Reklama

Aspekty

Pielgrzymka zielonogórska na Jasna Górę. Duża fotogaleria.

Z Zielonej Góry wyruszyła 38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. Tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się jednak w innej formie niż to bywało dotychczas.

[ TEMATY ]

Pielgrzymka zielonogórska

Karolina Krasowska

Z Zielonej Góry do Otynia wyszło ponad 500 pielgrzymów

Z Zielonej Góry do Otynia wyszło ponad 500 pielgrzymów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się od Mszy św. w zielonogórskiej konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Tadeusz Lityński. Tegoroczna pielgrzymka ze względu na pandemię koronawirusa została podzielona na kilka jednodniowych etapów. 1 sierpnia pątnicy z Zielonej Góry oraz grupa pątników z Krosna Odrzańskiego pielgrzymują do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu.

- W tym roku w tej pielgrzymce jednodniowej w dwie pierwsze soboty sierpnia wyruszamy do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. W tym roku jesteśmy nastawieni na duchowe pielgrzymowanie, chociaż ta formuła zmieniła się przez propozycję młodzieży pielgrzymkowej, która zaproponowała, że każdego dnia od 2 do 12 sierpnia spotykamy się w kościołach zielonogórskich. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do tego wędrowania po parafiach zielonogórskich w takim samym rytmie i charakterze jak wędrujemy z Zielonej Góry na Jasną Górę - mówi ks. Krzysztof Kocz, przewodnik pielgrzymki zielonogórskiej na Jasną Górę. 

- Samemu Bogu przez Maryję - to hasło tegorocznej pieszej pielgrzymki z Zielonej Góry na Jasną Górę, która w tym roku odbywa się w innym wymiarze, bo będą to dwie soboty pielgrzymowania. Dzisiaj jest to etap z Zielonej Góry do Otynia. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pielgrzymom, którzy tak licznie przybyli, by wyruszyć na ten dzień pielgrzymkowy i zachęcam ich do tego, aby podjęli modlitwę w intencji diecezji, Kościoła i naszej ojczyzny, a także w intencji wszystkich chorych i cierpiących. Dzisiaj nie potrzeba nam czasu odrętwienia, lęku, ale odważnego świadectwa wiary Kościoła. Pielgrzymka jest takim świadectwem, dlatego jestem wdzięczny jej uczestnikom - powiedział bp Tadeusz Lityński.

Całą trasę na Jasną Górę pokonają księża: Krzysztof Kocz, Radosław Szymański, Tomasz Westfal, Łukasz Sławiński. 

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-08-01 10:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza do czuwania

2025-04-10 09:58

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza do CZUWANIA. Chodzi bowiem o to, aby nikt z nas nie przegapił swojej „pory”, swojego „czasu”, lecz aby wiedział, kiedy coś szczególnego „dzieje się dla niego albo ze względu na niego”.

E. Gdy nadeszła pora, Jezus zajął miejsce u stołu i apostołowie z Nim. Wtedy rzekł do nich: + Gorąco pragnąłem spożyć tę Paschę z wami, zanim będę cierpiał. Albowiem powiadam wam: Nie będę już jej spożywać, aż się spełni w królestwie Bożym.
CZYTAJ DALEJ

Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa według świętego Łukasza

Niedziela Ogólnopolska 12/2016, str. 32-33

[ TEMATY ]

Ewangelia

Niedziela Palmowa

Piotr Drzewiecki

+ – słowa Chrystusa
E. – słowa Ewangelisty
I. – słowa innych osób pojedynczych
T. – słowa kilku osób lub tłumu

E. Starsi ludu, arcykapłani i uczeni w Piśmie powstali i poprowadzili Jezusa przed Piłata. Tam zaczęli oskarżać Go: T. Stwierdziliśmy, że ten człowiek podburza nasz naród, że odwodzi od płacenia podatków Cezarowi i że siebie podaje za Mesjasza-Króla. E. Piłat zapytał Go: I. Czy Ty jesteś królem żydowskim? E. Jezus odpowiedział mu: + Tak, Ja nim jestem. E. Piłat więc oświadczył arcykapłanom i tłumom: I. Nie znajduję żadnej winy w tym człowieku. E. Lecz oni nastawali i mówili: T. Podburza lud, szerząc swą naukę po całej Judei, od Galilei, gdzie rozpoczął, aż dotąd. E. Gdy Piłat to usłyszał, zapytał, czy człowiek ten jest Galilejczykiem. A gdy się upewnił, że jest spod władzy Heroda, odesłał Go do Heroda, który w tych dniach również przebywał w Jerozolimie.
CZYTAJ DALEJ

Bp Pękalski spotkał się alumnami roku propedeutycznego

2025-04-13 07:40

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Piotr Kępniak

W miniony czwartek alumnów roku propedeutycznego, którzy formują się przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łasku - Kolumnie, odwiedził bp Ireneusz Pękalski – biskup emeryt archidiecezji łódzkiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję