Reklama

Niedziela Lubelska

Dąbrowica - wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych

Pod hasłem „Miłości dodaj mi skrzydeł” w „Domu spotkania” w Dąbrowicy trwają wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych, zorganizowane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej i diecezjalnego duszpasterza osób niepełnosprawnych ks. Bogusława Suszyło.

[ TEMATY ]

Lublin

Paweł Wysoki

W 1. turnusie, który potrwa do 5 sierpnia, uczestniczy niemal 50 osób niepełnosprawnych z diecezji lubelskiej, a także z innych stron Polski. W pokonywaniu barier codziennego życia pomaga im ponad 20 wolontariuszy z ks. Tomaszem Niedziałkiem, który prowadzi rekolekcje. Wśród opiekunów są diakoni z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, którzy wśród niepełnosprawnych odbywają praktyki duszpasterskie. Czas rekolekcji wypełniony jest modlitwą i serdecznymi rozmowami. Konferencje prowadzone są w oparciu o Ewangelię wg św. Jana, która jest dobrą nowiną o miłości Jezusa. Ks. Tomasz Niedziałek: -„Chcemy odkrywać ducha służby. Poznajemy drugiego człowieka w cierpieniu, jego cierpienie i równocześnie dobroć Boga; chcemy aby nasze dłonie stawały się dłońmi Jezusa, który pochyla się nad każdym człowiekiem”.W czasie każdego turnusu z uczestnikami spotykają się biskupi. 27 lipca w Dąbrowicy gościł abp Stanisław Budzik, który przewodniczył Mszy św. Pasterz zachęcał, aby „słuch wiary dostroić do tego, co mówi Pan Bóg”. W oparciu o przypowieść o siewcy abp Budzik zachęcał, by przygotować glebę serca na przyjęcie ziarna Słowa Bożego. Prosił o modlitwę o głębszą wiarę, mocniejszą nadzieję i jeszcze piękniejszą miłość do człowieka. Chorym i niepełnosprawnym podziękował za świadczenie o Chrystusie słowem, modlitwą, cierpieniem i przykładem prawdziwej radości.

2018-07-27 17:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wśród nocnej i trzeźwej ciszy

Przez wiele lat przy nakrywaniu wigilijnego stołu pani Marianna myślała najczęściej o tym, czy mąż dotrwa bez kielicha do Pasterki. Święta kojarzyły się jej z nerwowym napięciem. Zamiast „Wśród nocnej ciszy”, często w Wigilię słuchała z dziećmi bełkotu pijanego męża. Najbardziej pragnęła, aby te święta jak najszybciej się skończyły; po nich mąż wracał do pracy i miej pił. Od trzech lat zasiadają do kolacji wspólnie, kilka kolęd śpiewają nawet na głosy.

CZYTAJ DALEJ

Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

2022-12-03 15:03

[ TEMATY ]

nagroda

Biały Kruk

Biały Kruk

W historycznej Sali „Sokół” w Krakowie trwa obecnie VIII Dzień Patrioty, czyli spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. Organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, zaś punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagrody „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela”.

Program spotkania:

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję