Reklama

Kościół

Dom Księży Seniorów w Radomiu wolny od koronawirusa. Zmarło w nim pięciu księży

Dom Księży Seniorów, który znajduje się przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, jest już wolny od koronawirusa. W minioną sobotę do szpitala przewieziono dwóch ostatnich księży, którzy chorowali na COVID-19. Zmarło pięciu księży seniorów. Dzisiaj przeprowadzana jest dezynfekcja obiektu.

[ TEMATY ]

Radom

koronawirus

diecezja.radom.pl

Kanclerz radomskiej kurii biskupiej w Radomiu ks. Edward Poniewierski poinformował, że dotychczas z powodu koronawirusa zmarło pięciu księży-seniorów. W ostatni piątek odszedł 90-letni ks. Henryk Bień, którego pogrzeb odbędzie się jutro, 18 lipca w parafii św. Marcina w Radzanowie.

- Dwóch ostatnich księży-seniorów zarażonych COVID-19 zostało w sobotę przewiezionych do szpitala. Zrobiono to w celu zdezynfekowania całego obiektu, która jest dokonywana w dniu dzisiejszym. W szpitalu nadal przebywa 6 księży, a w tym 2 w stanie ciężkim. W ostatni piątek zmarł ksiądz, który jest piątą ofiarą koronawirusa Domu Księży Seniorów - powiedział Radiu Plus Radom ks. Poniewierski.

Reklama

Kanclerz dodał, że wolni od koronawirusa są też pracownicy domu. - Zarażone były dwie panie, ale mają już wynik ujemny. Dziękuję służbie zdrowia za dotychczasową pracę na rzecz naszych księży. Dzięki pracy lekarzy ocalono życie pozostałych księży seniorów - powiedział ks. Poniewierski.

Podziel się cytatem

Zakażenie koronawirusem w Domu Księży Seniorów stwierdzono na początku lipca. Po przeprowadzeniu testów przez służby sanitarne, potwierdzono obecność koronawirusa u dziesięciu mieszkańców domu, u niektórych z nich pojawiły się objawy chorobowe.

Dom Księży Seniorów jest samowystarczalny i stanowi oddzielny, samodzielnie funkcjonujący obiekt z własnym personelem. Wszyscy mieszkańcy mają zagwarantowane posiłki, które są dostarczane do ich mieszkań, natomiast tych, którym potrzebne są: bezpośrednie wsparcie i pielęgnacja wspierają pracownicy Domu, a także dwaj bracia zakonni ze Wspólnoty Chrystusa Cierpiącego w Kałkowie, którzy pracują jako wolontariusze.

2020-07-27 14:18

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stolica Apostolska udziela odpustu specjalnego wiernym dotkniętym pandemią koronawirusa

[ TEMATY ]

koronawirus

Penitencjaria Apostolska

odpust specjalny

wierni

pixabay.com

Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu specjalnego wiernym dotkniętym chorobą zakaźną spowodowaną koronawirusem, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim tym, którzy opiekują się osobami zakażonymi.

W Dekrecie Penitencjarii Apostolskiej czytamy, że odpustu specjalnego udziela się wiernym cierpiącym na koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach. Warunkiem uzyskania takiego odpustu jest brak przywiązania do grzechu oraz duchowa łączność poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, pobożną praktyką Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności. A także wtedy gdy wierni przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, „ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe”.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Odpust św. Jakuba w Rzykach. Po raz pierwszy wręczali muszle Jakubowe

2021-07-29 18:24

[ TEMATY ]

Rok św. Jakuba

Rzyki

MJscreen

Ks. Krzysztof Moskal na odpuście z muszlą św. Jakuba.

 Ks. Krzysztof Moskal na odpuście z muszlą św. Jakuba.

Parafia św. Jakuba w Rzykach przeżywała uroczystość odpustową i dziękowała za 225 lat istnienia.

Wierni dziękowali za opiekę św. Jakuba i prosili przez jego wstawiennictwo o potrzebne łaski dla całej parafii w niedzielę 25 lipca, zwłaszcza na sumie odpustowej, której przewodniczył biskup pomocniczy z Krakowa Janusz Mastalski w koncelebrze z obchodzącym imieniny proboszczem ks. Krzysztofem Moskalem i księżmi rodakami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję