Reklama

Zaproszenia

Upamiętnienie 75. rocznicy uratowania Jana Karskiego

[ TEMATY ]

spotkanie

Andrzej Ludek

22 listopada w Marcinkowicach k. Nowego Sącza odbędzie się upamiętnienie 75. rocznicy uratowania legendarnego emisariusza Polski Podziemnej w tej miejscowości, po ucieczce ze szpitala w Nowym Sączu, gdzie był przetrzymywany pod skatowaniu przez gestapo.

Ocalenie dokonało się w majątku Stanisława i Olgi Morawskich, a głównym organizatorem pomocy był ich syn - Jan, członek Podziemia.

Reklama

W programie:
11:30 Msza święta za Jana Karskiego, z homilią Ks.Bp.Prof. Tadeusza Pieronka
12:30 Zasadzenie Dębu Jana Karskiego przez Bp. Tadeusza Pieronka, Rabina Krakowskiego Avigdora Baumola, Dr. Wiesławę Kozielewską córkę chrzestną i bratanicę Jana Karskiego i Małgorzatę hr. Morawską, córkę Jana hr. Morawskiego
12:45 Modlitwa ekumeniczna w języku polskim i hebrajskim (Bp.Pieronek i Rabin Baumol)
13:00 Część historyczna. Wystąpienia o Janie Karskim i Janie Morawski. Prezentacja filmu dokumentalnego o Janie Karskim. Natępnie - część artystyczna.

Osoby do kontaku:

Ks. Prałat Józef Babicz, Proboszcz Parafii Niepokalanego Serca NMP:
+18-44-33-119

Jacek Woźniak, Sekretarz Towarzystwa Jana Karskiego: +601-276-270

2015-11-20 11:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Jezus – Total detox": 20. Spotkanie Młodych w Legnickim Polu

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Już 20. Spotkanie Młodych w Legnickim Polu odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia. Hasło, które mu towarzyszy to "Jezus – Total Detox". Nawiązuje do słów z Ewangelii św. Mateusza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

CZYTAJ DALEJ

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci

2021-09-21 13:42

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

- Wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty dodał, że wie, iż „odbywały się nawet spotkania prałatów”, którzy myśleli, że jego stan jest poważniejszy, niż mówiono i „przygotowywali konklawe”. – Cierpliwości! Dzięki Bogu czuję się dobrze – zapewnił papież.

CZYTAJ DALEJ

Siostry z Łagiewnik: nagrywają płytę i uwielbiają Boże Miłosierdzie

2021-09-23 12:32

Norbert Polak

Siostry modlą się przy akompaniamencie instrumentów

Siostry modlą się przy akompaniamencie instrumentów

W kaplicy klasztornej w Krakowie-Łagiewnikach 22 września odbył się wieczór uwielbienia Miłosierdzia Bożego – „Łagiewnicka 22” organizowany przez siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Siostry zapowiedziały wydanie płyty.

Siostry i świeccy modlili się o poznanie przez ludzi prawdy o Bożym dziecięctwie: – Pomóż nam, Duchu Święty, uświadomić sobie, kim naprawdę jesteśmy w oczach Wszechmogącego Boga, Ojca naszego, który jest w Niebie. Pomóż nam, Duchu Święty, abyśmy nie wątpili w Bożą dobroć, miłość i przebaczenie. Chcemy przychodzić z sercem pełnym zaufania. Ojcze, spraw, aby wszystkie dzieci, które najbardziej czują się poranione, niekochane i odrzucone, doświadczyły, kim jesteś, że jesteś miłością samą.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję