeszcze do niedawna był duszpasterzem sportowców w diecezji świdnickiej i sprawy sportu nie są mu obce. Sam uprawiał kiedyś lekkoatletykę. Jako uczeń liceum specjalizował się w biegach. – Sport w szkole jest dzieciom bardzo potrzebny, bo sprawia, że mogą się lepiej rozwinąć pod względem fizycznym i umysłowym. Jestem pewien, że wysportowany uczeń rozwija się lepiej, także pod względem duchowym! Życzę wszystkim dzieciom z naszej szkoły jak najlepszych wyników sportowych, a nawet sukcesów, bo mając taką salę, może któreś z nich odkryje w sobie talent sportowy, bo mają wreszcie ku temu warunki – podkreślił kapłan.

Obiekt został zbudowany dzięki dotacji z Rządowego Funduszu „Polski Ład” w wysokości 4,3 mln zł, a całość inwestycji kosztowała łącznie 6,3 mln zł. Salę wyposażono w nowoczesny sprzęt sportowy, umożliwiając trenowanie różnych dyscyplin sportowych. Dodatkowo na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne, co pozwoli na produkcję prądu dla potrzeb szkoły. Nowa sala nie tylko służy uczniom szkoły i przedszkola w Olszanach, ale także dzieciom z Modlęcina, które dowożone są szkolnym autobusem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Olszany. Nowa sala gimnastyczna

[ TEMATY ]

Olszany

ks. Marian Kujawski

Krystyna Smerd

Ks. kan. Marian Kujawski to były sportowiec i były duszpasterz piłkarskiej drużyny Górnika Wałbrzych

Ks. kan. Marian Kujawski to były sportowiec i były duszpasterz piłkarskiej drużyny Górnika Wałbrzych

W Szkole Podstawowej im. Adam Mickiewicza uroczyście otwarto nową, nowoczesną salę gimnastyczną, realizując tym samym długo wyczekiwane marzenia społeczności lokalnej i uczniów.

Uroczystość poświęcenia obiektu, która odbyła się 14 marca, poprowadził ks. kan. Marian Kujawski - proboszcz miejscowej parafii. Symboliczną wstęgę przecięli przedstawiciele władz lokalnych oraz dyrekcja szkoły, podkreślając znaczenie nowej sali dla jakości kształcenia i rozwoju fizycznego uczniów.

CZYTAJ DALEJ

1690 kleryków w Kościele katolickim w Polsce w 2024 r., 266 mniej niż rok wcześniej

2024-04-16 07:23

[ TEMATY ]

klerycy

powołanie

powołania

Episkopat News

Do przyjęcia sakramentu kapłaństwa w seminariach diecezjalnych i zakonach Kościoła katolickiego w Polsce przygotowuje się 1690 alumnów. Jest ich o 266 mniej niż rok wcześniej. Z 329 do 280 spadła liczba kleryków, którzy w tym roku rozpoczęli formację.

W Kościele katolickim czwarta niedziela wielkanocna, przypadająca w tym roku 21 kwietnia, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. To także 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, a w Polsce - początek tygodnia modlitw o powołania.

CZYTAJ DALEJ

O synodzie na Dworcu Głównym PKP

2024-04-17 18:30

Marzena Cyfert

Spotkanie w Sali Sesyjnej na Dworcu PKP we Wrocławiu

Spotkanie w Sali Sesyjnej na Dworcu PKP we Wrocławiu

W ramach Wieczorów Polskich w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu odbyło się 184. spotkanie, w programie którego znalazł się Synod Archidiecezji Wrocławskiej.

Spotkanie zorganizowało Duszpasterstwo Kolejarzy. Z prelekcją wystąpiła Adriana Kwiatkowska, sekretarz synodu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję