Reklama

Niedziela Częstochowska

„Niedziela” złożyła na Jasnej Górze Wielką Księgę Łask

W roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, 3 października, na kilkanaście dni przed 42. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, Tygodnik Katolicki „Niedziela” złożył podczas Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze Wielką Księgę Łask otrzymanych za przyczyną św. Jana Pawła II.

Jej autorami są czytelnicy „Niedzieli” z Polski i zagranicy, którzy za pośrednictwem serwisu www.100jp2.niedziela.pl wpisali do niej swoje prośby i podziękowania kierowane przez wstawiennictwo świętego papieża Polaka. W serwisie można również przeczytać księgę w wersji elektronicznej.

Niedziela

– Jako środowisko Tygodnika Katolickiego „Niedziela” chcemy u naszej Matki i głównej Redaktorki ożywiać i umacniać naszą wiarę. Dla nas, ludzi wiary, całe życie przeżywane jest z Bogiem na modlitwie. Modlimy się w szczęściu i w rozpaczy, w radości i smutku, dlatego składamy na ołtarzu narodu Wielką Księgę Łask – powiedział w kazaniu ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli”.

Reklama

Przytoczył również wpis Krzysztofa z żoną: „Boże kochany, za pośrednictwem św. Jana Pawła II proszę o uzdrowienie naszego syna z poważnej choroby. Ponad 30 lat temu otrzymałem od Ciebie, Ojcze Święty, Twoje błogosławieństwo dla mojej rodziny. Bardzo proszę, interweniuj teraz”.

Odczytał również słowa Aliny: „Ty, który ukochałeś dzieci i młodzież, wybłagaj u Ojca naszego łaskę wiary dla wszystkich moich dzieci. Ojcze Święty, dziękuję Ci za słowa: «Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali!». One były i nadal są najważniejszym drogowskazem. Szczególnie wtedy, gdy przychodzi trud, zniechęcenie, zmęczenie i chęć poddania się. Dziękuję Bogu, że mogłam żyć w czasach Twojego pontyfikatu”.

– Inni zwracają się do papieża słowami: „moja podporo”, „mój autorytecie”. Jest tak wiele próśb i jeszcze więcej podziękowań. Na ręce ojców paulinów, stróżów Jasnej Góry, chcemy złożyć tę księgę jako wotum Polaków – zaznaczył redaktor naczelny „Niedzieli”.

Reklama

Jak zauważył, „zawsze możemy liczyć na naszą Matkę, Maryję, ale wiemy, że również w świętych, naszych orędownikach, niewidzialny Bóg ukazuje nam naocznie swoją obecność”. – W każdej życiowej sytuacji potrzebujemy wsparcia i o to wsparcie św. Jana Pawła II tak bardzo prosimy – dodał.

„W roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II Tygodnik Katolicki „Niedziela” czuje się szczególnie zobowiązany do podjęcia działań, aby zwłaszcza nowe pokolenie pamiętało o wielkim Polaku – orędującym u Bożego tronu w naszych troskach i potrzebach” – podkreślił ks. Mariusz Frukacz, redaktor i dziennikarz „Niedzieli”.

Mszę św. koncelebrowali: ks. Mariusz Frukacz, ks. Robert Grohs, moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej i o. Marcin Ciechanowski, podprzeor Jasnej Góry.

Eucharystia została odprawiona we wszystkich intencjach zapisanych w Wielkiej Księdze Łask.

2020-10-03 10:23

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: trzeci Wieczór Maryjny – „Moja mama jest Królową”

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Jasna Góra

Na Jasnej Górze w niedzielę, 8 stycznia, odbędzie się kolejny Wieczór Maryjny z cyklu „Moja Mama jest Królową”. Spotkania stanowią przygotowanie do głównych uroczystości trzechsetlecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej, które zaplanowane są na 26 sierpnia.

- Tym razem rozważana będzie tajemnica Bożego Narodzenia - powiedział o. Mariusz Tabulski, definitor generalny Zakonu Paulinów, odpowiedzialny za obchody jubileuszowe. Podkreślił, że „idziemy tajemnicami życia Maryi, Jej przeżywania obecności Boga w swoim życiu, bo to jest bezpieczna droga, którą szły całe pokolenia”. O. Tabulski dodał, że „chcemy razem z Maryją i od Niej uczyć się misterium obecności Jezusa w naszym życiu”.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsza Dama RP odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie

2021-09-16 17:47

[ TEMATY ]

Rzym

Pierwsza Dama

Szkoła katolicka

KAI/Grzegorz jakubowski/KPRP

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie, prowadzoną przez rzymski kościół św. Stanisława B.M. – najstarszy ośrodek duszpasterstwa polskiego poza Polską.

Małżonka Prezydenta RP spotkała się z nauczycielami i rodzicami uczniów Katolickiej Polskiej Szkoły Podstawowej, która działa w Rzymie od września 2009 r. Spotkanie, w którym uczestniczyli także między innymi min. Adam Kwiatkowski i rektor polskiego kościoła w Rzymie, ks. prał. Paweł Ptasznik, odbyło się w środę popołudnie i było okazją zarówno do przybliżenia historii i specyfiki funkcjonowania tej placówki, jak też – przy tej okazji – rozmowy o wyzwaniach i szansach, z jakimi spotykają się młodzi ludzie polskiego pochodzenia, dorastający we Włoszech.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent w rocznicę odbudowy Zamku Królewskiego: trudno uwierzyć, że 50 lat temu były tu ruiny (krótka)

2021-09-16 19:08

[ TEMATY ]

Warszawa

prezydent

Zamek Królewski

Wikipedia

Trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tu morze ruin; podziękowania dla tych, którzy dbają o to jedno z najważniejszych świadectw naszej kultury, są absolutnie zasadne - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 50 rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

"To niezwykle ważne, jedno z najważniejszych świadectw naszej wielkiej historii, naszej tradycji, naszej kultury" - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek podczas uroczystości jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. "Kiedy się tu wchodzi, to nie ma wątpliwości, że podziękowanie i nagrodzenie tych, którzy na co dzień dbają o tę niezwykłą spuściznę, jest absolutnie zasadne. Zamek prezentuje się pięknie. Kiedy patrzymy na niego dzisiaj, to trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tutaj tylko morze ruin" - podkreślił prezydent.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję