Reklama

Niedziela w Warszawie

Warszawa poszukuje 1000 wolontariuszy na ŚDM

Warszawa poszukuje 1000 osób, które zaangażują się w wolontariat podczas tygodnia diecezjalnego w lipcu przed Światowymi Dniami Młodzieży.

[ TEMATY ]

wolontariat

ŚDM w Krakowie

Biuro Prasowe ŚDM

W Warszawie w projekcie weźmie udział łącznie około 1000 wolontariuszy. Ich głównym celem będzie zapewnienie sprawnej i profesjonalnej obsługi uczestników, gości i turystów. Wolontariusze będą obecni na lotnisku, dworcach i na ulicach miast. Będą aktywnie wspierać organizację wydarzeń kulturalnych, projektów, centrów wolontariatu oraz zwiedzania warszawskich kościołów i sanktuariów.

Aby zostać wolontariuszem ŚDM – Warszawskie Dni w Diecezjach trzeba wypełnić formularz rekrutacyjny na stronie www.sdm2016.warszawa.pl/wolontariat

Reklama

Po wypełnieniu wszystkich wymaganych danych, trzeba poczekać na rozmowę rekrutacyjną, która trwa ok. 15 minut.

Zgłaszając się do działania w przestrzeni społeczno-kulturalnej wolontariusz może pomóc przy przygotowaniu i organizacji licznych wystaw, zaopiekować się gośćmi strefy chilloutu, w której można będzie wypić kawę i poczytać książkę. Jeśli lubi natomiast pracować z najmłodszymi, będzie mógł pomóc w strefie dla dzieci, a swoją wiedzę o Warszawie wykorzystać pracując jako przewodnik turystyczny. Ci, którzy mają w sobie żyłkę reporterską lub pasję do fotografii i nowych technologii, są zaproszeni do współpracy jako wolontariusze-reporterzy.

"Jako wolontariusz w obszarze miejskim pomożesz przybyłym gościom poczuć się jak w domu. Przywitasz ich na lotnisku i pokierujesz w odpowiednim kierunku pomagając w środkach komunikacji miejskiej oraz na warszawskich ulicach i placach. Będziesz także ich informatorem w kwestii atrakcji i zabytków w naszym mieście. Możesz również pomóc osobom niepełnosprawnym, by jak najpełniej mogli skorzystać z dni w diecezjach" - zachęcają instytucje zaangażowanie w utworzenie wolontariatu.

Reklama

Wolontariusze w archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej będą mogli przybliżyć pielgrzymom historię i architekturę najważniejszych sanktuariów i kościołów po obu stronach Wisły. Można m.in. pomóc w organizacji ruchu, wesprzeć zaplecze techniczne, pomóc w organizacji wydarzeń kulturalnych i religijnych, wesprzeć służbę informacyjno-porządkową.

Po zakwalifikowaniu wolontariusze przejdą obowiązkowy cykl szkoleń m.in. z pierwszej pomocy, komunikacji interpersonalnej i międzykulturowej, wiedzy na temat funkcjonowania miasta podczas Dni w Diecezjach, zasad wolontariatu i bezpieczeństwa. Dodatkowo wolontariusze przejdą także szkolenia z wiedzy potrzebnej na stanowisku, które będą zajmować.

Organizatorami wolontariatu w Warszawie podczas Dni w Diecezjach organizowanych w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży są Urząd m.st. Warszawy, Centrum Myśli Jana Pawła II, Archidiecezja Warszawska i Diecezja Warszawsko-Praska. Każda z instytucji w ramach wspólnego projektu rekrutuje wolontariuszy do wsparcia organizacji miejsc/projektów/podobszarów, za które odpowiada bezpośrednio w trakcie organizacji Dni w Diecezjach.

Więcej informacji: www.sdm2016.warszawa.pl/wolontariat

2016-04-13 13:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Jasną Górę przybywają tłumy, także w pieszych pielgrzymkach

[ TEMATY ]

Jasna Góra

ŚDM w Krakowie

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Jasna Góra

W drodze na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) dziesiątki tysięcy młodych z całego świata odwiedzają Jasną Górę, czyniąc ją niezwykle barwnym i radosnym miejscem. Pieszo postanowiła tam dotrzeć ponad czterotysięczna, międzynarodowa grupa z diecezji sosnowieckiej.

Większość, bo ok. 3,2 tys. osób stanowili zagraniczni goście, dla których piesza pielgrzymka była czymś nowym. Wraz z polską młodzieżą wyruszyli oni rano z miejscowości Wrzosowa, skąd udali się w stronę Częstochowy. Podzieleni w 25 grup, wspólnie pokonali trasę ponad 15 km.

CZYTAJ DALEJ

Niedzielski: podpisaliśmy trójstronne porozumienie z ratownikami i pracodawcami

2021-09-22 10:47

[ TEMATY ]

ratownictwo medyczne

Adam Niedzielski

PAP/Piotr Nowak

Przedstawiciele komitetu protestacyjnego ratowników medycznych, pracodawców i Ministerstwa Zdrowia podpisali porozumienie – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. "Ma ono charakter trójstronny w formule, w jakiej rozmawialiśmy" – dodał.

We wtorek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

CZYTAJ DALEJ

Konkurs rzeźbiarski o św. Józefie

2021-09-22 16:27

[ TEMATY ]

konkurs

rzeźba

Monika Jaworska

Rzeźba św. Józefa.

Rzeźba św. Józefa.

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zaprasza twórców ludowych i nieprofesjonalnych z Polski do udziału w konkursie pt. „Postać św. Józefa w rzeźbie”.

Św. Józef był postacią niezwykłą, inspiracją dla chrześcijan wszystkich wieków. Świadczą o tym liczne kościoły i instytucje, którym patronuje. Dla uczczenia 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła katolickiego papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem św. Józefa. Papież nazwał go „ojcem w cieniu”, „ojcem posłusznym”, a także „ojcem czułym”. Te piękne określenia świadczą o fascynacji jego postacią związanej z wyjątkowością cech osobowości świętego – zaznaczają organizatorzy precyzując, że głównym celem konkursu jest przybliżenie wizerunku postaci św. Józefa i popularyzowanie wartości chrześcijańskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję