Reklama

Włochy

Narodowa Pielgrzymka do św. Ojca Pio – Dzień 6.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Krzysztof Hawro/Niedziela

Pod patronatem Tygodnika Katolickiego „Niedziela” trwa Narodowa Pielgrzymka do św. Ojca Pio.

Dzisiejszy dzień upłynął nam na bliskości z Ojcem Pio, rano uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył o. Zdzisław Duma OFM Cap z Gdańska, zaś słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Liszka z diecezji tarnowskiej. W swoim rozważaniu mówił o pobożności maryjnej Ojca Pio i o naszej pobożności. Wskazał też na rolę ziemskiej matki, która ma wielkie znaczenie i odgrywa poważną rolę w życiu dzieci. Na zakończenie głos zabrał o. Roman Rusek, który wszystkich polskich pielgrzymów pozdrowił w imieniu Gennaro Giuliani, burmistrza San Giovanni Rotondo, który przybył wczoraj do Sanktuarium, by pozdrowić Polaków i przekazać im okolicznościowy medal, wydany na 100 rocznicę uzyskania stygmatów przez św. Ojca Pio.

Reklama

Po eucharystii spotkaliśmy się przed bazyliką, by udać się na nabożeństwo drogi krzyżowej. Modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof, który rozważaniach przytoczył wiele słów i myśli św. Stygmatyka.

Następnie każdy z nas miał czas na indywidualne zwiedzanie, modlitwę, czy po prostu odpoczynek. Niektórzy z nas udali się nad morze, część z nas zwiedziła Dom Ulgi w Cierpieniu, wybudowany z inicjatywy Ojca Pio. A niektórzy po prostu spędzili ten czas w hotelu lub na zakupach pamiątek.

Wieczorem spotkało nas jeszcze jedno wzruszające wydarzenie. Nabożeństwo Światła, połączone z procesją z Kościoła Matki Bożej Łaskawej do Bazyliki Grobu św. Ojca Pio.

Po tym nabożeństwie wróciliśmy do hotelu. Jutro już opuszczamy San Giovanni Rotondo. Udajemy się w dalszą drogę. Jak szkoda, że ten czas tak szybko upływa…

2018-10-13 20:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski: budujmy naszą przyszłość wierni Chrystusowi

[ TEMATY ]

pielgrzymka

abp Wojciech Polak

Mazur/episkopat.pl

Do budowania przyszłości w wierności Chrystusowi, Ewangelii, Kościołowi wzywał abp Wojciech Polak, prymas Podczas Mszy dla uczestników Pielgrzymki Narodowej do Rzymu. Podczas liturgii odprawionej w Bazylice św. Jana na Lateranie metropolita gnieźnieński zachęcał również, aby w miłości jednoczyć się dla wspólnego dobra.

Abp Polak przypomniał, że Bazylika św. Jana na Lateranie jest katedrą wszystkich katedr, a więc najważniejszą spośród wszystkich świątyń. - To tutaj więc dotarły niewątpliwie pierwsze wieści z dalekiego kraju, że Mesco dux Poloniae baptizatur, a więc, że książę Polan Mieszko został ochrzczony. Tutaj też ów pierwszy historyczny władca Polski, przed swą śmiercią pod koniec X wieku, swoistym testamentem, znanym w historii pod nazwą ‘Dagome iudex’, ofiarował swe gnieźnieńskie państwo w duchową opiekę Stolicy Apostolskiej – powiedział prymas.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję