Reklama

Kościół

Hiszpańscy burmistrzowie dziękują Kościołowi za służbę podczas pandemii koronawirusa

Podczas gdy Hiszpania walczy z pandemią korona wirusa, z ponad 188,000 przypadkami oraz 19,000 zgonami, burmistrzowie Madrytu i pobliskich hiszpańskich miast wyrazili wdzięczność za działania Kościoła podczas kryzysu.

[ TEMATY ]

prasa

Hiszpania

zagraniczna

koronawirus

pl.wikipedia.org

Burmistrz Madrytu José Luis Martínez-Almeida, również z centroprawicowej Partii Ludowej, 12 kwietnia wysłał wiadomość, do każdego kapłana archidiecezji madryckiej, wyrażając wdzięczność za „cichą i heroiczny pracę „ oraz „za Wasze wsparcie dla najbardziej potrzebujących, Wasze oddanie chorym, za których modlicie się każdego dnia i którym udzielacie sakramentów, zapewniając im oraz członkom ich rodzin pociechę duchowa”.

María José Martínez de la Fuente burmistrzyni Aranjuez miasta na południu Madrytu, również z Partii Ludowej wyraziła podobne uczucia w liście z dnia 14 kwietnia, donosi Diocese of Getafe. (Diecezja Getafe).

Reklama

Chcę wyrazić moją uznanie oraz wdzięczność za wasz codzienny trud we wspieraniu pokrzywdzonych oraz za niestrudzone wysiłki bycia przy naszych obywatelach podczas ich ostatnich godzin, umierających z powodu pandemii korona wirusa, napisała burmistrz.

Czasy w których żyjemy, pozostaną w naszej pamięci, ale, dzięki Bogu, przeminą, a my będziemy mieli czas, aby odzyskać zdrowie i znów być wszyscy razem. W przyszłym roku będziemy odprawiać procesje ulicami Aranjuez z wiarą i przekonaniem.

Podziel się cytatem

Doświadczymy świąt Wielkanocy, doświadczymy Aranjuez, Martínez napisała w podsumowaniu swojego listu.

Reklama

Raquel Jimeno burmistrz miasta Ciempozuelos, na południu Madrytu, członkini Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, opublikowała w mediach społecznościowych swoją wdzięczność za pracę Kościoła.

Kościół walczy na linii frontu wraz ze swoimi pracownikami, aby chronić naszych najbiedniejszych bliźnich, podczas kryzysu spowodowanego COVID-19; zwiększając pomoc żywnościową, zapewniając odzież oraz wodę wielu rodzinom w mieście – napisała.

Kościół wciąż pracuje, aby ratować ludzkie życia w Ciempozuelos. Zarówno swoich jak innych, dlatego DZIĘKUJEMY, ponieważ doceniamy to i jestem pewna, że zdecydowana większość miasta Ciempozuelos również. To, co robią jest bezcenne. Kościół w naszym mieście odgrywa wielką rolę w tej walce, i należy mu podziękować wielkimi literami- napisała Jimeno.

Rada miejska Leganés, na południu Madrytu pod przewodnictwem burmistrza Santiago Llorente z Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, 9 kwietnia opublikowała na Twitterze wyrazy swojego uznania dla pracy wykonywanej przez proboszczów naszego miasta Leganés, działających w trosce o starszych, mieszkańców Domów Opieki Społecznej, pacjentów szpitala Severo Ochoa. Dziękujemy za pomoc bliźnim, której tak bardzo jej potrzebują w dzisiejszych dniach.

2020-04-26 11:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Raport u dominikanów dla kogo i czemu ma służyć?

2021-09-22 07:48

Niedziela Ogólnopolska 39/2021, str. 12-13

[ TEMATY ]

raport

dominikanie

Adobe.Stock

Raport komisji w sprawie Pawła M. to pewnego rodzaju studium przypadku, brutalnego, patologicznego, ale jednak przypadku. Nie może on obciążać całego zakonu i Kościoła.

Na początku jestem winien pewne uściślenie. Po pierwsze – nie będę powtarzał treści raportu, gdyż jest on publiczny i każdy może się z nim zapoznać, ale jeśli nawet akcydentalnie pewne teksty zostaną przytoczone, to jedynie dla wzmocnienia konkretnej tezy. Po drugie – zdaję sobie sprawę, że w przypadku uczestnika komisji eksperckiej zachodzi pewna okoliczność, dla niektórych niepokonalna, która wypływa z dewizy nemo iudex in causa sua (łac. nikt nie może być sędzią w swojej sprawie), ale chcę bardzo wyraźnie podkreślić, że zgadzam się z całością raportu, więc jeśli ktoś oczekuje na tekst polemiczny z jego tezami, to proszę przerwać czytanie i nie tracić niepotrzebnie czasu. Po trzecie od początku pracy w komisji większość członków, a może i wszyscy zetknęli się z bolesnymi oskarżeniami „rozwalania, niszczenia Kościoła”, co dla nas – jako ludzi wierzących i właśnie ludzi Kościoła – było wysoce niesprawiedliwe i w pewnym sensie obciążające. Proszę zatem przyjąć ten tekst jako ogólną refleksję dotyczącą bardzo wrażliwych spraw, które często są pomijane.

CZYTAJ DALEJ

”Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym” - premier Mateusz Morawiekci podczas otwarcia Milickiego Centrum Wsparcia “Capitol”

2021-09-24 17:52

ks. Łukasz Romańczuk

W obecności premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”, którego głównym celem będzie wsparcie najmłodszych podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym.

Przed przecięciem wstęgi oraz poświęceniem odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Premier Mateusz Morawiecki, Paweł Wdówik z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Alicja Szatkowska, prezes MSPDiON, Edyta Defratyka, właścicielka firmy “Deftrans” oraz Agnieszka Szatkowska - Paterek, dyrektor Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję