Reklama

Kościół

Hiszpania: arcybiskup Madrytu skrytykował plan dalszej liberalizacji aborcji

Arcybiskup Madrytu kardynał Carlos Osoro nazwał “aberracją” deklaracje minister ds. równouprawnienia Hiszpanii Irene Montero o planie dalszej liberalizacji prawa aborcyjnego w tym kraju. - To szaleństwo nie ma już końca. To jakaś słabość naszego społeczeństwa – ocenił kardynał Osoro.

[ TEMATY ]

Madryt

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zwierzchnik madryckiego Kościoła przypomniał w swoim oświadczeniu na słowa papieża Franciszka, który stwierdził w ostatniej encyklice Fratelli Tutti, że aborcja jest dowodem na to, że życie ludzkie nie jest już pierwszorzędną wartością.

Stanowisko arcybiskupa Madrytu jest reakcją na zapowiedzianą 6 października przez Irene Moreno procedurą zmiany przepisów, które umożliwiają dokonywanie aborcji przez nieletnie. Według polityk lewicowej partii Podemos, koalicjanta socjalistów w rządzie premiera Pedra Sancheza, prace nad zmianą ustawy z 2015 r. “już ruszyły”, i jak stwierdziła Montero mają służyć “realizacji prawa każdej kobiety do decydowania o swoim ciele”.

Z informacji przekazanych przez minister deputowanym wynika, że po nowelizacji prawa aborcyjnego decyzję o przerwaniu ciąży nastolatka, która nie ukończyła 18. roku życia, miałaby podejmować samodzielnie, bez zgody swoich rodziców.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-10-14 08:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polska ekstremalna Droga Krzyżowa w Madrycie

Wielki Piątek jest bez wątpienia najważniejszym dniem Wielkiego Tygodnia w Hiszpanii. Na ulice wychodzą wówczas główne procesje pokutne. W Madrycie Polacy zorganizowali dzisiaj Ekstremalną Drogę Krzyżową, która zbiegła się z 16 rocznicą śmierci Jana Pawła II.

Już po raz drugi najważniejsze „pasos” Wielkiego Tygodnia, czyli sceny Męki Pańskiej nie wyszły na ulice hiszpańskich miast. Jednak do kościołów i kaplic ustawiają się długie kolejki. Członkowie bractw i wierni chcą pomodlić się i pozdrowić Jezusa El Pobre, Matkę Bożą Esperanza czy też Makaranę. Na wielu twarzach widać wzruszenie i z trudem ukrywane łzy.
CZYTAJ DALEJ

Rozważanie na niedzielę: "Bóg jest" historia Dr Romany

2025-09-26 08:27

[ TEMATY ]

rozważanie

ks. Marek Studenski

Znany myśliciel ze wschodu zwykł mawiać: Tygrys goni każdego z nas. Pytanie nie brzmi „czy”, ale „dokąd biegniesz?”. Ten odcinek podpowie drogę i kierunek. Spoiler: prowadzi przez dwa słowa - Bóg jest.

W tym odcinku zabieram Cię w niezwykłą podróż: od dramatycznego poszukiwania 3-letniej dziewczynki, którą ogrzał własnym ciałem wierny pies, po milczącą mądrość Ewangelii, gdzie Łazarz - „ten, któremu Bóg pomaga” - uczy nas, że miłosierdzie bywa bliżej niż sądzimy.
CZYTAJ DALEJ

W Winnym Grodzie trwają IX Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

2025-09-27 16:31

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko ‑ gorzowska

Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno‑Muzyczne

Karolina Krasowska

IX Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

IX Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

W Zielonej Górze od wczoraj trwają IX Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. W tym roku w wydarzeniu uczestniczy 260 osób.

Od wczoraj w Zielonej Górze trwają IX Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością, a w tym roku przeżywa je 260 osób, a uczestnicy są niemal z całej Polski. Tematem warsztatów jest Eucharystia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję