Obrońcy życia poczętego zgromadzili się w październiku na modlitwie na żywieckim rynku i pl. Chrobrego w Bielsku-Białej. Towarzyszył im baner z hasłem: „5 – nie zabijaj” ukazujący zamordowane wskutek aborcji dziecko w łonie matki.
– W wyniku aborcji giną codziennie na świecie setki tysięcy ludzi. Potrzeba wiele modlitwy, aby ludzkość otrząsnęła się z tego horroru. Znany piłkarz Cristiano Ronaldo miał być zabity z przyczyn ekonomicznych, gdyż matki nie było stać na utrzymanie i lekarz sugerował aborcję. Teraz widzimy jednego z najlepszych sportowców na świecie, który osiąga niesamowite wyniki. Podobnie Andrea Bocelli też miał być abortowany, ale matka nie uległa presji lekarza i mamy kolejny talent. A ile takich talentów zostało zabitych? – pyta koordynator akcji Łukasz Duda z Fundacji Życie i Rodzina Podbeskidzie, która organizuje publiczny Różaniec. – Modlący się to rycerze walczący w obronie dzieci takich, jak to ze zdjęcia na banerze. Modlimy się o to, by już nigdy żadne dziecko nie zginęło w łonie swojej matki w męczarniach, zamordowane w bestialski sposób. Całkowita bezbronność wymaga zdecydowanej obrony – dodają proliferzy.
Zapraszają na następne modlitwy różańcowe do Bielska-Białej w każdy 3. wtorek miesiąca o godz. 17.00 i do Żywca w ostatnie piątki miesiąca o godz. 16.30.
O jedność, wzajemny szacunek i zdecydowane stanięcie po stronie życia dzieci nienarodzonych zaapelował do społeczności akademickiej Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor uczelni.
Ks. prof. Czekalski podkreślił, że kluczową wartością, nie tylko dla UKSW, który opiera swoje fundamenty na wartościach chrześcijańskich, jest prawo do życia. „Życie jest podstawą człowieczeństwa, jego praw i zobowiązań. Nasz Patron - Prymas Tysiąclecia Stefan Kardynał Wyszyński, którego nauczanie jest dla nas wzorem, drogowskazem i inspiracją, prawo do życia, w tym szczególnie do życia dzieci nienarodzonych, stawiał na pierwszym miejscu wśród wszystkich praw przynależnych człowiekowi” – przypomniał rektor UKSW.
Dziesięć lat temu, 11 lipca 2015 roku, zmarł kard. Giacomo Biffi, jedna z najwybitniejszych postaci Kościoła we Włoszech, która pozostawiła po sobie głęboki i niezatarty ślad. Urodzony w Mediolanie w 1928 r., Biffi był arcybiskupem Bolonii w latach 1984–2003. Wyrafinowany teolog, głęboki myśliciel i otwarty duszpasterz, Biffi łączył w sobie doktrynalną głębię i rozbrajającą ironię. Potrafił łączyć teologię z codziennym życiem i znany był z prowokacyjnych wypowiedzi i bezpośredniego stylu.
Przypomniałem sobie postać kardynała właśnie teraz, gdy w Polsce dyskutuje się na temat masowej i niekontrolowanej imigracji i działalności obywatelskiego Ruchu Obrony Granic. Kard. Biffi zajmował się tym problemem już ponad ćwierć wieku temu, gdy nie miała ona tak masowego charakteru i gdy nie było widać jeszcze jej wszystkich negatywnych i dramatycznych skutków. 12 września 2000 r. wydał notę duszpasterskiej zatytułowaną „Miasto św. Petroniusza w trzecim tysiącleciu” (san Petronio, czyli św. Petroniusz jest patronem Bolonii).
Prezydent Karol Nawrocki po wizycie w Berlinie i w Paryżu zaapelował do wszystkich środowisk politycznych w Polsce, o jedność w sprawie reparacji od Niemiec.
Prezydent spotkał się we wtorek z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem, a następnie z kanclerzem Friedrichem Merzem. Natomiast udał się do Paryża, gdzie rozmawiał z prezydentem Francji Emmanuelem Marconem.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.