Reklama

Niedziela Małopolska

Archidiecezja Krakowska: trwają internetowe wielkopostne „Rekolekcje na Dwa Głosy”

Trwają wielkopostne internetowe „Rekolekcje na Dwa Głosy” przygotowane przez Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej. Znani i lubiani duszpasterze spod Wawelu - ks. dr Wojciech Węgrzyniak i ks. dr Krzysztof Porosło - z perspektywy biblisty i liturgisty, omawiają kolejne części Mszy św.

[ TEMATY ]

rekolekcje wielkopostne

źródło: https://diecezja.pl

Przez cały Wielki Post, w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 6.15, na kanale archidiecezji krakowskiej na YouTubie publikowane są kilkuminutowe nagrania, w których wyjaśniane są kolejne elementy Eucharystii z perspektywy biblijnej i liturgicznej.

Reklama

Rozpoczętemu w grudniu rokowi liturgicznemu towarzyszy hasło: „Wielka tajemnica wiary”.
- To właśnie nad tą wielką tajemnicą, jaką jest Eucharystia, chcemy pochylić się także w czasie wielkopostnych rekolekcji. Czy rozumiemy misterium, w którym uczestniczymy? Czy świadomie wykonujemy gesty, które prowadzą nas przez Mszę św.? Jak tłumaczy je Pismo Święte, a jaka odpowiedź wypływa z tradycji liturgicznej? – wyjaśnia Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Każdy odcinek kończy się pewnym wyzwaniem. W najnowszym, poświęconym prefacji, zadaniem jest modlitwa z rękami wzniesionymi do góry, tak jak robi to kapłan właśnie w czasie tej części liturgii. Bezpośredni link: Zobaczv=QoEsBSPBkH4

„Rekolekcje na Dwa Głosy” prowadzą kapłani archidiecezji krakowskiej. Ks. dr Wojciech Węgrzyniak jest biblistą i adiunktem w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Ks. dr Krzysztof Porosło jest liturgistą wykładającym na UPJPII w Krakowie i prowadzi duszpasterstwo akademickie “Patmos”, działające przy uniwersytecie.

2020-03-18 20:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akademickie rekolekcje wielkopostne z bp. Kicińskim

CZYTAJ DALEJ

Św. Jan Chrzciciel

Pół roku przed narodzeniem Chrystusa czcimy narodzenie św. Jana Chrzciciela, który zapowiadał przyjście Chrystusa i wskazał Go ludowi. Jan Chrzciciel urodził się jako syn kapłana Zachariasza i Elżbiety (por. Łk 1, 5-80) prawdopodobnie w Ain Karim leżącym w Judei, ok. 7 km na zachód od Jerozolimy. Pędził żywot anachorety – pustelnika. Gdy miał 30 lat, zaczął występować publicznie i nauczać. Podjął to dzieło nad Jordanem. Było to w 15. roku panowania cesarza Tyberiusza (por. Łk 3, 1), czyli w 30 r. naszej ery. Nad Jordanem Jan udzielił chrztu Chrystusowi.

CZYTAJ DALEJ

"Dwunasta dla dzieci" w TV Trwam

2021-06-25 11:12

[ TEMATY ]

TV Trwam

Ks. Michał Gławdel

Ksiądz Skaut

Dwunasta dla dzieci

fb

Od najbliższej niedzieli 27 czerwca jego program będzie do zobaczenia na TV Trwam o godzinie 11.50.

Od najbliższej niedzieli 27 czerwca jego program będzie do zobaczenia na TV Trwam o godzinie 11.50.

Od niedzieli "Dwunasta dla dzieci" - seria kazań dla dzieci na YouTube głoszonych przez ks. Michała Gławdela - będzie do zobaczenia na TV Trwam o godzinie 11.50.

Ks. Michał Gławdel na co dzień posługuje jako wikariusz w parafii Trójcy Świętej w Gorzowie. Jest także kapelanem w Związku Harcerstwa Polskiego. W czasie pandemii zaczął nagrywać i publikować na YouTube kazania zatytułowane "Dwunasta dla dzieci". Seria nazwę wzięła od faktu, iż w większości parafii w Polsce Msze św. dla dzieci są właśnie sprawowane około tej godziny. Pomysł ks. Michała został dostrzeżony w sieci nie tylko przez dzieci, które na co dzień naucza on katechezy, ale także przez katolickie media. Od najbliższej niedzieli 27 czerwca jego program będzie do zobaczenia na TV Trwam o godzinie 11.50.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję