W poprzednich edycjach podejmowaliśmy kwestie funkcjonowania osób jąkających w środowisku społecznym i w grupie rówieśniczej. Wnioski płynące z tamtych wystąpień są przyczynkiem do rozważań nad tym w jakim kontekście powinna realizować się terapia osoby jąkającej się.
Mówiąc o jąkaniu konkretnej osoby zaważymy, że jej jąkanie (przynajmniej w założeniu) będące problemem tylko „tej oto osoby”, wcześniej czy później staje się problem „wszystkich osób” z jej otoczenia. Przyjmując taką perspektywę zauważymy kontekst społeczny jąkania. Tematem refleksji, którymi chcemy podzielić się z uczestnikami wykładu jest właśnie otoczenie osoby jąkającej i jego wpływ na jej funkcjonowanie jako pacjenta.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W programie spotkania znajduje się: wykład (na który zapraszamy nauczycieli, pedagogów, psychologów, wykładowców i logopedów a także studentów zainteresowanych tym zagadnieniem) a także konsultacja logopedyczno – psychologiczna dla osób jąkających. Dla udziału w wykładzie nie jest konieczne posiadanie wiedzy specjalistycznej.
PROGRAM DNI OTWARTYCH:
Konsultacja i wykład prowadzone będą w siedzibie Kliniki Leczenia Jąkania w Poznaniu, przy ul. Os. Przyjaźni 132 B w dniu 25.03.2017 r. w godzinach 10:00 – 19:00.
10:00 – konsultacja (bezpłatna) dla osób jąkających się
17:00 – wykład na temat: „Terapia osoby jąkającej – refleksje”
Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla każdego uczestnika. Do udziału w badaniu diagnostycznym konieczna jest rejestracja telefoniczna pod numerem: 501 619 643; 61 630 30 25.