Reklama

Gość w dom - Bóg w dom

W parafiach archidiecezji łódzkiej peregrynację w rodzinach rozpoczęły różańce poświęcone i podarowane przez Ojca Świętego. Zanim to nastąpiło, księża biskupi przekazali je podczas uroczystej Mszy św. delegacjom „Żywej Róży” z poszczególnych parafii.

Niedziela łódzka 1/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas uroczystości w kolegiacie łaskiej, różaniec z rąk bp. Ireneusza Pękaskiego otrzymała delegacja z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła z Restarzewa, w składzie: Iza Brożyńska, Genowafa Marciniak, Halina Pietrzak, Maria Zerka.
Uroczyste rozpoczęcie parafialnej peregrynacji różańca miało miejsce w pierwszą niedzielę Adwentu. W tym dniu przypadał również odpust Patrona parafii. Uroczystość była poprzedzona 3-dniowymi rekolekcjami i poświęceniem figury Matki Bożej Fatimskiej, której dokonał ks. kan. Włodzimierz Konopczyński. Figurę tę zakupiono ponieważ w parafii odprawiane są nabożeństwa Matki Bożej Fatimskiej, której głównym orędziem jest wezwanie do odmawiania Różańca.
Matka Boża w życiu człowieka to również główny temat nauki rekolekcyjnej prowadzonej przez o. Miłosza - benedyktyna z Piotrkowa Trybunalskiego. Tak przygotowani i wzbogaceni duchowo parafianie nie zawiedli, przychodząc tłumnie na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00. Była to szczególna Eucharystia, bo wspomniana wcześniej Figura wraz z różańcem rozpoczęła swe kilkunastomiesięczne odwiedziny w rodzinach zamieszkujących tę parafię - najpierw w najmniejszej wsi Krzyżówki. Od tej pory będzie gościć w każdym domostwie przez całą dobę, od godz. 18.00. Również kościelne dzwony będą biły o godz. 18.00, na znak przejścia Figury z domu do domu.
Ta wizyta jest dla wszystkich parafian wielkim darem, bo Matka Boża otwiera serca każdego człowieka dla siebie i swego Syna Jezusa Chrystusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Po informacjach medialnych ws. ks. Chmielewskiego prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Słupcy prowadzi śledztwo ws. nadużycia stosunku zależności, które dotyczy ks. Dominika Chmielewskiego – przekazał PAP prok. Piotr Wrzesiński. Chodzi o informacje medialne dotyczące relacji pomiędzy salezjaninem a jedną z uczestniczek jego rekolekcji.

Jak przekazał PAP Wrzesiński, śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 199 Kodeksu karnego, który mówi o doprowadzeniu innej osoby do obcowania płciowego, poddania się albo wykonania innej czynności seksualnej przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia. Za taki czyn grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
CZYTAJ DALEJ

Zakon Karmelitów potwierdził zatrzymanie jednego z zakonników na Białorusi

2025-09-06 21:12

[ TEMATY ]

Białoruś

Zakon Karmelitów

zatrzymanie zakonnika

Karol Porwich/Niedziela

Zakon Karmelitów potwierdził w sobotę zatrzymanie jednego z członków zakonu na Białorusi. Koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak poinformował w piątek, że polskie służby konsularne prowadzą rozmowy w sprawie zatrzymanego polskiego obywatela.

Zakon Karmelitów w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej poinformował o zatrzymaniu na Białorusi członka zakonu Grzegorza Gawła O. Carm. „Prosimy o modlitwy w intencji Brata Grzegorza polecając go wstawiennictwu Naszej Matki - Maryi Orędowniczki Szkaplerza Świętego” - napisano w komunikacie, pod którym podpisał się asystent prowincjalny O. Karol Amroż O. Carm.
CZYTAJ DALEJ

Papież: krzyż to najcenniejszy skarb, szukajmy go jak św. Helena

2025-09-06 21:08

[ TEMATY ]

krzyż

Papież Leon XIV

najcenniejszy skarb

św. Helena

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Krzyż Jezusa jest najcenniejszym skarbem, który można odkryć w swoim życiu – mówił Leon XIV na jubileuszowej audiencji dla pielgrzymów, którzy z okazji Roku Świętego przybyli do Rzymu. Papież rozważał postać św. Heleny, matki cesarza Konstantyna, która odkryła w Jerozolimie Krzyż Chrystusa.

Przykład św. Heleny
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję