Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Śpiew ku Bogu

„Żeby był przy tobie ktoś, kogo nie zniechęci droga” – to fragment piosenki pt. Dym jałowca. I tak już od dwóch lat, nucąc tę melodię, idą ramię w ramię dzieci i opiekunowie scholi wNiebogłosy działającej przy parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce.

Niedziela sosnowiecka 46/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Sosnowiec

Aleksandra Pawelec

Podczas nagrań do teledysku

Podczas nagrań do teledysku

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Słowa utworu stały się motorem napędowym pracy na każdym polu ich działalności. Jak bowiem podkreślają członkowie zespołu, najważniejsze jest to, że stanowią wspólnotę ludzi, która na co dzień się wspiera oraz dzieli radościami i smutkami. Wspólnotę, która pomaga sobie nawzajem nieść bagaż doświadczeń, zarówno pozytywnych, jak i tych, z którymi czasem trudno sobie poradzić.

W październiku br. grupa świętowała 2. rocznicę swojego powstania. Jubileuszowe spotkanie połączone było z otwarciem nowo wyremontowanej salki ćwiczeń scholi i Liturgicznej Służby Ołtarza. Podjęcie przedsięwzięcia możliwe było dzięki zaangażowaniu rodziców oraz determinacji opiekuna grupy ks. Konrada Mruka, który uczestniczył wraz z rodzicami dzieci we wszystkich fazach remontu. Wspólna praca zaowocowała salą, która przez kolejne lata będzie miejscem duchowego wzrastania dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy zaakcentowali swoją przynależność do grup parafialnych poprzez odbicie swych dłoni na ścianie nowej siedziby.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Swój cel, obejmujący zarówno formację duchową, jak i integracyjną, grupa dziecięco-młodzieżowa realizuje poprzez podejmowanie rozmaitych inicjatyw oraz uczestnictwo w licznych akcjach, konkursach i koncertach. Warto wspomnieć chociażby o udziale członków wNiebogłosów w Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, podczas której z wdzięcznością i radością podjęli oni trud pątniczy, służąc swoim śpiewem.

Aktywnie włączyli się także w tegoroczne obchody Dnia Papieskiego. Wręczając parafianom symboliczną papieską kremówkę, przypominali o postaci Karola Wojtyły i zachęcali wiernych do zgłębiania nauczania św. Jana Pawła II. Ważnym duchowym przeżyciem był udział scholi w październikowej procesji różańcowej ulicami parafii. Dając świadectwo swojej wiary i miłości do Matki Bożej, dzieci rozważały tajemnice Różańca i śpiewem wielbiły Maryję. Kolejnym mocnym akcentem było włączenie się w niwecki Marsz Wszystkich Świętych. W ramach jego obchodów spod szkół podstawowych wyszły barwne i rozśpiewane korowody świętych, które spotkały się w kościele na wspólnej modlitwie o własną drogę do świętości. Ogromną radość przyniosło małym artystom zaproszenie do Hospicjum św. Tomasza Aspostoła w Sosnowcu, gdzie odbyła się uroczystość odpustowa, podczas której Mszy św. przewodniczył biskup sosnowiecki Artur Ważny, a niwecka schola koncertowała dla pracowników hospicjum, ich podopiecznych oraz zaproszonych gości.

Podejmując działalność, członkowie i opiekunowie scholi pamiętają o tym, by każdym słowem, gestem i czynem świadczyć o Panu. Wyrazem ich zaangażowania w ewangelizację było nagranie teledysku do utworu Powiedz ludziom, że kocham ich pochodzącego z ostatniego krążka pt. wNiebogłosowe myśli ku Bogu. Klip kręcony w malowniczej scenerii polskich gór pozwala na chwilę uciec od zgiełku miasta, a przez kontakt z naturą przypomnieć o bezwarunkowej i bezgranicznej miłości Boga do człowieka. Siła przekazu piosenki, podobnie jak pozostałych utworów z płyty, tkwi w prostocie jej wykonania. Szczere uśmiechy, muzyka płynąca prosto z serca i piękno przyrody u podnóża Babiej Góry pozwalają odbiorcy na chwilę refleksji i zadumy nad tym, co w życiu jest ważne. Realizacja nagrania możliwa była dzięki zaangażowaniu ks. Konrada Mruka, który był pomysłodawcą przedsięwzięcia i na każdym etapie pracy wspierał i motywował swoich podopiecznych.

2024-11-12 12:51

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież był tutaj

Niedziela sosnowiecka 25/2022, str. I

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Sosnowiec

Piotr Lorenc/Niedziela

Wierni zgromadzili się na pl. Papieskim w Sosnowcu jak przed 23 laty

Wierni zgromadzili się na pl. Papieskim w Sosnowcu jak przed 23 laty

Wizyta Jana Pawła II w Sosnowcu to niezapomniane chwile. Nawiązano do nich podczas świętowania 30-lecia diecezji.

Dzień dzisiejszy to nasze wspólne święto, ale też okazja, by w tych niełatwych czasach zamanifestować, i to radośnie, naszą wiarę. Nie bójmy się tego. Świat, nasza Ojczyzna, nasza diecezja i my wszyscy tego potrzebujemy: wiary, nadziei, miłości i pokoju. I o to się teraz módlmy – powiedział bp Grzegorz Kaszak podczas koncelebrowanej Mszy św. odprawionej na placu Papieskim, której przewodniczył, i która była najważniejszym punktem wydarzenia. W sobotę 4 czerwca świętowano także sto dwudziestą rocznicę nadania praw miejskich miastu Sosnowiec i stulecie przyłączenia Śląska do Polski. Świętowanie trwało przez cały dzień. Więcej na ten temat piszemy na kolejnych stronach numeru.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Św. Franciszku, naucz nas nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać, nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć, nie tyle szukać miłości, co kochać!

Wszechmogący, wieczny Boże, któryś przez Jednorodzonego Syna Swego światłem Ewangelii dusze nasze oświecił i na drogę życia wprowadził, daj nam przez zasługi św. Ojca Franciszka, najdoskonalszego naśladowcy i miłośnika Jezusa Chrystusa, abyśmy przygotowując się do uroczystości tegoż świętego Patriarchy, duchem ewangelicznym głęboko się przejęli, a przez to zasłużyli na wysłuchanie próśb naszych, które pokornie u stóp Twego Majestatu składamy. Amen.
CZYTAJ DALEJ

Wiara, rap i prawdziwe życie!

2025-10-01 19:42

Archiwum organizatorów

Parafia św. Andrzeja na Wrocławskich Stabłowicach zaprasza na spotkanie z RapPedagogiem

Parafia św. Andrzeja na Wrocławskich Stabłowicach zaprasza na spotkanie z RapPedagogiem

Już w tę niedzielę, 5 października, parafia św. Andrzeja Apostoła na Wrocławskich Stabłowicach zaprasza na wyjątkowe spotkania z Dobromirem Makowskim – RapPedagogiem – pedagogiem, streetworkerem, wykładowcą i raperem, który dzieli się swoją historią życia, nawrócenia i działania Boga.

– To nie będzie typowy wykład. Będzie HIP-HOP, prawdziwe świadectwo i rozmowa – wszystko, co porusza i zostaje w sercu – zachęcają organizatorzy. O godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie RapPedagoga z rodzicami, a o godzinie 19.00 spotkanie z młodymi. Zaproszona jest młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej. Wstęp na oba spotkania jest wolny!
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję