Reklama

Niedziela Legnicka

Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych już w drodze do Krzeszowa

Blisko 50 osób niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie wraz ze swoimi opiekunami i wolontariuszami, uczestniczy w VIII Pieszej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

niepełnosprawni

Legnica

Monika Łukaszów

Wyruszyli w środę, 2 września, z placu przy parafii MB Częstochowskiej w Legnicy. Błogosławieństwa na trud pielgrzymowania udzielił im ks. Tomasz Filipek, który wraz uczestnikami wyruszył na pielgrzymi szlak. Jak mówi: - Pielgrzymują z nami osoby praktycznie z terenu całej diecezji legnickiej, m.in. z Legnicy, Bogatyni, Lubomierza, Strzelina i Węglińca. Są tacy, którzy idą co roku, ale są także osoby nowe, te które widziały nas na trasie i postanowiły się do nas dołączyć. A to cieszy, że siane przez nas ziarno jest przyjmowane. Idziemy pełni radości i nadziei, że ten czas wspólnego pielgrzymowania będzie czasem szczególnej łaski, czasem przekraczania różnych trudów, ale też ewangelizacji.

Jak mówi ks. Tomasz, niepełnosprawność nie dyskwalifikuje od pielgrzymowania. Ja zawsze mówię - dodaje, że niepełnosprawność, to może trudna do zrozumienia łaska, ale to jest powołanie. Pan Jezus utożsamia się z osobami niepełnosprawnymi. Jego dźwiganie krzyża, takiego widocznego, jest dla nas znakiem. Dlatego Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych, to jest odkrywanie powołania bycia niepełnosprawnym, chorym i do dźwigania swojego krzyża

Wśród pielgrzymów jest pan Józef ze Strzelina, który po dziesięciodniowej pielgrzymce do Częstochowy, postanowił uczestniczyć również i w tej pielgrzymce, aby wraz ze swoimi przyjaciółmi wspólnie się modlić, cieszyć i być razem. Jak dodaje, pielgrzymka osób niepełnosprawnych różni się od tej pielgrzymki do Częstochowy, przede wszystkim ilością osób, oraz tempem marszu. - Tutaj - dodaje pan Józef - trasa dobierana jest praktycznie do każdego indywidualnie. Idziemy co prawda bocznymi drogami, ale utwardzonymi, tak aby osoby na wózkach bez problemu mogły się poruszać. Jest zapewne trudniej, ale na pewno weselej - mówi p. Józef

Pielgrzymi po pokonaniu 80 km. do krzeszowskiego sanktuarium dotrą w sobotę rano. Tam, wezmą udział w XVI już Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa.

2015-09-02 14:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodość, która rozkwita w Henrykowie

Niedziela wrocławska 34/2017, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

niepełnosprawni

Paweł Trawka/Wrocławska Caritas

Kościół zawsze dbał o potrzebujących

Kościół zawsze dbał
o potrzebujących

Kościół zawsze dbał o biednych. Wdowy i sieroty, a więc ci najbiedniejsi, wyrzuceni na margines życia społecznego stanowili podstawową troskę chrześcijańskiej wspólnoty pierwszych wieków. To była postawa, która szła pod prąd ówczesnego świata, ale równocześnie było to coś, co wyróżniało chrześcijan i przyciągało do nich kolejne osoby ze świata. Także i dziś inicjatyw, które odwołują się do opieki i pomocy potrzebującym, jest ogromna ilość. Dobra w świecie jest po prostu więcej. W ostatnią sobotą sierpnia wiele dobrego dzieje się w Henrykowie. Od siedmiu lat odbywa się tam Archidiecezjalna Pielgrzymka i Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół. Od kilku lat bierze w niej udział około tysiąca osób. A towarzyszą im młodzi z archidiecezji wrocławskiej zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży wraz ze swoim asystentem diecezjalnym ks. Arkadiuszem Krziżokiem. Tak też będzie w tym roku.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Kobiece warsztaty

2022-11-30 10:44

[ TEMATY ]

kobiecość

Słubice

Katolickie Centrum Studenckie

ks. Rafał Mocny

W Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach odbyły się pierwsze bezpłatne warsztaty dla mam „Mama córce, kobieta kobietce”.

- Spotkania mają na celu pomoc mamom dorastających córek w przygotowaniu się do rozmów na ważne tematy, takie jak: dojrzewanie, płodność, piękno, kobiecość. Warsztaty prowadzą dyplomowane nauczycielki naturalnych metod rozpoznawania płodności, mamy córek: Maria Brzozowska i Katarzyna Jasiewicz – wyjaśnia ks. Rafał Mocny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję