Reklama

Polska

Śladami papieża Franciszka do Waszyngtonu

[ TEMATY ]

rodzina

spotkanie

Archiwum ks. Bogusław Wolański

"Miłość jest naszą misją" - to słowa przewodnie VIII Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii. One towarzyszą także grupie 19 pielgrzymów, którzy udali się z diecezji legnickiej na to ważne wydarzenie do Stanów Zjednoczonych.

We wtorek wieczorem dotarliśmy do Waszyngtonu. Środę rozpoczęliśmy od Mszy św. i katechezy "Stworzeni do radości", która przygotowuje nas do spotkania z innymi pielgrzymami w Filadelfii. Następnie udaliśmy się na całodniowy spacer, by poznać stolicę USA. Od wtorku w Waszygtonie przebywa papież. Daje się to odczuć i widać świętujących Amerykanów. Kiedy byliśmy przed Kongresem USA wszystko było przygotowywane na przyjazd Franciszka.

W czwartek rano ma tam wystąpienie. Cieszyliśmy się, że stąpaliśmy śladami papieża. W mieście wszystko jest przygotowane także na spotkanie z wiernymi. W czwartek rano jedziemy do Baltimore. Tam będziemy sprawowali Eucharystię i wysłuchamy kolejnej katechezy, którą wygłosi ks. Prałat Józef Stec. Następnie udamy się do Filadelfii.

W piątek po zwiedzeniu miasta będziemu uczestniczyli w spotkaniu Polaków w kościele św. Wojciecha, któremu będzie przewodniczył prefekt Kongregacji Nauki Wiary - kard. Gerhard Mueller. Natomiast w sobotę rano będzie Msza dla polskich pielgrzymów pod przewodnictwem Biskupa Sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka, a wieczorem weźmiemy udział w spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

2015-09-24 09:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Patron naszych rodzin

Po raz 15. odbywa się w całej Polsce Dzień Papieski, którego hasłem są słowa: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Kardynał Ch. Schönborn: Rosja dąży do „celowej zagłady” Ukrainy

2022-11-25 19:23

[ TEMATY ]

Ukraina

Rosja

kard. Schönborn

zagłada

Joanna Łukaszuk-Ritter

kard. Christoph Schönborn

kard. Christoph Schönborn

Kardynał Christoph Schönborn ostro potępił agresję Rosji przeciw Ukrainie. „Trzeba to nazwać po imieniu: to jest celowa zagłada! Ciągle myślę o niezliczonych starcach, dzieciach i chorych, którzy są bezbronni wobec wojny i zimna” - napisał arcybiskup Wiednia 25 listopada w swoim cotygodniowym komentarzu na łamach stołecznej bezpłatnej gazety „Heute”. „Kiedy skończy się ta skandaliczna niesprawiedliwość?” – zastanawiał się z niepokojem metropolita wiedeński.

Przypomniał, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwróciła ostatnio uwagę, że na Ukrainie doszło do 700 celowych rosyjskich ataków na placówki służby zdrowia, co jest sprzeczne z całym międzynarodowym prawem humanitarnym. Według WHO jest to „największy atak na służbę zdrowia na terenie Europy od czasów II wojny światowej” – podkreślił purpurat austriacki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję