Tegoroczny Salezjański Festyn Rodzinny był prawdziwym świętem wspólnoty. Już od samego rana plac przy ul. Wodnej w Łodzi wypełnił się śmiechem dzieci, rozmowami rodzin i kolorowymi atrakcjami. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza św. prymicyjna, którą odprawił neoprezbiter ks. Piotr Karos, salezjanin. Jego słowa pełne wdzięczności i nadziei nadały ton całemu dniu – dniu, który był nie tylko zabawą, ale i duchowym przeżyciem.
Moc atrakcji
Na uczestników czekała cała gama atrakcji: dmuchaniec, trampolina, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki oraz liczne konkurencje sprawnościowe i umysłowe prowadzone przez wolontariuszy z Salezjańskich Szkół Rzemiosł oraz Zespołu Szkół Salezjańskich im. ks. Bosko. W sumie aż 53 wolontariuszy wspieranych przez rodziców, liderów Oratorium im. św. Dominika Savio oraz salezjanów współpracowników zadbało o to, by każdy – niezależnie od wieku – znalazł coś dla siebie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Kawiarenka serwowała domowe ciasta, przekąski, kawę i herbatę. Obok czekały wata cukrowa, popcorn, domowa lemoniada i – jak przystało na tradycję – salezjański bigos. Wszystko to tworzyło atmosferę rodzinnego pikniku, w której każdy czuł się mile widziany.
Szczególnym momentem były występy dzieci, które z dumą prezentowały swoje talenty – od śpiewu przez grę na skrzypcach, aż po inne formy artystyczne. Ich radość i zaangażowanie poruszyły serca zgromadzonych.
W duchu radości i wdzięczności
Reklama
Wzruszającym akcentem było przekazanie darów siostrom salezjankom z Ochronki Bałuckiej. Dzięki inicjatywie szkolnego koła Caritas dzieci z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej zebrały prezenty, które wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych z ul. Brauna. Siostra Patrycja wyjechała z festynu samochodem wypełnionym po dach – wśród darów znalazły się m.in. rolki, głośnik i inne niespodzianki na Dzień Dziecka.
Nie mogło zabraknąć także sportowych emocji – zawody dla dzieci i młodzieży przyciągnęły wielu chętnych, a tradycyjne salezjańskie bingo, poprowadzone przez Oratorium, jak zawsze wzbudziło wiele śmiechu i emocji.
Głównym celem festynu było zjednoczenie wszystkich dzieł salezjańskich z ul. Wodnej – szkół, oratorium, parafii, bursy i wspólnot – w duchu radości i wdzięczności. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów, wolontariuszy i przyjaciół dzieła, udało się stworzyć wydarzenie, które nie tylko bawiło, ale budowało wspólnotę.