Reklama

Aspekty

Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej

Dziś w Gorzowie tradycyjne nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Figura, przed którą dokonano zawierzenia miasta Maryi, nawiedziła dziś świątynie biskupiego miasta i przybyła do kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski, gdzie modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

[ TEMATY ]

Nabożeństwo fatimskie

Archiwum Aspektów

W niektórych parafiach naszej diecezji odbywały się czuwania i nabożeństwa fatimskie. „Bóg chce ustanowienia w świecie nabożeństwa do mojego Niepokalanego Serca. Jeśli uczynią to, co wam powiem, zbawi się wiele dusz i zapanuje pokój. Tym, którzy to nabożeństwo przyjmą, obiecuję ratunek. Przybędę w godzinę śmierci z całą łaską, jaka dla ich wiecznej szczęśliwości będzie potrzebna” – głosi przesłanie z Fatimy.

W sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu od maja do października w okolicach 13 dnia każdego miesiąca Noce fatimskie połączone z procesją różańcową z lampionami. Nabożeństwa fatimskie akcentują przede wszystkim potrzebę modlitwy wynagradzającej za grzechy świata. Inauguracja tegorocznych nocy fatimskiej odbędzie się 13 maja. Należy się jednak ciągle liczyć z ograniczeniami ilości wiernych w świątyniach planując udział w wieczornej modlitwie.

Reklama

Akt Zawierzenia Miasta Gorzowa Niepokalanemu Sercu Maryi przez biskupa Tadeusza Lityńskiego

13.05.2020 r.

„Przed Tobą o Matko Chrystusa, przed Twoim Niepokalanym Sercem, pragnę dziś znowu zjednoczyć się z naszym Odkupicielem, który poświęcił się ludziom, aby ich odrodzić poprzez przebaczenie i nakarmić swym życiem” (JP2, Lourdes 14.08.1983).

Reklama

Ten akt zawierzenia jak każdego roku wypowiadam wraz z wszystkimi mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego, którzy zapraszają Cię do swoich domów, parafii, do miejsc nauki i pracy, a zwłaszcza do szpitali, hospicjum, domów opieki i tam, gdzie człowiek zmaga się

z lękiem, cierpieniem i samotnością, szczególnie w zderzeniu z nową chorobą, która przerasta nawet współczesną medycynę. Maryjo, czuła Matko pielgrzymów wędrujących po skażonej wirusem ziemi! Wspomagaj chorych i cierpiących, podtrzymuj nadzieję przebywających

w zamknięciu na kwarantannie, chroń przed niebezpieczeństwem lekarzy i cały personel medyczny, obdarz mądrością w zarządzaniu kryzysowym władze i wszystkie służby miasta

i regionu. Wyproś otwartość na Ducha Świętego kapłanom i osobom życia konsekrowanego, aby nieśli duchowe wsparcie zagubionym w nowej sytuacji. Maryjo, Niepokalana Matko!

W dobie pandemii pełni ufności wołamy, abyś weszła w nasze życie, w nasze problemy

i obawy związane z trudną codziennością i przyszłością. Swą matczyną czułością ogarnij naszą Ojczyznę i cały świat. Chroń nas w tym niepewnym czasie, aby w tym mieście i na całej Lubuskiej Ziemi nie zabrakło chleba powszedniego i nadziei, bez której trudno spoglądać w przyszłość. Niech nowa, nieznana dotąd sytuacja nauczy pokory wierzących

i niewierzących. Obudź w nas Matko wzajemną solidarność, byśmy przetrwali i ocalili najsłabszych. okresie kwarantanny, zamknięcia i ograniczenia związanego z nową chorobą, zwracamy się do Ciebie o szczere nawrócenie dla nas i całego świata. „O Serce Niepokalane! Pomóż nam przezwyciężyć grozę zła, które tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi – zła, które w swych niewymierzonych skutkach ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi ku przyszłości” (JP2, Fatima 13.05.1982). Racz podźwignąć prosimy, lud upadający, w grzechach swych uwikłany, powstać z nich pragnący. Słowami świętego Jana Pawła II, którego setną rocznicę urodzin wspominamy modlimy się

w pokorze naszych serc: „Maryjo, Matko nadziei, bądź z nami na naszych drogach… daj nam Jezusa, spraw, abyśmy za Nim szli i kochali Go” (JP2, 28.06.2003 r.)

2020-05-13 22:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczęcie nabożeństw fatimskich – Rok Jubileuszowy

Metropolita przemyski abp Adam Szal przewodniczył pierwszemu w tym roku nabożeństwu fatimskiemu w sanktuarium św. Michałom Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Podczas wydarzeń z 1917 r. Matka Boża złożyła obietnicę dzieciom fatimskim, że w następnych miesiącach dokona się objawienie, które będzie polegało na tym, że ludzie otrzymają znak od Pana Boga. 13 września 1917 r. Matka Boża zapowiedziała pojawienie się św. Józefa z Dzieciątkiem, obiecywała wtedy, że powie, kim Ona jest. Obiecywała, że oznajmi to, jakie są Jej oczekiwania i dokona się znak szczególny, znak na słońcu, który nazywamy cudem słońca, który będzie związany z tym, by ludzie, którzy będą świadkami tego znaku uwierzyli w to, co dzieje się w Fatimie. Uwierzyli w objawienia, by uwierzyli w Jezusa Chrystusa. Zapowiedziała więc pojawienie się Świętej Rodziny. Ta zapowiedź spełniła się 12 października wspomnianego roku, kiedy ponad 100 tys. ludzi oglądało cud słońca.

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

”Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym” - premier Mateusz Morawiekci podczas otwarcia Milickiego Centrum Wsparcia “Capitol”

2021-09-24 17:52

ks. Łukasz Romańczuk

W obecności premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”, którego głównym celem będzie wsparcie najmłodszych podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym.

Przed przecięciem wstęgi oraz poświęceniem odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Premier Mateusz Morawiecki, Paweł Wdówik z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Alicja Szatkowska, prezes MSPDiON, Edyta Defratyka, właścicielka firmy “Deftrans” oraz Agnieszka Szatkowska - Paterek, dyrektor Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję