Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Nowy rok szkolny

Po kilku miesiącach nauki zdalnej i wakacjach uczniowie rozpoczynają nowy rok szkolny. W sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju kolejny etap nauki uczniowie, rodzice i nauczyciele rozpoczęli modlitwą.

Joanna Ferens

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

Już na początku Eucharystii ks. dziekan Witold Batycki modlił się o Boże błogosławieństwo i światło Ducha św. dla wszystkich uczniów: – Rozpoczynamy dzisiaj nowy rok szkolny. Przekraczamy pewien próg, próg nadziei i wydarzeń, które nas czekają. Zdobywania wiedzy, pokonywania wielu słabości ciała i ducha, aby mimo tych trudnych czasów wciąż się rozwijać. Dlatego tym bardziej chcemy prosić o to Boże błogosławieństwo, aby ten próg był przekroczony z Panem Bogiem. Bardzo serdecznie witam wszystkich tutaj zgromadzonych, przedstawicieli szkół, dyrekcję, wszystkich uczniów, zarówno tych najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukację, jak i tych najstarszych, którzy w tym roku będą zdawać egzamin maturalny. Potrzeba nam szczególnie mocy Bożej i Bożego błogosławieństwa, na początku tej podróży, którą dziś rozpoczynamy. Jest nią nowy rok szkolny, nauka, wiedza, która na nas czeka, nowe znajomości i doświadczenia. Otwórzmy nasze serca na przyjęcie tych darów i już dzisiaj podejmijmy dobre postanowienia, aby jak najlepiej i jak najowocniej przeżyć nowy rok szkolny – podkreślał.

Reklama

W kazaniu ks. Łukasz Duda w szczególny sposób zwrócił uwagę na nauczanie św. Jana Pawła II, patrona Katolickiego Liceum: – Wymagajcie od siebie, choć inni od was nie wymagali. To słowa naszego Patrona i są one niezwykle ważne. Inaczej nie można zdobyć wiedzy i umiejętności, które pozwolą w dorosłym życiu dobrze i pięknie żyć, które pomogą w przyszłości znaleźć pracę, założyć rodzinę. Te wymagania są konieczne. Wymagajcie od siebie, choć inni od was nie wymagali – zobaczcie, że te słowa nie straciły nic ze swej aktualności. Szczególnie może w tym czasie naznaczonym epidemią trzeba nam sobie o nich przypominać. Chciejmy ten czas budować tylko na dobrych słowach, które pomogą zarówno nauczycielom, jak i uczniom – mówił.

O potrzebie kształtowania charakterów i umysłów mówił podczas inauguracji roku szkolnego starosta biłgorajski Andrzej Szarlip: Szkoła daje wiedzę, przysposabia do zawodu i dorosłego życia. Jest czasem wzrastania, poszerzania horyzontów, szukania odpowiedzi na pytania i pomocą w wyborze drogi życiowej. To czas zdobywania nowych umiejętności i poszerzania wiedzy. Ale to także czas wykuwania charakterów, hartowania ducha, wychowywania. Zacznijcie więc już od pierwszego dzwonka tego roku, prace systematyczną, rzetelną, pełną poświęceń i wytrwałą. By po kolejnych tygodniach być ludźmi mądrzejszymi, by praca nauczycieli i troska rodziców nie poszły na marne. Korzystajcie z zajęć teoretycznych i praktycznych, z konkursów, zawodów sportowych, zajęć dodatkowych. Wszystko po to, by ten czas wykorzystać jak najlepiej. To zaprocentuje na maturze, na egzaminach zawodowych, ale przede wszystkim w dorosłym życiu czy to na studiach czy w podjętej pracy – podkreślał.

Ze względu na pandemię koronawirusa w szkołach nie odbyły się tradycyjne apele rozpoczynające rok szkolny lub miały one okrojony przebieg. Uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie zapoznali się szczególnie z procedurami sanitarnymi, które będą obowiązywać w szkołach już od jutra.

2020-09-06 11:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szatan chciał zabić jej dziecko - Ksiądz z osiedla w rozmowie z egzorcystą!

2021-09-28 14:51

[ TEMATY ]

duchowość

egzorcyzmy

egzorcysta

youtube.com/ksiadzzosiedla

Jak wyglądają egzorcyzmy? Co nadprzyrodzonego może się wydarzyć? Dlaczego Bóg dopuszcza opętania? Jaką rolę pełni Maryja?

Ks. Rafał Główczyński w najnowszym odcinku swojego vloga rozmawia z egozrcystą Archidiecezji Warszawskiej - Ks. Jackiem Fijałkowskim.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: jubileuszowa edycja konkursu „Indeks marzeń” dla niepełnosprawnych

2021-09-28 17:01

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

mimowszystko.org

To już ostatnie dni, by wziąć udział w jubileuszowej, 10. edycji konkursu stypendialnego „Indeks marzeń” Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jest on skierowany do maturzystów i studentów z niepełnosprawnościami.

W ramach konkursu zostanie wyłonionych 9 laureatów z niepełnosprawnością - maturzystów lub studentów - którzy otrzymają 9-miesięczne stypendia w wysokości 1000 zł na naukę w wybranej przez siebie uczelni w roku akademickim 2021/2022. Przyznawanie stypendium odbywa się w ramach Akademii Odnalezionych Nadziei.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję