Reklama

Niemcy

Niemcy: w Fuldzie rozpoczął się Kongres Wiary

W Fuldzie przy grobie św. Bonifacego, patrona Niemiec, rozpoczął się 15. Kongres Wiary, organizowany co roku przez Forum Katolików Niemieckich. Do niedzieli 2 sierpnia ponad 1500 świeckich i duchownych uczestników weźmie udział w bogatym programie, obejmującym liturgię i różnego rodzaju spotkania. W tym roku przebiega ono pod hasłem „Małżeństwo i rodzina – Boża misja i droga do szczęścia”. Organizatorzy wpisują się w ten sposób w obecną debatę przed jesiennym Synodem Biskupów w Watykanie.

[ TEMATY ]

kongres

AR

Według programu oficjalnego, referenci zaproszeni z różnych krajów europejskich przedstawią małżeństwo jako nierozerwalny sakrament, który wymaga szczególnej troski ze strony nie tylko Kościoła, ale i także demokratycznego państwa. Tematem kongresu będą też m.in. teologia ciała Karola Wojtyły, czystość przedmałżeńska oraz zagrożenia spowodowane promocją ideologii gender i przemysłu aborcyjnego.

Reklama

Kongres Wiary nie jest jednak głównie forum dyskusyjnym. W centrum programu są spowiedź, Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Forum Katolików Niemieckich powstało 15 lat temu jako odpowiedź na lewicujący i politycznie zaangażowany Komitet Katolików Niemieckich. W jego kuratorium są m.in. kardynałowie Gerhard Ludwig Müller i Joachim Meisner. Forum zrzesza ponad 40 wspólnot i organizacji katolickich, w tym Młodzież 2000, Wspólnoty Błogosławieństw i Emmanuel, a także liczne ruchy obrony życia.

2015-08-01 09:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lublin: V Kongres Kultury Chrześcijańskiej

[ TEMATY ]

kongres

Roman Czyrka

Pod hasłem „Wolność ocalona. Chrześcijańskie światło na ludzkich drogach” w Lublinie obradował V Kongres Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie. W przyjętym na zakończenie Przesłaniu czytamy: "Nie wolno spocząć na wygodnej kanapie i cieszyć się skromną cząstką własnej wolności, ale trzeba wyruszyć w świat, podjąć dialog w radości wiary i poczuciu piękna, aby ocalać wolność w sobie i we wspólnocie".

W zakończonym w niedzielę czterodniowym wydarzeniu uczestniczyli m.in. kard. Gianfranco Ravasi, Krzysztof Penderecki, ks. prof. Michał Heller, s. Małgorzata Chmielewska i Adam Zagajewski. Miejscem spotkania był Katolicki Uniwersytet Lubelski.

CZYTAJ DALEJ

26 września odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych praktykach religijnych

2021-09-22 11:54

[ TEMATY ]

wierni

Karol Porwich/Niedziela

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w tym roku doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych, czyli liczenie katolików zobowiązanych do uczestniczenia w mszy św. i przystępujących do komunii św., odbędzie się 26 września br. we wszystkich parafiach kraju.

Liczenie wiernych w kraju odbywa się tradycyjnie raz w roku, w jedną z niedziel października. W ubiegłym roku w związku z wprowadzeniem nowych zasadach w żółtych i czerwonych strefach i w trosce o zdrowie i życie wiernych planowane liczenie wiernych się nie odbyło.

CZYTAJ DALEJ

Polichromie w Nidku pięknieją

2021-09-22 16:55

[ TEMATY ]

prace konserwatorskie

polichromie

Ks. dr Szymon Tracz

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Drugi etap prac w kościele w Nidku został zakończony.

Ten etap obejmował prace konserwatorsko-restauratorskie polegające głównie na odczyszczeniu i uzupełnieniu dekoracji malarskich pokrywających nawę i strop we wnętrzu zabytkowego drewnianego kościoła Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Polichromię wykonał w 1877 roku malarz Jan Imitowski z Oświęcimia, co potwierdza sygnatura, jaką konserwatorzy odkryli na globie ziemskim znajdującym się na stropie w prezbiterium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję