Reklama

Polska

Wolontariusze z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych z wizytą w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

8. marca wolontariusze z Zespołu Szkół Samochodwo-Budowlanych w Częstochowie wspólnie z katechetami Rafałem Matuszewskim, o. Janem Filipkiem i prezesem Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej dr. Arturem Dąbrowskim, złożyli życzenia przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Ogrodowej 35 w Częstochowie, życzenia z okazji Dnia Kobiet.

[ TEMATY ]

wolontariat

Renata Olczyk – Wiceprezes DIAK

Uczniowie przygotowali dla beneficjentek ZOL-u krótką część artystyczną, na którą składały się recytacja wierszy, wspólne śpiewanie piosenek oraz tradycyjne złożenie życzeń w dniu święta wszystkich Pań. W kaplicy mieszczącej się w ośrodku, prelekcję na temat procesu starzenia się społeczeństwa i zaangażowania młodzieży w wolontariat na rzecz seniorów, wygłosił dr. Dąbrowski. Zebrani w kaplicy mieli okazję do pomodlenia się

i uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.

Reklama

Prezes DIAK, nawiązując do spotkanie papieża Franciszka z wolontariuszami podczas Światowych Dni Młodzieży w krakowskiej Tauron Arenie, przypomniał do czego zobowiązali się młodzi ludzie. „Papież w Krakowie pytał młodych ludzi o to, czy będą rozmawiać z osobami starszymi. Dopytywał dokładnie o to, czy będziecie zadawać im pytania i pamiętać o tym, że osoby w podeszłym wieku są mądrością narodu. Dziś w imieniu instytucji z którą współpracuje wasza szkoła mogę powiedzieć, że dziękuję za Wam za postawę i zaangażowanie”.

„Organizacja Dnia Kobiet w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym to pierwsza wspólna inicjatywa Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie i Akcji Katolickiej, która jest efektem podpisanego w dniu 21. lutego br. w naszej szkole porozumienia – mówi katecheta Rafał Matuszewski.

Organizacja Dnia Kobiet dla seniorek w prowadzonym przez s. Honoratki ZOL-u, jest dowodem na to, że nasza młodzież, w każdej chwili, jest w stanie zamienić wygodną kanapę na parę wyczynowych butów, by służyć bezinteresownie drugiemu człowiekowi. Gratulując przedsięwzięcia, dziękujemy młodzieży za radość wniesioną w życie seniorek z okazji Dnia Kobiet.

2017-03-09 09:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie byłyśmy same

Niedziela przemyska 31/2018, str. VI

[ TEMATY ]

wywiad

misje

wolontariat

wolontariusze

Archiwum wolontariatu

Agata Michalska i Magdalena Trudzik – misjonarki w Peru

Agata Michalska i Magdalena Trudzik – misjonarki w Peru

Z Agatą Michalską i Magdaleną Trudzik – wolontariuszkami Domu Serca, które spędziły ponad rok na misjach w Hondurasie i Peru, rozmawia ks. Zbigniew Suchy (cz. 4)

Ks. Zbigniew Suchy: – Kiedy czytałem listy Madzi, głęboko wzruszyła mnie historia kobiety przez wiele lat wychowującej samotnie ciężko chorego syna. Przyjęła męża, który ją zdradził i zostawił. Przejęła mnie też bardzo opowieść o dziewczynie, którą tak bardzo chcieliście uratować, a która ostatecznie uciekła. Pomyślałem, że to jest ten dylemat: ile dać miłości? Zdarzają się momenty, kiedy tak trudno jest towarzyszyć komuś, bo jego problemy, dylematy okazują się silniejsze?

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję