Reklama

Polska

Abp Michalik: wykreślenie wskazań Ewangelii zrujnuje świat

Wykreślenie wskazań Ewangelii o miłości, o miłosierdziu, o przebaczeniu wrogom, zrujnuje świat – mówi abp Józef Michalik w internetowym orędziu na Boże Narodzenie, dostępnym na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej. Były przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski życzy „sił do zwycięstwa nad trudnościami płynącymi z naszego wnętrza i trudnościami zewnętrznymi”.

[ TEMATY ]

abp Józef Michalik

Boże Narodzenie

Archiwum Kurii

Abp Józef Michalik

Abp Józef Michalik

Abp Michalik podkreśla, że święta Bożego Narodzenia to okazja do przypomnienia, że Bóg jest wszechmocny i tak wielki, że może się stać małym człowiekiem – Dziecięciem w Betlejem. - Życzę wszystkim na te Święta odwagi współpracy z własnym sumieniem, bo jest to współpraca z Bogiem – mówi metropolita przemyski.

Hierarcha zauważa, że świat przeżywa różne problemy, a jednym z głównych jest odejście od zasad, „od perspektywicznego planu, który Bóg nam wyznacza”. Stwierdza, że jest miejsce na skandale, negatywy, a tak mało jest miejsca dla zasad, dla Boga – autora i Stwórcy człowieka. Ubolewa również nad prześladowaniami chrześcijan.

Reklama

- Wykreślenie wskazań Ewangelii o miłości, o miłosierdziu, o przebaczeniu wrogom, zrujnuje świat, podważy sens jego istnienia. Trzeba o tym mówić, trzeba krzyczeć – podkreśla abp Michalik.

Hierarcha przyznaje, że i w naszej ojczyźnie jest wiele problemów, a jednym z nich jest emigracja. Zauważył, że kraj przeżywał i nadal przeżywa różne zawirowania, dlatego zachęca do zjednoczenia wysiłków i troski „o bezrobotnych, o miejsca pracy i godną rozrywkę”. – Do tego wszyscy jesteśmy wezwani. Świat to przecież każdy z nas – mówi.

Abp Michalik życzy na święta i nowy rok, żeby wszystkim starczyło łaski Bożej i odwagi do współpracy z nią oraz, żeby starczyło okazji do dobra i „sił do zwycięstwa nad trudnościami płynącymi z naszego wnętrza i trudnościami zewnętrznymi”.

Reklama

- Wspomagajmy dobrych i dobro, miejmy odwagę nazywać zło złem i módlmy się za tych, którzy grzeszą, którzy odchodzą od realizowania zasad, które mają wpisane we własne sumienie – mówi.

- Składajmy sobie życzenia prawdziwe, szczere, pomagajmy sobie na drodze doskonalenia świata i siebie samego, na drodze do zbawienia – zachęca na koniec abp Michalik.

Nagranie wideo z życzeniami jest dostępne na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej.

2015-12-25 11:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na szczęście są media głoszące prawdę

Niedziela Ogólnopolska 14/2017, str. 29

[ TEMATY ]

media

abp Józef Michalik

Episkopat.pl

Abp Józef Michalik

Abp Józef Michalik

Z abp. Józefem Michalikiem rozmawia ks. Zbigniew Suchy

KS. ZBIGNIEW SUCHY: – Księże Arcybiskupie, docierają do nas liczne pytania w związku z tym, co się dzieje w naszym kraju po wypadku Pani Premier. Pojawiło się wiele wypowiedzi pełnych nienawiści i pogardy, zupełnie ignorujących cierpienie, wyśmiewających ten dramat. To wszystko widzą i słyszą młodzi ludzie. Gdzie jest człowieczeństwo tych, którzy są przecież odpowiedzialni za przyszłość Polski? Czy możemy oczekiwać, że młode pokolenie, do którego zewsząd docierają tak oburzające treści i zachowania, będzie później szanować cierpienie rodziców, dziadków, a tym bardziej Ojczyzny?

CZYTAJ DALEJ

Karteczki w brewiarzu, czyli Biblia w życiu bł. kard. Wyszyńskiego

2022-01-23 08:41

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Pismo Święte

ks. Stefan Wyszyński

Instytutu Prymasowski Kard. Stefana Wyszyńskiego

Słowo Boże było inspiracją życia i nauczania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Prymas znakomicie znał Pismo Święte, modlił się psalmami, a w brewiarzu nosił małe karteczki z biblijnymi cytatami.

Niedziela 23 stycznia jest Niedzielą Słowa Bożego. Jak podkreśla papież Franciszek Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują drogę do trwałej i autentycznej jedności. Życie i nauczanie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego inspirowane było Słowem Boga, a oryginalne przekazywanie prawd biblijnego Objawienia poruszało serca i dawało nadzieję. Przypominamy najważniejsze fragmenty wypowiedzi Prymasa Tysiąclecia, dla których natchnieniem i źródłem była Biblia.

CZYTAJ DALEJ

Ferie z KSM

2022-01-23 17:31

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

archiwum KSM

KSM-owicze z naszej diecezji razem ze swoim księdzem asystentem Marcinem Bobowiczem pojechali na kilka dni do Karpacza.

Wyjazd jest zasłużonym odpoczynkiem po kilku miesiącach nauki i nagrodą za zaangażowanie na rzecz parafii i diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję