Reklama

Niedziela Częstochowska

Eucharystia w intencji chorych na nowotwory

[ TEMATY ]

Eucharystia

chorzy

Zofia Białas

Eucharystia z ks. Juliuszem Lasoniem, kapelanem Szpitala im. Kopernika w Łodzi i ks. prałatem Marianem Stochniałkiem, sprawowana tradycyjnie dwa razy w roku ( wiosna i jesień) w kościele sióstr Bernardynek w Wieluniu, gromadzi na modlitwie ludzi doświadczonych chorobą nowotworową, członków ich rodzin, przyjaciół. Tak było i tym razem. Inicjatorem tych „przedziwnych” Mszy św. jest Stowarzyszenie „Po prostu żyj” stworzone i kierowane przez Elżbietę Caban. Msza św. w dniu 23 X br. to wielka modlitwa o powrót do zdrowia ludzi dotkniętych chorobą nowotworową, leczonych i wyleczonych, ale także modlitwa o zbawienie wieczne dla tych członków Stowarzyszenia, którzy nie wygrali z chorobą i już są po drugiej stronie.

Uczestnikami Eucharystii byli przede wszystkim chorzy ze Stowarzyszenia „Po prostu żyj”, przyjaciele z Łodzi, a wśród nich pan Tadeusz, człowiek doświadczony chorobą nowotworową kręgosłupa, człowiek, który doświadczył, jak powiedział, cudu spotkania Jezusa i zarazem cudu uzdrowienia, nie tylko ciała, ale i duszy.

Reklama

To właśnie pan Tadeusz, na prośbę celebrującego Eucharystię ks. Juliusza, wygłosił w miejsce homilii swoje świadectwo, w którym mówił o wielkim zaufaniu do Jezusa w chwili, gdy otrzymał fatalną diagnozę i w jego mniemaniu wyrok. Cud stał się w momencie, kiedy zrozumiałem, że muszę bardziej się modlić i zaufać, tak jak czyniła to moja żona Beata…. Udana operacja, po trzech latach nawrót choroby i niedowład nóg, wózek inwalidzki, ale Bóg działał. Znaki, które od Niego otrzymywałem- to poświęcenie mojej żony i pojawienie się chyba najlepszej fizjoterapeutki, która leczyła nie tylko moje nogi, ale rozmowami o Bogu, także moją duszę. Po czterech latach zacząłem chodzić. Dziś nie wiem jak mam dziękować Bogu i ludziom, którzy poprzez wspólnotową modlitwę moje zdrowie wyprosili. Dziś, powiedział dający świadectwo Tadeusz, mogę z radością zawołać „Chwała Panu”, który pozwolił mi uwierzyć w to, że jest i działa. Aby Bóg zadziałał, musisz Mu na to pozwolić….Niech to moje świadectwo, maleńki dar serca, będzie dla was umocnieniem i nadzieją na cud i łaskę zdrowia, dodał. Ks. Lasoń dziękując Tadeuszowi za słowa pełne wiary zwrócił uwagę na rolę rodziny w sytuacji choroby, i innych doświadczeń. Bez wsparcia rodziny chorobę trudniej znosić. Rodzina obok „Miłości” to w przypadku chorych najskuteczniejsze lekarstwo…

Ilu z nas, pytał na zakończenie Eucharystii ks. Lasoń, tak potrafi zaufać Bogu, by wszystkie swoje pragnienia, zwątpienia, doświadczenie choroby, czasem trudne, bo chemioterapia, bo radioterapia przedstawić Bogu i pozwolić zadziałać Jego Łasce? A przecież na każdy cud, także na cud zdrowia, wymodlony i wyproszony, trzeba cierpliwie czekać. Cud nie zdarza się nagle, dzieje się powoli. Doświadczyć go może ten, kto jest w stanie przebaczyć swojemu wrogowi, kto umie cierpliwie dźwigać swój krzyż…, Kto z nas, po tej Eucharystii, po przyjściu do domu, uczyni rachunek sumienia, chwyci za telefon i zadzwoni do kogoś, z kim od dawna nie rozmawiał?

Wspaniałym wspólnotowym przeżyciem było jak zwykle stworzenie łańcucha rąk i wspólna modlitwa za chorych.

2015-10-29 10:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: Eucharystia z podziękowaniem rodzicom i dziadkom

[ TEMATY ]

Eucharystia

rodzice

Licheń

Sebastian Duda/pl.fotolia.com

Za obecność rodziców i dziadków dziękowali uczestnicy południowej Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. 26 lipca przypadało wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny.

W licheńskiej bazylice ostatnia niedziela lipca była dniem wdzięczności rodzicom i dziadkom. Kilka tysięcy wiernych pod przewodnictwem ks. Janusza Kumali MIC, kustosza licheńskiego sanktuarium, wypraszało dla swoich najbliższych Boże błogosławieństwo, a tych, którzy odeszli do domu Pana polecało Bożemu miłosierdziu. Uczestnicy świętowali rodzinnie, dziękując poprzednim pokoleniom za dar życia i wiary. – Każdy gest miłości rodziców i dziadków jest w nas złożony i nas tworzy, przynosi owoce – zaznaczył ks. Kumala w głoszonej homilii.

CZYTAJ DALEJ

Obraz Jasnogórski znów na szlaku nawiedzenia

2021-08-01 15:04

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

Archiwum

Nie ma ważniejszej sztafety jak sztafeta ludzi ochrzczonych. Prosimy Cię Maryjo, żebyśmy ogień wiary, nadziei i miłości ponieśli w nowe czasy – mówił podczas uroczystej Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku bp Szymon Stułkowski. W archidiecezji poznańskiej wznowiono peregrynację Ikony Jasnogórskiej po Polsce, przerwaną ze względu na pandemię.

Przez dziewięć miesięcy Obraz Jasnogórski przebywał w kaplicy sióstr elżbietanek w Poznaniu. 1 sierpnia ponownie rozpoczęło się nawiedzenie, dwukrotnie przerwane ze względów sanitarnych. „Gorąco modlę się, żebyśmy mogli trwać w tym nawiedzeniu, żeby Maryja mogła przechodzić od parafii do parafii i otwierać serca” – mówił bp Stułkowski.

CZYTAJ DALEJ

Refleksje ojca Leona Knabita o alkoholizmie

2021-08-03 15:56

[ TEMATY ]

trzeźwość

alkoholizm

alkoholicy

Apostolstwo trzeźwości

Karol Porwich

Alkoholizm to jest plaga. Jak się z tym czegoś nie zrobi, to część społeczeństwa będzie zmarnowana. Już jest zmarnowana.

Wiemy o naszym Wielkim Bracie ze wschodu. Mówiło się kiedyś, czy oni sami mówili, że radością Rosji jest picie alkoholu. I tam pije się niezmierzone ilości. Kiedyś było spotkanie takiej grupy „ekumenicznej” różnych zakonów na terenie Białorusi. Więc to byli zakonnicy i zakonnice, dla których Grodno czy inne tamtejsze okolice to były miejsca bardzo egzotyczne. Kiedy goście z Zachodu weszli do swoich pokojów w rozmaitych hotelach, to podobno w każdym stała uczciwa butelka alkoholu – wódki chyba, nie czystego spirytusu. Goście patrzyli ze zdumieniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję