Reklama

Niedziela Małopolska

To film o waszym bracie!

Od kilku dni gości w Polsce Jim Caviezel, odtwórca Jezusa z „Pasji” Gibsona. Aktor przyjechał do Polski z okazji premiery filmu dokumentalnego „Wyzwolenie kontynentu”, który wyemituje TVP1 w niedzielę 2 kwietnia o godz. 13.05. ( w rocznicę śmierci polskiego papieża). Film powstał dzięki staraniom Rycerzy Kolumba. Ukazuje niezwykłą rolę, jaką w historii upadku komunizmu odegrał św. Jan Paweł II. Podkreśla jego wiarę i pełne zaufanie Bogu.

[ TEMATY ]

spotkanie

aktor

Maria Fortuna-Sudor

W czasie pobytu w Polsce Jim Caviezel (narrator filmu) był także w Łagiewnikach, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W czasie pobytu w Polsce Jim Caviezel (narrator filmu) był także w Łagiewnikach, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Wśród osób, które wypowiadają się w dokumencie, są m.in.: papieski biograf George Weigel, historyk Norman Davies, najwyższy rycerz Carl Anderson oraz kardynał Stanisław Dziwisz. Twórcy filmu zapewniają, że zawarte w nim treści nie tylko dostarczą przeżyć, ale też zmotywują do refleksji nad rolą, jaką św. Jan Paweł II odegrał i nadal odgrywa w naszym życiu.

Gdy w czasie wywiadu poprosiłam Jima Caviezela, który jest narratorem filmu „Wyzwolenie kontynentu”, aby przekonał Polaków do obejrzenia promowanego dzieła, aktor bez chwili namysłu powiedział; - Przecież to jest film o waszym bracie!

2017-04-01 08:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek przyjął członków Papieskiej Komisji Biblijnej

[ TEMATY ]

spotkanie

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty spotkał się 7 kwietnia w Watykanie z uczestnikami obrad Papieskiej Komisji Biblijnej. Ks. prof. Henryk Witczyk, jedyny polski członek tego gremium, przedstawił przy tej okazji Franciszkowi ideę organizowanej w Polsce Niedzieli Biblijnej, która w tym roku odbędzie się już po raz ósmy.

„Było to bardzo serdeczne, bezpośrednie spotkanie. Każdy z nas mógł w bezpośredniej rozmowie z Ojcem Świętym przedstawić się, powiedzieć, z jakiego Kościoła i kraju pochodzi. Mogłem również w imieniu Kościoła w Polsce, w imieniu biblistyki polskiej pozdrowić Ojca Świętego, prosząc oczywiście o błogosławieństwo na Niedzielę i Tydzień Biblijny" - powiedział w Radiu Watykańskim polski biblista.

CZYTAJ DALEJ

Zanim zadzwonisz do egzorcysty…

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. 16-17

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

demon

Adobe.Stock.

Demony można „widzieć” wszędzie albo wcale ich nie zauważać. Problemem jest uchwycenie właściwej perspektywy. Świat jest w rękach Boga.

Faktem jest, że dziś poszukuje się egzorcystów, choć przed kilkoma laty tego zjawiska nie było. Jeżeli nie będziemy ostrożni i nie przejmiemy się wskazaniami Kościoła, to owo poszukiwanie egzorcystów może stać się taką samą formą zabobonu, jak np. zwracanie się o pomoc do magów” (ks. Gabriele Amorth, Egzorcyści i psychiatrzy, s. 137-138).

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl: chcemy, aby św. Józef opiekował się nami

2021-09-25 20:35

[ TEMATY ]

św. Józef

wikipedia.org

Pragniemy, aby w tym trudnym z różnych względów czasie, św. Józef opiekował się nami. Chcemy go zaprosić do naszego życia osobistego, naszych rodzin, Ojczyzny i Kościoła w Polsce - napisał biskup kaliski Damian Bryl w liście pasterskim skierowanym do diecezjan przed Zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, które odbędzie się 7 października.

W liście pasterskim ordynariusz diecezji kaliskiej napisał, że w środku pandemii papież Franciszek ogłosił 8 grudnia 2020 r. Rok Świętego Józefa. - Zmobilizowany tym zaproszeniem Ojca Świętego cały Kościół woła w tym czasie do Świętego Patrona. Wołamy w rodzinach, w parafiach, szczególnie 19. dnia każdego miesiąca, we wspólnotach, ale także w osobistych modlitwach. Szczególnym miejscem przyzywania wstawiennictwa św. Józefa jest nasze kaliskie, narodowe sanktuarium. Mimo trudnego czasu modli się w nim bardzo dużo osób z różnych stron naszej Ojczyzny – akcentuje bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję