Reklama

Niedziela Sandomierska

Na rowerze szlakiem „Madonny wschodniego pogranicza”

VII Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Sandomierskiej szlakiem „Madonny wschodniego pogranicza” zakończyła się w Sandomierzu, który był także miejscem startu. W pielgrymce wzięło udział 55 rowerzystów, którzy w ciągu siedmiu dni przejechali pętlę licząca ponad 800 km. Wydarzenie objął patronatem bp Krzysztof Nitkiewicz.

[ TEMATY ]

rower

Archiwum pielgrzymów

Jak poinformował KAI jeden z organizatorów ks. Piotr Kara, celem wyprawy było odwiedzenie w duchu Roku Miłosierdzia Bożego największych sanktuariów maryjnych wschodniej Polski. Rowerowe pielgrzymowanie rozpoczęto i zakończono u grobu sługi Bożego ks. Wincentego Granata. Każdego dnia modlono się o jego beatyfikację.

Na swej trasie pątnicy nawiedzili sanktuaria m.in.: Matki Bożej Jackowej w Przemyślu, Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie i Matki Bożej Loretańskiej - patronki ludzi w drodze w Gołąbie. Modlili się także w Jarosławiu w świątyni grekokatolickiej przed ikoną Matki Bożej Bramy Miłosierdzia.

- W Markowej odwiedziliśmy Muzeum Polaków Ratujących Żydów i poznawaliśmy historię rodziny Ulmów, którzy ofiarą życia przypłacili pomoc Żydom w czasie okupacji hitlerowskiej. Modliliśmy się przy grobie bł. ks. Jana Balickiego, kapłana i spowiednika w katedrze przemyskiej – poinformował ks. Piotr Kara.

Reklama

W Wereszczynie leżącym w otulinie Poleskiego Parku Narodowego pątnicy odwiedzili Klasztor Braci Faustynów, w którym zostali ugoszczeni przez posługujących trzech zakonników. Przy okazji mieli okazję poznać formację zakonną, w której wszyscy bracia i kandydaci, starają się naśladować Chrystusa według duchowości św. Siostry Faustyny.

Organizatorem pielgrzymki było Duszpasterstwo Sportu Diecezji Sandomierskiej. Kierownictwo sprawowali: ks. Piotr Kara i ks. Jan Wilk. W ubiegłych latach rowerzyści pielgrzymowali m.in.: na Jasną Górę, do Wilna, Świętej Lipki, Wambierzyc i Siekierek.

2016-07-03 12:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niepełnosprawność to tylko stan ciała

[ TEMATY ]

rower

Fundacja "Zero Barier"

Rafał Gręźlikowski

Rafał Gręźlikowski

Rafał Gęźlikowski, niestrudzony rowerzysta po amputacji nogi, tropiciel zamkowych historii udaje się w lipcu na niezwykłą wyprawę, szlakami niemiecko-francuskich zamków i ruin (Doliną Renu, wzgórzami francuskiej Alzacji oraz Krainą Schwarzwaldu). Przesłaniem wyprawy jest motto: Niepełnosprawność to tylko stan ciała. Potęga naszych marzeń to całkowite ZERO BARIER! Samotna wyprawa niepełnosprawnego rowerzysty to zamki, ruiny i legendy, ale to przede wszystkim dystans 1000 górzystych kilometrów!

CZYTAJ DALEJ

Rektor KUL: tegoroczny Adwent przypada w szczególnej sytuacji

2022-11-25 10:44

[ TEMATY ]

KUL

adwent

Karol Porwich/Niedziela

Wojna w Ukrainie i trudna sytuacja gospodarcza, sprawiają, że tegoroczny Adwent przypada w czasie, jakiego nie przeżywaliśmy od dziesięcioleci. Tym bardziej jest on szansą na doświadczenie prawdziwej nadziei – podkreśla rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Jak powiedział rektor KUL, w Adwencie warto skoncentrować się przede wszystkim na własnej duchowości. „Wiele osób ma dziś poczucie niepewności, obawia się o przyszłość. Właśnie rozpoczynamy szczególny okres w roku, kiedy liturgia Kościoła przypomina nam, że cały nasz świat, codzienne życie z jego wszystkimi sprawami, wyzwaniami, problemami, nie sprowadza się wyłącznie do tego, co przeżywamy tu i teraz. Oczekujemy czegoś znacznie większego” – zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Kardynał Ch. Schönborn: Rosja dąży do „celowej zagłady” Ukrainy

2022-11-25 19:23

[ TEMATY ]

Ukraina

Rosja

kard. Schönborn

zagłada

Joanna Łukaszuk-Ritter

kard. Christoph Schönborn

kard. Christoph Schönborn

Kardynał Christoph Schönborn ostro potępił agresję Rosji przeciw Ukrainie. „Trzeba to nazwać po imieniu: to jest celowa zagłada! Ciągle myślę o niezliczonych starcach, dzieciach i chorych, którzy są bezbronni wobec wojny i zimna” - napisał arcybiskup Wiednia 25 listopada w swoim cotygodniowym komentarzu na łamach stołecznej bezpłatnej gazety „Heute”. „Kiedy skończy się ta skandaliczna niesprawiedliwość?” – zastanawiał się z niepokojem metropolita wiedeński.

Przypomniał, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwróciła ostatnio uwagę, że na Ukrainie doszło do 700 celowych rosyjskich ataków na placówki służby zdrowia, co jest sprzeczne z całym międzynarodowym prawem humanitarnym. Według WHO jest to „największy atak na służbę zdrowia na terenie Europy od czasów II wojny światowej” – podkreślił purpurat austriacki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję