Reklama

Niedziela Legnicka

Bolesławiec

Festyn rodzinny na szczytny cel

[ TEMATY ]

festyn

Ks. Waldemar Wesołowski

W sobotę dnia 12 września 2015 wspólnota parafialna przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej wraz ze Stowarzyszeniem byłych Żołnierzy 62Kompanii Specjalnej Commando, zorganizowała kolejny Festyn Rodzinny. To wydarzenie jest już lokalną tradycją, której początki dał śp. ks. prałat Władysław Rączka. Festyn jest przede wszystkim ważnym przedsięwzięciem budującym wzajemną integrację mieszkańców miasta, ale też okazją do gromadzenia środków na kolejne prace renowacyjne w bolesławieckiej Bazylice Maryjnej.

Festyn współtworzą członkowie wszystkich grup parafialnych przy wsparciu instytucji miejskich, a także sponsorów i darczyńców. Po raz pierwszy zaangażował się również Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który wspomógł organizację Festynu.

To święto radości wiary rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną na scenie w parku miejskim w sobotnie południe o godz. 12,00. Msza św. celebrowana była pod przewodnictwem ks. redaktora Waldemara Wesołowskiego, z Radia Plus Legnica i Tygodnika Niedziela, który wygłosił także okolicznościową homilię.

Reklama

Jak każdego roku duchowe owoce tej Eucharystii ofiarowane były w intencjach wszystkich dobrodziejów indywidualnych i instytucjonalnych Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej, ale także za wszystkich byłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando, oraz w intencjach zmarłych dobrodziejów.

W czasie Festynu Rodzinnego już po raz siódmy zorganizowany został Przegląd Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży Cantate Domino. W Przeglądzie wzięło udział 69 wykonawców indywidualnych i zespołowych, ocenianych w kategoriach: przedszkolnej, szkoły podstawowej, ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej.

Bezpośrednio po zakończeniu VII Przeglądu Piosenki wyśmienitą zabawę zapewnił wszystkim zgromadzonym goszczący na festynie Zespól Night Band ze Stargardu Szczecińskiego.

Festynowa radość dopełniała się w Loterii Fantowej, w której każdy los wygrywał. Można było skorzystać z mnóstwa atrakcji, również kulinarnych. Wśród nagród głównych festynowej loterii była pielgrzymka do Rzymu, rower górski, tablet, sprzęt gospodarstwa domowego, bilety do gabinetu odnowy kosmetycznej, sprzęt elektroniczny. Tym razem całość funduszy zasili wkład własny parafii, potrzebny w przygotowany unijny projekt remontu elewacji, odwodnienia, osuszenia wnętrza Bazyliki.

2015-09-16 14:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Śpiewały i bawiły się całe rodziny

Niedziela bielsko-żywiecka 35/2015, str. 3

[ TEMATY ]

festyn

MR

Ojciec Bernard z Gospodyniami z KGW

Ojciec Bernard z Gospodyniami z KGW

Klasztorny plac franciszkanów w Kętach 16 sierpnia wypełnił się po brzegi, aby posłuchać przebojów obchodzącego 50-lecie zespołu „Skaldowie”. Koncert był główną atrakcją IX Festynu Franciszkańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Wojska Obrony Terytorialnej laureatem Nagrody „Patriota Roku 2022”

2022-12-03 19:38

[ TEMATY ]

Biały Kruk

Biały Kruk

Podczas VIII Dnia Patrioty organizowanego przez wydawnictwo Biały Kruk oraz Akademicki Klub Obywatelski w Krakowie nagrodą „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela” uhonorowano Wojska Obrony Terytorialnej. Kapituła nagrody w składzie prof. Andrzej Nowak (przewodniczący), prezes Leszek Sosnowski (inicjator nagrody oraz Dnia Patrioty), Adam Bujak oraz prof. Krzysztof Ożóg podjęli taką decyzję dziękując za „niestrudzoną i odważną służbę WOT.” W imieniu Terytorialsów nagrodę odebrał gen. Maciej Klisz, zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Dziękuję za laudację i tę wspaniałą nagrodę, która ma w swoim tytule słowo ‘patriota’. Co to słowo dzisiaj oznacza? Dla nas żołnierzy wypełnia się ono w słowach przysięgi: za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Najważniejszym zasobem WOT są żołnierze-ochotnicy. To ludzie świadomi swego wyboru jako żołnierze i dobrze wykształceni. Dowodzić takimi ludźmi to zaszczyt. Proszę pamiętać, że jako WOT jesteśmy częścią Wojska Polskiego. Składaliśmy przysięgę, aby bronić Ojczyznę. Najpierw poprzez odstraszanie, ale jeżeli to zawiedzie to my Was, naszych rodaków, będziemy także bronić zbrojnie,” powiedział gen. Klisz odbierając nagrodę „Patriota Roku.”

CZYTAJ DALEJ

Konkurs na wieniec adwentowy z nagrodami!

2022-12-03 22:30

[ TEMATY ]

konkurs

adwent

wieniec adwentowy

nagrody

Bożena Sztajner/Niedziela

Jednym ze zwyczajów tego okresu jest wieniec adwentowy, najczęściej wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę Adwentu

Jednym ze zwyczajów tego okresu jest wieniec adwentowy, najczęściej wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę Adwentu

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wieniec adwentowy.

II Niedziela Adwentu i druga zapalona świeca na wieńcu adwentowym to znak, że czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa wchodzi w kolejny etap. Przynagla nas, byśmy byli bardziej gotowi, wszak Adwent to czas oczekiwania – najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a w ostatniej części Adwentu - jako bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Jednym ze zwyczajów tego okresu jest wieniec adwentowy, najczęściej wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę Adwentu. W tym roku zachęcamy do jego wykonania całe rodziny, co może być okazją do wspólnego spędzenia czasu i umacniania wspólnoty rodzinnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję