Reklama

Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji

2019-01-18 07:36

Jeśli w twoim życiu Bóg jest nieobecny, albo nie jesteś pewny swojej relacji z Nim – zachęcamy Cię do uczestnictwa w Szkole Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Zapraszamy również tych wszystkich, którzy chcą wzrastać w dojrzałości chrześcijańskiej. Szkoła daje możliwość stałej formacji zarówno osobom indywidualnym, jak i całym wspólnotom.

Najbliższą sesję Szkoły zaplanowano na 22-24 lutego. Stopień „0” pozwoli ci, ufamy, poznać żywego Chrystusa i doświadczyć nowego życia w Nim. Na kolejnych stopniach będziemy mówić o tym, jak rozpoznać Bożą wolę dla swojego życia (stopień „1”), a także w jaki sposób dać się poprowadzić Panu na drodze ku pełni wolności (stopień „2”).

Zimowa sesja Szkoły odbędzie się w Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu (pl. Darowskiej 1). W programie przewidziano: Eucharystię, modlitwy medytacyjne i uwielbieniowe, interesujące konferencje, dyskusje przy kawie. Nie powinno zabraknąć również dobrego humoru.

Reklama

Strona Szkoły: www.szkolazycia.info

Strona na FB: www.facebook.com/szkolazycia

Strona filii w Wałbrzychu na FB: https://www.facebook.com/szkolazyciawalbrzych

Koszt

25,0 zł (dzieci, uczniowie i studenci) lub 50,0 zł (dorośli). Cena obejmuje koszty organizacyjne oraz posiłki: w piątek kolację, w sobotę obiad i kolację, w niedzielę obiad.

Zapewniamy opiekę nad dziećmi od 3 roku życia.

Zgłoszenia

Formularz (preferowany sposób zgłoszeń): https://goo.gl/forms/shTOHgYfgxjGS3B83

Mail: szkolazyciawalbrzych@gmail.com

Telefon: 792-218-607

Tagi:
szkoła wiary

Charyzmatyczka z USA w Legnicy

2017-03-08 12:54

Ks. Piotr Nowosielski
Edycja legnicka 11/2017, str. 4-5

Od 24 do 26 lutego Legnica stała się miejscem Weekendowej Szkoły Wiary.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez duszpasterstwo parafii św. Jacka w Legnicy oraz Instytut Ewangelizacji Świata ICPE Misja Polska, Armia Dzieci

Ks. Piotr Nowosielski
Ewangelizatorki Anna Saj (z lewej) i Maria Vadia (z prawej) w Legnicy

Czym jest Szkoła Wiary? Jak tłumaczą organizatorzy, szkoła zazwyczaj zakłada, że czegoś można się w niej nauczyć. Ponieważ bez wiary nie możemy nic zmienić w swoim życiu, dlatego Szkoła Wiary jest przestrzenią, w której można dzielić się swoim doświadczeniem i zrozumieniem Boga, który pragnie, by nasze życie było pełne pokoju.

Otwórzcie oczy

Spotkanie to stało się okazją do rozmowy z liderkami spotkania. Najpierw pytamy o to, co dokonuje się podczas takich spotkań. – Ponieważ w Ewangelii św. Jana Jezus mówi, że Ojciec szuka czcicieli, którzy będą Go uwielbiać w duchu i prawdzie, to coś niesamowitego dzieje się w czasie oddawania Mu chwały i uwielbienia – mówi Maria Vadia, jedna z ewangelizatorek. – Bóg zasiada na głównym miejscu w naszym wychwalaniu Go. Nasze wychwalenie buduje Mu tron, który On zajmuje. Obecność Boga jest rzeczywiście odczuwalna, a my jesteśmy przemieniani w Jego obecności. Bóg przychodzi ze wszystkimi błogosławieństwami Królestwa. Ludzie są uzdrawiani, uwalniani, gdy słyszą głos Boga. Ma też miejsce posługa Aniołów. Psalm 16, 11 mówi, że jest pełnia radości w obecności Pana. Więc nie ma ograniczeń wiekowych. Jest atmosfera, w której wszystkie rzeczy są możliwe. Uwielbiamy Boga z powodu tego Kim jest, ponieważ mamy to objawienie od Jezusa. Naszą odpowiedzią jest właśnie uwielbianie Go tak, jak mówi Biblia.

Z kolei Anna Saj, druga z ewangelizatorek, dodaje: – Tym, co jest charakterystyczne dla Szkół Wiary, to obecność dzieci. Na nasze spotkania zapraszamy rodziny z dziećmi. Psalm 8 mówi, że Bogu oddają chwałę usta dzieci i niemowląt, aby poskromić nieprzyjaciela i wroga. W oddawaniu Bogu chwały niezwykle istotne jest dla nas to, żeby również w tym uczestniczyły dzieci. Uczymy je oddawania Bogu chwały, koncentrujemy ich uwagę na Jezusie. Dlatego poświęcamy tak wiele uwagi obecności dzieci, żeby były w centrum wydarzeń. W czasie oddawania Bogu chwały, w czasie kiedy nauczamy, dzielimy się treściami ewangelicznymi dzieci mają swoje zajęcia, podczas których ten sam przekaz, który jest kierowany do dorosłych jest też kierowany do nich.

Otwórzcie serca

– Ponadto nasze serca się otwierają, dobroć Pana jest uwalniania, nasze serca są przepełnione miłością Boga – kontynuuje Maria Vadia. – Zaczynamy wtedy doświadczać piękna Jezusa. Św. Paweł z kolei mówi, że to dobroć Pana prowadzi ludzi do nawrócenia. Możemy więc spotkać Pana i poczuć, że nie jest już kimś odległym, kimś znanym tylko z historii, ale kimś prawdziwym. Przez moc Ducha Świętego w naszym życiu dokonują się zmiany. Tak jak mówiłam wcześniej: są uzdrowienia, są uwolnienia od strachu, od wszelkiego rodzaju zachowań kompulsywnych. Zaczynamy doświadczać nieba.

O tym, że Szkoła Wiary ma wpływ na całe życie uczestników, przekonuje Anna Saj. – Zgodnie z Psalmami możemy powiedzieć, że nasz głos się rozchodzi po całej ziemi. Gdy oddajemy Bogu chwałę to wiemy, że głos staje się czymś więcej. Dlatego, że w Duchu chwała, którą oddajemy Bogu, dotyka też miejsc, z których pochodzimy. Dlatego mamy tak liczne świadectwa tego, że ludzie, którzy przyjeżdżają na Szkołę, doświadczają przemian w swoich małżeństwach, rodzinach, środowiskach. Więc nasz głos naprawdę rozchodzi się po całej ziemi. Dotyka nie tylko tego, co dzieje się podczas trwania Szkoły, ale również ma wpływ na Polskę, na wiele rodzin, na wiele środowisk, na szkoły, na nasze miejsca pracy.

Maria Vadia pytana dlaczego podjęła się trudu ewangelizowania w różnych miejscach świata odpowiada: – Kiedy nawróciłam się i oddałam życie Jezusowi i zaprosiłam Go, jako Pana i Zbawiciela, do mojego życia, charyzmatycy nałożyli na mnie ręce i zostałam ochrzczona w Duchu Świętym. Bóg włożył ogień do mojego serca, pragnienie, by mówić ludziom o Jezusie. Bóg sam to zrobił. Było we mnie coś takiego, że nie mogłam się powstrzymać od mówienia ludziom o Jezusie. Zaczęłam więc głosić Słowo Boże w mojej pierwszej grupce modlitewnej, później Bóg zaczął otwierać kolejne drzwi. Ponieważ z natury jestem bardzo wstydliwa i nieśmiała, On wziął moje życie i powiedział: „Będziesz to robić, dam ci moc, żebyś to robiła”. Uwierzyłam i wiem, że taki jest Boży plan wobec mnie, ponieważ znajduję w tym radość i pokój. Kocham to, co robię.

Oczekujcie owoców

– Chcę powiedzieć legniczanom, uczestnikom Szkoły Wiary, żeby oczekiwali teraz wzrostu w wierze, żeby wzrastali w przychylności u Pana i żeby oczekiwali przełomu w swoim życiu – przekonywała Maria Vadia. – Wierzę, że duch bierności będzie przełamany razem z „mentalnością widza”, którą my, katolicy, prezentujemy. Idziemy do kościoła i siedzimy, a później wracamy do domu. I nic się nie dzieje. Nie na tym polega życie chrześcijańskie. Ponieważ chodzenie za Jezusem trwa 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, mamy przychylność u Boga, mamy ten przywilej, że możemy iść przed tron Boży, On daje nam Ducha Świętego, z którym możemy współpracować, by kontynuować dzieła Jezusa. Mamy być solą i światłem dla świata. Więc oczekuję zmian mentalności, zaczniemy myśleć system myślenia Bożego Królestwa.

– Jako Armia Dzieci, chcemy uwalniać tutaj pewną rzeczywistość, którą Bóg złożył w naszych sercach. Widzimy, iż ogień przebudzenia, którego dzisiaj doświadczamy w Polsce, musimy przekazać kolejnym pokoleniom. Dlatego jesteśmy tutaj, jako Armia Dzieci i zapraszamy rodziców z dziećmi. Sama jestem matką sześciorga dzieci, wszystkie one dzisiaj służą Panu, wraz ze swymi mężami, żonami i rodzinami teściów. Widzę, jak ten ogień ewangelizacji rozprzestrzenia się i jak ważne jest to, byśmy stawali przed Panem, jako Kościół, który nie pomija żadnego pokolenia, ale wszyscy oddajemy Mu chwałę – dodaje Anna Saj, odpowiadając na pytanie o celu przybycia do Legnicy.

Zapis rozmowy na stronach Radia Plus Legnica www.legnica.fm

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Pielgrzymka Kobiet do sanktuarium Królowej Rodzin w Rajgrodzie

2019-07-17 12:42

rr / Rajgród (KAI)

W najbliższą sobotę w sanktuarium Królowej Rodzin w Rajgrodzie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Kobiet. Do udziału w tym wyjątkowym dniu zaproszone są matki i żony, aby zawierzyć siebie i swoje rodziny Rajgrodzkiej Pani – Królowej Rodzin, która jest wzorem zawierzenia, ufności i wierności Bogu.

Krzysztof Świertok

Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura poprzedzi konferencja „Kościół wobec gender”, którą wygłosi ks. dr Paweł Tarasiewicz – wykładowca WSD w Ełku, oraz modlitwa różańcowa. Zakończeniem spotkania będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej po ścieżkach Kalwarii Rajgrodzkiej.

Sanktuarium Pani Rajgrodzkiej – Królowej Rodzin, gdzie znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej, jest szczególnym miejscem Jej kultu, a parafia od początku zaistnienia nosi tytuł Narodzenia NMP. W 1999 roku, Papież Jan Paweł II, 8 czerwca podczas Mszy św. w Ełku, pobłogosławił korony i w jubileuszowym 2000 roku wizerunek Matki Bożej Rajgrodzkiej Królowej Rodzin został przyozdobiony koronami papieskimi. Obok kościoła na obszarze 2 ha powstała kalwaria z kamienia. Świątynia cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród pielgrzymów.

Rajgród jest położony na Szlaku Papieskim „Tajemnice Światła”, nad malowniczym jeziorem Rajgrodzkim, nad którym kilkakrotnie spędzał wakacje ks. Karol Wojtyła późniejszy papież Jan Paweł II. W roku bieżącym rajgrodzka parafia obchodzi 500 lecie istnienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Raport ONZ wskazuje na ciągły wzrost liczby głodujących na świecie

2019-07-17 19:37

(KAI/VaticanNews) / Rzym

Najnowszy raport ONZ na temat bezpieczeństwa żywnościowego wskazuje, że 820 mln ludzi na całym świecie cierpi z powodu niedożywienia. Podkreślono, że choć wspólnota międzynarodowa stawia sobie ambitne cele, zakładając, że do roku 2030 plaga głodu całkowicie zniknie, to jednak statystyki pokazują, że tendencja jest wręcz odwrotna. Od trzech lat ludzi niedożywionych stale przybywa.

billycm/pixabay.com

Ofiarą głodu najczęściej padają dzieci. Co siódme rodzi się ze zbyt niską wagą. Wśród dzieci do 5. roku życia niemal 150 mln cierpi na chroniczne niedożywienie, a 50 mln – na ostry stan niedożywienia. Stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) ks. Fernando Chica Arellano podkreśla, że dane te wskazują na poważne zaniedbania wspólnoty międzynarodowej. Liczby te, a przede wszystkim ludzie, którzy kryją się za nimi, muszą nas skłonić do działania – dodał kapłan.

"Ten raport mówi nam, że ludzkość nie spełniła swych obowiązków względem naszych najuboższych braci. Głód nadal rośnie. W tym kontekście widzimy, jak trudnym wyzwaniem jest realizacja jednego z celów zrównoważonego rozwoju, który zakłada likwidację głodu do 2030 r. Trzeba robić w tym celu dużo więcej" – stwierdził w rozmowie z Radiem Watykańskim ks. Arellano. Zwrócił uwagę na bardzo niepokojące dane: 513 mln głodnych w Azji, 256 mln w Afryce, 42 mln w Ameryce Łacińskiej.

"Ale raport pokazuje nie tylko okrucieństwo głodu. Wskazuje też inny aspekt problemu: otyłość. Otyłych jest 13 proc. dorosłych, 672 mln osób. A zatem problemem jest nie tylko niedożywienie, ale również złe odżywianie. Wspólnota międzynarodowa musi robić więcej. Brak jednak woli politycznej, aby zlikwidować przyczyny głodu, które zależą od człowieka: konflikty, kryzys gospodarczy i zmiany klimatyczne. To są trzy główne czynniki, które powodują tę klęskę" – oświadczył stały obserwator watykański przy FAO.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem