Reklama

Niedziela Częstochowska

Koncert uwielbienia z zespołem 77 FM Formacja z Mocą

W tym roku po raz czwarty Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej i zespół 77 FM Formacja z Mocą zaprosili mieszkańców naszej archidiecezji na wieczór uwielbienia „Ja Jestem”, który odbył się 31 maja, w Boże Ciało o godz. 19.30 na placu Biegańskiego w Częstochowie.

Koncert ten zgromadził tych, którzy przez wspólną modlitwę, śpiew chcieli uwielbiać Boga. Odbywał się na scenie, która w czasie głównej procesji ulicami Częstochowy była jednym z czterech ołtarzy. Jak podkreślali członkowie zespołu, to spotkanie wieczorem jest więc kontynuacją dawania świadectwa przynależności do Chrystusa i uwielbienia Go.

Reklama

– Koncert odbywa się w sercu Częstochowy, była więc to okazja, aby nie tylko ci, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, włączali się we wspólną modlitwę, ale też aby przypadkowi przechodnie poprzez choćby jedno usłyszane zdanie poczuli, że Bóg jest, i jest z każdym człowiekiem – zaznaczyła Renata Lis, wokalistka zespołu.

Jak co roku na spotkaniu obecny był metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który na początku spotkania do zgromadzonych powiedział: - Chcę podziękować wam za to, że jesteście, bo to wpisuje się w tajemnicę „Ja Jestem”, w której przedstawił się sam Bóg, a objawił się w Chrystusie. On jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. I to jest nasza radość, i to jest podstawa naszej nadziei.

Po wystąpieniu Ksiądz Arcybiskup modlił się ze wszystkimi uczestnikami koncertu, a także chodząc między ludźmi, błogosławił i rozdawał obrazki z wizerunkiem Pana Jezusa. Wśród słuchających byli przedstawiciele Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji razem z organizatorem wydarzenia ks. Michałem Jaskułą, którzy ubrani w specjalne chusty zachęcali obecnych na placu do rozmowy, a także do sakramentu spowiedzi.

Reklama

Zgromadzeni wysłuchali także świadectwa Remigiusza, który jako dziecko żył w rodzinie, w której była przemoc i alkoholizm. Jako nastolatek podpisał cyrograf, a później w jego życiu było coraz więcej zła. Nawrócenie przyszło m.in. dzięki jego obecnej żonie. Ze wzruszeniem opowiadał, jak po wielu latach oddalenia od Boga przyjął Komunię św.

Do późnego wieczora dzieci, dorośli i ludzie starsi, siostry zakonne i księża doświadczali jedności wspólnoty i siły modlitwy, będąc razem na placu Biegańskiego w Częstochowie.

2018-06-01 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczynają się eliminacje do koncertu Debiuty 2014

[ TEMATY ]

muzyka

koncert

evoo73 / Foter.com / CC BY

Do 12 grudnia będzie trwało głosowanie za pośrednictwem strony www.koncertdebiuty.pl na zespół, który weźmie udział w koncercie Debiuty 2014. 2 marca w Katolickim Centrum Kultury "Dobre Miejsce" w Warszawie odbędzie się czwarta już edycja inicjatywy promującej muzyków chrześcijańskich.

CZYTAJ DALEJ

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

2021-09-22 15:06

[ TEMATY ]

Matka Boża

profanacja

Uczestnik demonstracji publicznie znieważył przedmiot czci religijnej poprzez przedstawienie go w sposób posiadający wyraźne konotacje seksualne. Mężczyzna miał na sobie koszulkę z obustronnym nadrukiem przedstawiającym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z bananem umieszczonym w ustach. Dodatkowo, wizerunek zestawiony był z logotypem ruchu LGBT.

Prawnicy Ordo Iuris reprezentują w tym postępowaniu oskarżycieli posiłkowych – byłą radną Annę Kołakowską oraz pedagoga i muzyka dr. Andrzeja Kołakowskiego. Zdaniem Instytutu, ocena wspomnianych czynów jest jednoznaczna - podlegają one odpowiedzialności karnej. W świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością, także z poszanowaniem wolności wyznania. Z uwagi na pojawiających się naśladowców, kolejne akty profanacji czy inne przejawy dyskryminacji oraz szydzenia z katolików, podjęcie adekwatnej reakcji karnej jest niezbędne.

CZYTAJ DALEJ

Dramat mieszkańców wyspy La Palma po wybuchu wulkanu

2021-09-22 17:26

[ TEMATY ]

pomoc

Hiszpania

wulkan

Vatican News

wulkan La Palma

wulkan La Palma

Trudna sytuacja panuje na wyspie La Palma. Erupcja wulkanu zmusiła do ewakuacji ponad 6 tys. osób, a spływająca lawa zniszczyła już blisko dwieście budynków mieszkalnych.

„Boimy się o ludzi, którzy stracili bliskich i dobytek całego życia. Oddajemy się w ręce Boga” – powiedział ks. Domingo Guerra, 79-letni proboszcz w El Paso, gdzie znajduje się wulkan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję