Reklama

Jasna Góra

30. Jubileuszowa Jasnogórska Noc Czuwania

[ TEMATY ]

Jasna Góra

emigracja

czuwanie

Bożena i Marian Sztajner

Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej wraz ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek organizuje już 30. Jubileuszową Jasnogórską Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy.

Ta doroczna Polonijna Pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium odbędzie się w dniach 16/17 października br. pod hasłem: „Wskazujcie drogi Boże pielgrzymstwu polskiemu”.

Reklama

O godz. 18 w auli O. Kordeckiego odbędzie się koncert Moniki Grajewskiej, poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

Natomiast o godz. 20 w Cudownej Jasnogórskiej Kaplicy zostaną przywitane grupy pielgrzymów – rodaków z Niemiec, Francji, Belgii, Włoch, Węgier, Anglii, Irlandii, Białorusi i Ukrainy. Przybędą również pielgrzymki rodzin przeżywających rozłąkę emigracyjną z całej Polski.

O północy zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana przez polonijnych duszpasterzy pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka TChr, w intencji Polonii na całym świecie.

Zapraszamy na to polonijne Spotkanie w Narodowym Sanktuarium z prośbą zamieszczenie informacji na portalu.

2015-10-13 08:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzierżoniów: diecezjalne nocne czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego

[ TEMATY ]

czuwanie

Graziako

- Świat potrzebuje Ducha Świętego, potrzebuje Jego mocy i działania, potrzebuje Jego darów w całej przestrzeni, by odważnie pójść i głosić Słowo Boże - mówił podczas homilii biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adama Bałabuch, podczas diecezjalnego nocnego czuwania w wigilię Zesłania Ducha Świętego w kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl: chcemy, aby św. Józef opiekował się nami

2021-09-25 20:35

[ TEMATY ]

św. Józef

wikipedia.org

Pragniemy, aby w tym trudnym z różnych względów czasie, św. Józef opiekował się nami. Chcemy go zaprosić do naszego życia osobistego, naszych rodzin, Ojczyzny i Kościoła w Polsce - napisał biskup kaliski Damian Bryl w liście pasterskim skierowanym do diecezjan przed Zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, które odbędzie się 7 października.

W liście pasterskim ordynariusz diecezji kaliskiej napisał, że w środku pandemii papież Franciszek ogłosił 8 grudnia 2020 r. Rok Świętego Józefa. - Zmobilizowany tym zaproszeniem Ojca Świętego cały Kościół woła w tym czasie do Świętego Patrona. Wołamy w rodzinach, w parafiach, szczególnie 19. dnia każdego miesiąca, we wspólnotach, ale także w osobistych modlitwach. Szczególnym miejscem przyzywania wstawiennictwa św. Józefa jest nasze kaliskie, narodowe sanktuarium. Mimo trudnego czasu modli się w nim bardzo dużo osób z różnych stron naszej Ojczyzny – akcentuje bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję