Reklama

Watykan

Abp Krajewski poprowadzi rekolekcje dla Polaków

Papieski jałmużnik, abp Konrad Krajewski poprowadzi rekolekcje dla diecezjalnych duszpasterzy młodzieży z całej Polski. Sesja rekolekcyjna zostanie zorganizowana w Rzymie w ostatnim tygodniu czerwca.

[ TEMATY ]

rekolekcje

Łukasz Głowacki/www.archidiecezja.lodz.pl

Do udziału w rekolekcjach zaproszeni są diecezjalni duszpasterze młodzieży z całej Polski. Jak podkreśla w rozmowie z KAI ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM i współorganizator rekolekcji, celem spotkania jest budowanie wspólnoty pomiędzy księżmi odpowiadającymi za duszpasterstwo młodzieży w poszczególnych polskich diecezjach.

- Chcielibyśmy, aby treści rozważane przez nas podczas tej pielgrzymki połączonej z rekolekcjami były bliskie nauczaniu papieża Franciszka, a abp Konrad Krajewski żyje tym, co głosi papież. Jako księża potrzebujemy odnowy duchowej, aby mieć siłę służyć młodym – mówi ks. Parafiniuk.

Reklama

Także księża, dla których dedykowane są rekolekcje, deklarują zainteresowanie tym spotkaniem i mówią, że będzie to ważne doświadczenie w podejmowanej przez nich pracy z młodzieżą.

„Myślę, że będzie to mocne budzenie kapłańskich sumień. Nie spodziewam się głaskania po głowie. Ale uważam, że to ciekawa propozycja na przeżycie rekolekcji i nowe doświadczenie. Skoro chcemy poznawać Kościół powszechny, to będzie znakomita okazja”- mówi ks. Marcin Wierzbicki, odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży w archidiecezji katowickiej.

„Mam nadzieję, że będzie to odkrywcze spotkanie, które pozwoli nam wspólnie zastanowić się nad tym, w jakim kierunku zmierza duszpasterstwo młodzieży w Polsce” - dodaje ks. Rafał Grzelczyk, koordynujący pracę z młodzieżą w diecezji płockiej.

Przygotowanie rekolekcji było jednym z tematów XIV Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które w dniach 3-5 lutego odbywa się w Drohiczynie.

2017-02-04 13:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: kwietniowe rekolekcje ŚDM z bp. Rysiem

[ TEMATY ]

rekolekcje

Łukasz Kaczyński

W sobotę 2 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu oficjalnych rekolekcji przygotowujących do ŚDM 2016 pt. „Dla nas i całego świata”. Konferencje o miłosierdziu i uczynkach miłosierdzia wygłoszą bp Grzegorz Ryś oraz ks. Peter Hocken.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:30 spotkaniem o krakowskich świętych, prowadzonym przez dwóch katolickich blogerów – Tomka Adamskiego i Mateusza Ochmana. Patronem kwietniowego spotkania będzie św. Jan Paweł II. Uczestnicy porozmawiają również o uczynkach miłosierdzia: więźniów pocieszać i urazy chętnie darować.

CZYTAJ DALEJ

Różaniec naszych nadziei

2021-09-28 04:54

[ TEMATY ]

różaniec

Karol Porwich/Niedziela

Różaniec to splecione ze sobą życie ludzkie i Boże. Tajemnice Jezusa i Maryi to także nasze życie, od narodzin po śmierć i nadzieję nieba.

Niektórym wystarczają palce u rąk, inni przesuwają dziesięć ząbków na obrączce, najczęściej jednak są to drewniane czy perłowe paciorki. Osobliwym wydarzeniem jest od kilku lat Męski Różaniec na ulicach Lublina, Puław i Chełma. Różaniec to splecione ze sobą życie ludzkie i Boże. Tajemnice Jezusa i Maryi to także nasze życie, od narodzin po śmierć i nadzieję nieba. Różaniec to także nadzieja w tym życiu i na to drugie, dlatego idzie za nami aż do trumny. W różańcu są wszystkie nasze troski, te matczyne i ojcowskie za dzieci, te dziecięce za wiekowych rodziców, nasze polskie za Ojczyznę, kościelne za papieża i misjonarzy. I jest w różańcu pamięć o tych co odeszli do Pana Boga i za tych co od Niego odeszli; o tych, co daleko poza granicami i o tych, którzy prosili nas o westchnienie. Październik. Mamy tyle trosk do ogarnięcia i tyle nadziei do ożywienia.

CZYTAJ DALEJ

Święty Krzyż: włodarze 10 gmin świętokrzyskich sprzeciwiają się szkalowaniu oblatów

2021-09-28 20:46

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

oblaci

Archiwum autora

Opactwo na Świętym Krzyżu

Opactwo na Świętym Krzyżu

Sprzeciw wobec rozpowszechnianych w przestrzeni publicznej przez przeciwników zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego komunikatów szkalujących działalność Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu wyrazili 28 września we wspólnym stanowisku wójtowie i burmistrzowie 10 gmin zrzeszonych w Związku Gmin Gór Świętokrzyskich.

Stanowisko wójtów i burmistrzów – członków Związku Gmin Gór Świętokrzyskich - w sprawie komunikatów związanych z planami zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które pojawiają się w przestrzeni publicznej odnośnie do działalności Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu poparł m.in. także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podczas konferencji pasowej w Kielcach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję