Reklama

Niedziela Sosnowiecka

U Matki Bożej Pocieszenia

Tradycyjnie w pierwszą środę września odbyło się modlitewne spotkanie w okazałej czeladzkiej świątyni, której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Jarosław Wolski. Ze względu na panującą pandemię w łączności duchowej bp Grzegorz Kaszak towarzyszył tegorocznym pielgrzymom przybyłym do Matki Bożej Pocieszenia do Czeladzi.                 

ks. Tomasz Zmarzły

Wierni czciciele Matki Bożej Pocieszenia

Wierni czciciele Matki Bożej Pocieszenia

Maryja dostrzega wszystkie nasze pragnienia, potrzeby, cierpienia i mówi jak w Kanie „Dobrej Przemiany”: Uczyńcie wszystko cokolwiek Syn mój wam powie! Przychodzimy więc posłuszni Jej słowom, aby zawierzyć Boskiemu Lekarzowi to, co jest w nas słabością, cierpieniem, chorobą, ale co może stać się naszą mocą i siłą. Przyjmujemy to cierpienie jako łaskę uczestnictwa w cierpieniu Chrystusa, tego wziął na siebie wszystkie nasze cierpienia. W tym dniu naszego dorocznego pielgrzymowania łączymy się z Pasterzem naszej diecezji bp Grzegorzem, który w najbliższych dniach będzie obchodził swoje imieniny, z chorymi kapłanami i wszystkimi, którzy dźwigają krzyż boleści – mówił na powitanie ks. kan. Jarosław Wolski.

Reklama

Dzisiaj chciałbym, aby na tajemnicę naszego cierpienia, którego doświadcza każdy z was w swoim ciele i duszy spojrzeli przez największą tajemnicę naszej wiary jaką jest Eucharystia. Chrystus ustanawiając tę jedyną Ofiarę Nowego Przymierza ukazuje nam nową nadzieję. Zapowiada przejście ze Starego Testamentu do Nowego. W centrum staje On sam jako Ofiarnik, Najwyższy Kapłan i Ofiarnik. Daje nam siebie w swoim ciele i swojej krwi. Jak zrozumieć tę tajemnicę? Jak zrozumieć tajemnicę naszego cierpienia? W Eucharystii to wyraźnie widać. Wszystko, co jest w nas słabością i cierpieniem przez Chrystusową śmierć i zmartwychwstanie ulega przemianie z aktu cierpienia w akt miłości. Chrystus zaprasza nas do tej uprzedzającej ofiary. Kościół jest silny siłą modlitwy i cierpienia tych, o których mówił wielki prorok naszych czasów św. Jan Paweł II, że są „Arystokracją Kościoła” – wołał kaznodzieja.

Przybyli na uroczystość pielgrzymi podczas Mszy św. otrzymali sakrament namaszczenia chorych. Nie zabrakło życzeń dla naszego ks. bp. Grzegorza Kaszaka świętującego swoje imieniny. Nie mogło nas tu zabraknąć. Pomimo tego, że było nas znacznie mniej iż rok temu, to jednak jeszcze z większą siłą prosiliśmy o ratunek dla nas i ustanie epidemii. Ufamy, że Matka Boża Pocieszenia otoczy nas, jak zawsze, płaszczem swej opieki – stwierdzają Maria Hetmańczyk wraz z Aleksandrą i Bożeną Polak.

2020-09-10 13:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

Koncert "Abba Ojcze" pod patronatem "Niedzieli" z Feniksem 2021!

2021-09-26 07:41

[ TEMATY ]

koncert

Feniks

Łukasz Krzysztofka /Niedziela

Uroczysta gala wręczenia nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2021 odbyła się w sobotę w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Nagrodę główną otrzymał ks. prof. Jerzy Szymik, teolog i poeta, profesor nauk teologicznych. Wśród nagrodzonych w tym prestiżowym plebiscycie znalazły się TVP S.A. i Klasztor Jasnogórski za widowisko muzyczne "Abba Ojcze - Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II", który odbył się w 2020 r. pod patronatem "Niedzieli"

Podczas gali wyróżnienie zdobyła również książka "Selfie smartfonem Boga" naszego redakcyjnego kolegi Damiana Krawczykowieskiego. 

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję