Reklama

Niedziela Wrocławska

Duchowa propozycja dla kobiet

W wigilię Święta Niepodległości, 10 listopada o 11.30 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia we Wrocławiu (al. Pracy 26) została odprawiona Msza św. dla kobiet. Eucharystii przewodniczył o. Andrzej Pełka.

[ TEMATY ]

Msza św. dla kobiet

Anna Majowicz

W spotkaniu udział wzięło kilkadziesiąt kobiet

W spotkaniu udział wzięło kilkadziesiąt kobiet

Kapłan rozpoczynając homilię powtórzył fragment Słowa Bożego, w którym Jezus poucza Apostołów słowami: ,,Nie możecie służyć Bogu i mamonie”. – Jezus opowiedział uczniom historię o rządcy, który oskarżony został przez człowieka, dla którego pracował, o trwonienie majątku. Obrotny rządca w przemyślany sposób wyszedł z niełatwego położenia. Na podstawie tej przypowieści Jezus nauczał Apostołów, by nie poddawali się władzy pieniądza, ponieważ żaden sługa nie może służyć dwóm panom. Nie można służyć jednocześnie Bogu i mamonie. Człowiek goniąc za pieniądzem, czasem podporządkowuje im całe swoje życie, tym samym przestając dostrzegać wszystko inne, w tym samego Ojca – mówił kapłan, prosząc o dystans do mamony i inwestycję w relację z Panem Bogiem. – Pieniądze raz są, raz ich nie ma. To rzecz ulotna. Miłość Boga Ojca jest wieczna, dlatego inwestuj w relację z Nim, a On nigdy Cię nie zostawi, będzie zawsze blisko, by Cię zbawić – nauczał o. Andrzej Pełka.

Reklama

Po Mszy św. kobiety spotkały się przy kawie w parafialnej kawiarence. – Spotkałyśmy się tu, w kobiecym gronie, aby wzrastać w wierze. Pragniemy odkrywać kobiecość do jakiej powołał nas Pan Bóg. Jesteśmy różne, mamy różne doświadczenia życiowe. Dzięki takim spotkaniom możemy wymieniać się doświadczeniami, wzajemnie inspirować się do działania, a przede wszystkim wspierać się na każdym etapie życia – mówi Helena Wołowicz, współorganizatorka wydarzenia. – To nasze drugie spotkanie w ramach projektu ,,Być Kobietą Urzekającą”, na kolejne zapraszam w pierwszą sobotę grudnia – dodaje.

,,Być Kobietą Urzekającą” to duchowa propozycja dla kobiet, dla których wzorem jest Maryja – najdoskonalsza, najbardziej urzekająca z niewiast. Projekt zrodził się z chęci odkrywania piękna kobiecego serca z godnie z zamysłem Pana Boga.

2018-11-11 09:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pamięć, cześć i szacunek

Niedziela sosnowiecka 48/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

Msza św. dla kobiet

upamiętnienie

Przemysław Lech

Przy pomniku poległych funkcjonariuszy

Przy pomniku poległych funkcjonariuszy

W sosnowieckiej bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny upamiętniono funkcjonariuszy polskich służb mundurowych, którzy poświęcili swoje życie dla niepodległej Polski.

Uroczystej Mszy św. w bazylice katedralnej przewodniczył pasterz Kościoła sosnowieckiego bp Grzegorz Kaszak. Na doroczne obchody ku czci poległych przybyli m.in.: komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant wojewódzki policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, zastępca dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji insp. Dominik Łączyk, naczelnik wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Gabriela Socha i komendant miejski policji w Sosnowcu mł. insp. Tomasz Kłosowicz. W uroczystościach wzięli także udział przedstawiciele pozostałych służb mundurowych: śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacek Kleszczewski, komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk Adam Jopek i dyrektor okręgowy Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach ppłk Łukasz Górny. Obecny był też diecezjalny duszpasterz policji ks. kan. Mariusz Karaś.

CZYTAJ DALEJ

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Abp de Moulins-Beaufort o sporach migracyjnych w Europie

2021-09-24 20:51

[ TEMATY ]

Europa

CCEE

kryzys migracyjny

Vatican News/AFP

Abp de Moulins-Beaufort

Abp de Moulins-Beaufort

W kryzysie migracyjnym nie można się domagać, by kraje Europy Wschodniej ponosiły ten sam ciężar, co dawne imperia kolonialne – uważa przewodniczący Episkopatu Francji. Uczestniczy on w obradach Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), która jest poświęcona braterstwu w kontekście encykliki Fratelli tutti. Jednym z tematów obrad jest kryzys migracyjny.

Jak zauważa abp Éric de Moulins-Beaufort, ważne jest, abyśmy zdali sobie sprawę, że kraje naszego kontynentu miały różną historię. „To my kraje zachodnie byliśmy mocarstwami kolonialnymi, wyruszyliśmy na podbój świata, z dobrymi i złymi tego konsekwencjami, podczas gdy kraje Europy Wschodniej przez całe stulecia były dla nas przedmurzem, chroniącym nas przed Turkami, ale nie miały możliwości czy ochoty na kolonialne wyprawy. Mamy więc różną historię i różną odpowiedzialność. Nie możemy domagać się od krajów Europy Wschodniej, by w równej mierze ponosiły one konsekwencje naszych działań – mówi abp de Moulins-Beaufort.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję