Reklama

Kościół

Kraków: 1,5 tony żywności dla Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Przed zimą Dzieło Pomocy św. Ojca Pio otrzymuje wiele form wsparcia, które pozwolą mu zabezpieczyć na najbliższe miesiące swoich podopiecznych. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio ze Stalowej Woli przekazała krakowskiej organizacji 1,5 tony żywności dla bezdomnych i ubogich.

[ TEMATY ]

bezdomni

bezdomność

Halfpoint/fotolia.com

- W tym trudnym czasie otrzymujemy wiele wsparcia oraz życzliwości od dobrych ludzi, bez których nasza codzienna praca na rzecz osób bezdomnych nie byłaby możliwa. Pomoc ta ma nie tylko wyraz praktyczny, bo pozwala nam nieść pomoc najuboższym, ale również dodaje nam sił i przywraca wiarę, że ludzie są naprawdę dobrzy - mówi br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor instytucji.

Jedną z takich inicjatyw jest organizowana od 2013 r. zbiórka żywności przeprowadzona przez Grupę Modlitwy św. Ojca Pio w Stalowej Woli. - Do podwórkowego garażu niewielkiego rozwadowskiego klasztoru braci kapucynów ludzie dobrej woli przynosili żywność i artykuły higieniczne. W akcję w tym roku zaangażowało się aż 12 parafii, dzięki czemu wspólnymi siłami udało się zebrać 1,5 tony żywności długoterminowej. To pozwoli zabezpieczyć osoby bezdomne na najtrudniejszy dla nich czas zimy - opisuje kapucyn.

Darczyńcy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio są niezwykle kreatywni - organizują zbiórki urodzinowe, licytacje ręcznie przygotowanych rzeczy, a nawet… lekcji tańca. - Pani Kasia z krakowskiej szkoły West Coast Swing postanowiła podzielić się swoim talentem i zorganizowała licytację prowadzonych przez siebie lekcji tańca. Efektem było ponad tysiąc złotych, które w całości zostało przekazane na pomoc osobom bez domu - wspomina br. Marszałkowski.

Podziel się cytatem

Reklama

Funkcjonowanie krakowskiej organizacji opiekującej się bezdomnymi i ubogimi wsparł także ceniony biblista i rekolekcjonista, ks. Wojciech Węgrzyniak. Dochód z jego książki pt. „Bogaty katolik” zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

- Dobro i hojność, którą nas obdarzacie za każdym razem tak samo nas wzrusza. Jesteśmy wdzięczni, że nie brakuje wśród nas osób, które razem z nami chcą odmieniać historie osób bez domu na lepsze. Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy otworzyli serca na pomoc osobom ubogim i wykluczonym - podsumowuje br. Marszałkowski.

Szczegółowe informacje o aktualnej formie działalności organizacji oraz o możliwości jej wsparcia dostępne są na stronie www.dzielopomocy.pl. Jedną z form jest przekazanie darowizny na konto organizacji: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 lub dla darczyńców z zagranicy PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r. Wspiera ono osoby potrzebujące poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.

2020-11-16 09:54

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Caritas. Poszerzają wiedzę i umiejętności

Schronisko Aktywizujące dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas w Zielonej Górze – jak sama nazwa wskazuje – dba o to, by mieszkańcy domu nabywali nowe umiejętności, takie, które przydają się na co dzień, ale nie tylko. To również nauka postępowania w sytuacjach nagłych.

Właśnie odbył się kolejny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzony przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Szkolenie poprowadził Piotr Poźniak.

CZYTAJ DALEJ

Zgłębiają liturgię

2023-02-05 08:23

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

KODAL

Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii

Łagów Lubuski

Katarzyna Krawcewicz

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Diecezjalna diakonia liturgiczna Ruchu Światło-Życie prowadziła w Łagowie w dniach 30 stycznia – 5 lutego rekolekcje specjalistyczne dla młodzieży.

KODAL, czyli Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii, w tym roku przebiegał pod hasłem Desiderio Desideravi. Jest to tytuł ogłoszonego przez papieża Franciszka listu apostolskiego o liturgii.

CZYTAJ DALEJ

Odważyła się na miłość

2023-02-05 15:30

Marzena Cyfert

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

W liturgiczne wspomnienie św. Marii de Mattias w parafii św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii świętej. Eucharystii przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

– Relikwie przybyły do nas z dalekiego Rzymu. Dzięki hojności Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa możemy cieszyć się obecnością tej świętej w naszej świątyni, w tym szczególnym dniu, kiedy obchodzimy jej wspomnienie. Z wielką radością, dziękując Bogu za dar świętych, witamy tę świętą pośród nas. Odtąd będzie naszą parafianką, będzie naszą współsiostrą, odtąd będzie prawdziwie wstawiała się do Boga za nami – mówił w słowie powitania o. Faustyn.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję