Reklama

Aspekty

Zielona Góra: Uroczystości z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Fotogaleria.

W Zielonej Górze na placu Bohaterów trwają uroczystości upamiętniające 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Część oficjalną poprzedziła Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela pod przewodnictwem i z homilią bp. Pawła Sochy.

[ TEMATY ]

rocznica

II wojna światowa

Karolina Krasowska

Uroczystości na Placu Bohaterów

Uroczystości na Placu Bohaterów

Uroczystości z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczęła Msza św. w intencji weteranów i ofiar konfliktu, który pochłonął miliony ludzkich istnień. 

Reklama

Biskup, który osobiście przeżył II wojnę światową jako uczeń szkoły podstawowej, w homilii podzielił się własnym doświadczeniem skutków ideologii XX w. Zwrócił także uwagę, iż dzisiaj również jest świadkiem "odradzania się nowych ideologii, które w miarę opanowania wpływów w polityce, kulturze, na uniwersytetach, w szkolnictwie i ustawodawstwie nowego prawa dla nadludzi podejmują walkę z zacofanym chłopstwem, ludźmi wsi, robotnikami, babkami i starcami z kruchty kościelnej".

- W swej pysze i egoizmie nieświadomi są tego, że właśnie tacy ludzie napełnieni duchem Bożej prawdy i miłości bronili ich ojców i dziadków kosztem własnych cierpień, własnego życia przed tyranią ideologii ludobójczych XX w. - mówił w homilii bp Paweł Socha.

Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przemaszerowali z kościoła w asyście kompanii honorowej, pocztów sztandarowych oraz pozostałych uczestników uroczystości na Plac Bohaterów. Tu miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej i odtworzenie hymnu państwowego. Zaplanowano także widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Edukacyjnego Nr 3 w Zielonej Górze oraz apel pamięci i złożenie wiązanek kwiatów.

2020-09-01 12:28

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się w Wieluniu i Warszawie

[ TEMATY ]

rocznica

II wojna światowa

uroczystości

Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Wieluń, 1 września 1939 r.

Wieluń, 1 września 1939 r.

Tegoroczne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczną się w Wieluniu.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Prezydentem Republiki Federalnej Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem o godz. 4.40 wezmą udział w upamiętnieniu pierwszych ofiar II wojny światowej, mieszkańców Wielunia, którzy zginęli w wyniku celowego bombardowania przez niemieckie lotnictwo obiektów cywilnych, w tym miejscowego szpitala.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Łódź: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji!

2021-09-18 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia po za, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję