Reklama

Kościół

Internetowe rekolekcje nieparafialne „Pozbądź się wirusa…”

Ks. Teodor Sawielewicz, znany z facebookowego profilu i kanału Youtube „TeoBańkologia”, zaprasza na Wielkopostne Rekolekcje Nieparafialne. Hasło przewodnie internetowego cyklu spotkań to „Pozbądź się wirusa…”.

[ TEMATY ]

rekolekcje

rekolekcje wielkopostne

koronawirus

fietzfotos/pixabay.com

Określenie „nieparafialne” odnosi się do rzeczywistości, w której znaleźli się wierni. - Nie da się ukryć, że większość rekolekcji parafialnych została odwołana w czasie pandemii. To internetowe głoszenie jest więc odpowiedzią na potrzeby tych, którzy chcą posłuchać o Dobrej Nowinie i przeżyć czas Wielkiego Postu, wzrastając duchowo, mimo braku możliwości realnych spotkań w kościołach – wyjaśnia kapłan.

Ks. Teodor Sawielewicz to wikary z Oleśnicy koło Wrocławia, który poza tradycyjną posługą duszpasterską, prowadzi również ewangelizację poprzez tworzenie baniek mydlanych, a na swoim fanpejdżu i kanale YouTube pt. „TeoBańkologia” zaprasza do modlitw online. W ostatnich dniach wspólnie z duchownym modli się różańcem codziennie ponad 20 tys. osób!

Reklama

Od poniedziałku dodatkowo chce on gromadzić wierzących na internetowym areopagu wiary właśnie poprzez rekolekcje wielkopostne. Cykl ma podtytuł „Pozbądź się wirusa…”.

- Pomyślałem, że w naszym życiu są różne elementy, które mogą działać jak wirus - to nasze wady, niedobre przyzwyczajenia czy też złe skłonności. Wirus namnaża się w komórce i prowadzi do jej zniszczenia. Grzech podobnie, żeruje nieraz na tym, co dobre i często jawi się jako pozór dobra, by doprowadzić ostatecznie do naszego upadku. Możemy jednak się przed tym bronić i wzmacniać swoją odporność duchową - tak samo zresztą jak cielesną - mówi ks. Sawielewicz.

W poniedziałek uczestnicy Wielkopostnych Rekolekcji Nieparafialnych „pozbywali się wirusa” oczekiwań.

Reklama

- Co by się stało, gdybyśmy zmienili nasze oczekiwania. Zmienią się także nasze inne odczucia - zmniejszy się lub zniknie gniew, rozczarowanie, frustracja (…) Czy od spełnionych oczekiwań zależy dobro? Myślę, że nie, choć często tak czujemy. Tak samo czy modlitwa jest dobra nie zależy od naszych spełnionych oczekiwań wobec niej. Nie narzucaj Bogu swoich oczekiwań, ale się módl, bo w modlitwie najważniejsze jest spotkanie z Bogiem, Jego łaska i wsłuchanie się w Jego oczekiwania - głosi na pierwszym filmiku cyklu pomysłodawca „TeoBańkologii”. Kolejne poruszane tematy będą dotyczyły m.in. niewiary czy też nieufności.

Następne nagrania z naukami rekolekcyjnymi ks. Teodora Sawielewicza będą się ukazywać codziennie około godziny 17:00 na www.youtube.com/teobankologia, jak i na facebookowym profilu o nazwie „TeoBańkologia”.

2020-03-17 09:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: ksiądz powrócił do szpitala jako lekarz

[ TEMATY ]

ksiądz

Włochy

koronawirus

źródło: wPolityce.pl

Epidemia koronawirusa jest we Włoszech czasem wielkiej mobilizacji społecznej. W sposób szczególny dotyczy to środowiska medycznego. Szpitale potrzebują lekarzy i pielęgniarek. W tych wyjątkowych okolicznościach do pracy w szpitalu w Sassuolo w północnych Włoszech zgłosił się 44-letni ks. Alberto Debbi.

Jako kapelan nie miałby dostępu do zakażonych. Z wykształcenia jest jednak lekarzem pulmonologiem i w szpitalu podjął pracę właśnie w tym charakterze.

CZYTAJ DALEJ

Nowi prałaci i kanonicy w Archidiecezji Wrocławskiej

2021-06-24 20:00

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Roman Maryński odbiera tytuł kanonika

Ks. Roman Maryński odbiera tytuł kanonika

Ks. Arcybiskup Józef Kupny w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela wręczył tytuły prałackie i kanonickie

Jak można było usłyszeć, wyróżnienia te zostały nadane w dowód uznania i zauważenia duszpasterskiego zaangażowania. Na wniosek abp. Kupnego, papież Franciszek mianował Honorowymi Kapelanami Ojca Świętego - ks. Krystiana Hylę, sędziego Metropolitalnego Sądu Duchownego we Wrocławiu  oraz ks. Bolesława Lasockiego, sędziego Metropolitalnego Sądu Duchownego we Wrocławiu. Kanonikiem gremialnym kapituły metropolitalnej wrocławskiej został ks. Andrzej Nicałek, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego we Wrocławiu. Kanonikiem honorowym kapituły metropolitalnej wrocławskiej został ks. Jacek Froniewski, kanclerz i moderator Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej. Kanonikami gremialnymi kapituły kolegiackiej św. Krzyża we Wrocławiu zostali ks. Alfred Gryniewicz, proboszcz polskiej Misji Katolickiej w Oldenburgu oraz ks. Michał Machał, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu - Pawłowicach. Kanonikami honorowymi kapituły kolegiackiej św. Krzyża we Wrocławiu zostali ks. Roman Maryński, kierownik notariatu Metropolitalnego Sądy Duchownego we Wrocławiu oraz ks. Wiesław Szczęch, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca i w Borku Strzelińskim. Kanonikiem honorowym kapituły kolegiackiej św. Krzyża extra numerum we Wrocławiu został ks. Marcin Maślak - dyrektor domu polonijnego Ośrodka Spotkań "Haus Concordia" w Niemczech. 

CZYTAJ DALEJ

Dla matki pieśń

2021-06-24 22:03

[ TEMATY ]

koncert

Choroń

chór Pochodnia

Beata Pieczykura/Niedziela

Jeden z najstarszych chórów męskich w Polsce – Rzemieślniczy Chór Męski „Pochodnia” wystąpił w gościnnej parafii św. Jana Chrzciciela w Choroniu 24 czerwca, w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

– Cieszymy się, że w czerwcu możemy wreszcie pokazać się publiczności. Ten koncert z miesięcznym opóźnieniem był dedykowany głównie matkom – mówił Jarosław Łyczba, dyrygent Rzemieślniczego Chóru Męskiego „Pochodnia”, podczas koncertu „Dla matki pieśń”, który odbył się w Choroniu. Chórzyści zaprezentowali pieśni polskie i innych narodów, utwory sakralne i świeckie, a przede wszystkim te śpiewane z głębi serc dla matek. Koncert „Dla matki pieśń” zorganizowało Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater Częstochowa pod honorowym patronatem wójta gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak. Jednym z patronów medialnych był Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Partnerzy projektu to Urząd Gminy w Poraju i Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję