Reklama

Polska

Kraków: tweetup #OknoNaMilosierdzie już w sobotę

Już 2 kwietnia w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich z udziałem kard. Stanisława Dziwisza odbędzie się tweetup #OknoNaMilosierdzie. „Serwisy społecznościowe pomagają przekazywać informacje w czasie rzeczywistym, natychmiast, bez ograniczeń miejsca i czasu. To cenne medium i warto je wykorzystywać także do otwierania ‘okien na miłosierdzie’” – powiedział jeden ze współorganizatorów wydarzenia, dr Krzysztof Gurba z Katedry Dziennikarstwa UPJPII w Krakowie.

[ TEMATY ]

Kraków

twitter

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. Gospodarzem i patronem tweetupu jest kard. Stanisław Dziwisz. Według szacunków w wydarzeniu weźmie udział 100 osób, zaproszonych na podstawie zgłoszeń, w tym goście specjalni.

Organizatorami wydarzenia są: Katedra Duchowości Mediów i Relacji Społecznych, Katedra Dziennikarstwa oraz Katedra Edukacji Medialnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Krakowski tweetup ma promować ideę miłosierdzia, w tym miłosierdzia ujętego w ramy przekazu medialnego, zwłaszcza w portalach społecznościowych.

Reklama

„W 140 znakach można próbować ‘wyćwierkać’ Ewangelię i głosić przesłanie Chrystusa w miniaturze. Cieszy więc fakt, że dojdzie do spotkania Metropolity Krakowskiego z ludźmi tweetującymi w kontekście ‘okna na miłosierdzie’” – ocenił ks. dr hab. Robert Nęcek z Katedry Edukacji Medialnej UPJPII.

„Tweetup #OknoNaMiłosierdzie jest zaproszeniem, by coraz lepiej podjąć dar, iż to przede wszystkim kochający, wszechmocny i mądry Bóg planuje, zagospodarowuje, łączy przestrzenie ludzkiego życia, posługuje się nimi, by okazać stworzeniom swą zaskakującą i fascynującą miłość” – dodał ks. prof. dr hab. Wojciech Misztal z Katedry Duchowości Mediów i Relacji Społecznych papieskiego uniwersytetu.

Jak zapowiedział dr Gurba drugi tweetup tego typu odbędzie się w tym samym miejscu pod koniec Roku Miłosierdzia, tj. 7 listopada br. Będzie rozpoczynał Międzynarodową Konferencję „Media: przestrzeń i narzędzie miłosierdzia”, której część naukowa odbędzie się 8 listopada 2016 r. w Bibliotece UPJPII w Krakowie.

Tweetup jest spotkaniem w jednym miejscu i czasie osób, które do tej pory kontaktują się najczęściej wirtualnie, w Internecie, w szczególności w serwisie społecznościowym Twitter. Historia tweetupów ma w Polsce dopiero 3 lata, ale kilka takich spotkań miało spektakularny charakter. Na tweetup zapraszani są aktywni użytkownicy Internetu reprezentujący różne punkty widzenia, miejsca zamieszkania, zawód, wiek i płeć. Wejście odbywa się za uprzednio rozesłanymi zaproszeniami imiennymi. Bywa, że osoby zaproszone nie są dotąd znane z prawdziwego nazwiska ani nawet z twarzy, ale dobrze znane z aktywności w sieci.

2016-03-31 21:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: "24 godziny dla Pana" w 5 kościołach

[ TEMATY ]

Kraków

Bożena Sztajner/Niedziela

Już po raz drugi Krakowianie będą mogli włączyć się w papieską inicjatywę "24 godzin dla Pana". W ramach wydarzenia, w dniach 24-25 marca, w 5 krakowskich kościołach odbędą adoracje, modlitwy, nabożeństwa pokutne oraz medytacje nad Słowem Bożym.

W większości kościołów 24 marca wydarzenie rozpocznie się nabożeństwem pokutnym, które poprowadzą: Bp Grzegorz Ryś w parafii św. Brata Alberta (os. Dywizjonu 303), bp Damian Muskus w bazylice oo. Franciszkanów (pl. Wszystkich Świętych), bp Jan Zając w parafii MB Różańcowej (ul. Nowosądecka). Nabożeństwo pokutne rozpocznie "24 godziny dla Pana" także w kościele św. Wojciecha na krakowskim rynku. Z kolei w kościele NMP z Lourdes (ul. Misjonarska) odprawiona zostanie Eucharystia, której przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Dziękczynienie za beatyfikację

2021-09-18 20:54

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Kalwaria Rokitniańska

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

Katarzyna Krawcewicz

Pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję” odbyło się 18 września nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. W jego trakcie dziękowano za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się Godziną Miłosierdzia w Bazylice Rokitniańskiej. Po Mszy świętej pątnicy przewiezieni zostali do pierwszej stacji „Wieczernik” i rozpoczęło się nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. Rozważania poprowadził ks. Damian Drop, diecezjalny duszpasterz powołań. Na zakończenie pątnicy odśpiewali Apel Maryjny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję