Reklama

Aspekty

Znamy wyniki konkursu "Drogi do Niepodległości"

Lubuskie Muzeum Wojskowe rozstrzygnęło VI edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Drogi do Niepodległości".

[ TEMATY ]

konkurs

Muzeum Drzonów

Archiwum Aspektów

Rozstrzygnięcie konkursu ze względu na pandemię koronawirusa odbyło się w nieco późniejszym terminie, niż to bywało dotychczas. W sumie do końca listopada do muzeum wpłynęło blisko 200 prac konkursowych z terenu całego województwa, a ponad 40 zostało wyróżnionych. Wszystkie nadesłane prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej, która zostanie otwarta podczas ferii zimowych na początku przyszłego roku. 

W tym roku, jak mówi Magdalena Poradzisz-Cincio, na konkurs napłynęło mniej prac, jednak lepszej jakości. - Prace cechuje wysoki poziom merytoryczny. Jak zwykle napłynęło do nas dużo prac w formie dioramów, bardzo pracochłonnych, dużo kolaży i prac w bardzo ciekawej formie - mówi Magdalena Poradzisz-Cincio. 

Oto wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasy I-III szkoły podstawowej: I miejsce: Małgorzata Kostrzewa, kl. II, Szkoła Podstawowa, Słone II miejsce: Laura Madej, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 21, Zielona Góra III miejsce: Nikodem Wojciechowski, kl. I, Szkoła Podstawowa, Leśniów Wielki

Klasy IV-VI szkoły podstawowej I miejsce: Maciek Kostrzewa, kl. V, Szkoła Podstawowa, Słone II miejsce ex aequo: Nikola Kuklik, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 18, Zielona Góra Krystian Sochacki, kl. IV, Szkoła Podstawowa, Słone III miejsce ex aequo: Amelia Janczak, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 18, Zielona Góra Mateusz Iwański, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 29, Zespół Edukacyjny nr 10, Zielona Góra

Klasy VII, VIII szkoły podstawowej: I miejsce: Julia Błażejewska, kl. VII, Zespół Edukacyjny nr 7, Zielona Góra II miejsce: Adam Rachuba, kl. VIII, Zespół Szkół Specjalnych, Zielona Góra III miejsce: nie przyznano

Praca zbiorowa: I miejsce: Maja Brandt, Julia Szymańska, Hanna Wanatko, Paulina Irzykowska, Zespół Edukacyjny nr 9, Zielona Góra II miejsce: Weronika Borowska, Hanna Dzikowska, Antoni Jachimowicz, Zespół Edukacyjny nr 9, Zielona Góra. III miejsce: nie przyznano


2020-12-02 10:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podczas Igrzysk Olimpijskich transmisje Mszy św. na antenie TVP2

2021-07-23 19:43

[ TEMATY ]

Msza św.

TVP

transmisja

Bożena Sztajner/Niedziela

Podczas trwania Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, od soboty, 24 lipca do niedzieli, 8 sierpnia, wszystkie Msze św. transmitowane do tej pory w TVP1, będą emitowane w TVP2. Zmiana dotyczy również programu „Między Ziemią a Niebem”, który też będzie można oglądać w Dwójce - przekazała TVP w przekazanym KAI komunikacie.

Godziny transmisji Mszy oraz programu religijnego Jedynki nie ulegną zmianie. Dzięki przeniesieniu programów do TVP2 widzowie będą mogli uczestniczyć w cotygodniowych transmisjach mszy świętych o tych samych porach.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

2021-07-19 13:43

[ TEMATY ]

trydencka

Msza trydencka

Karol Porwich

Co ceniony benedyktyn o. Leon Knabit sądzi o dwóch formach odprawiania Mszy św. tzw. trydenckiej, czyli przedsoborowej i nowej, czyli posoborowej?

Msza św. do Soboru Watykańskiego II była odprawiana w rycie tak zwanym rzymskim klasycznym. Ale to nie był jedyny ryt, o tym warto pamiętać, był ryt dominikański, ryt mozarabski, Kościoły wschodnie miały swój ryt i dbano o to, by było zachowane to, co jest istotne: mianowicie liturgia czytań, liturgia… to się rozmaicie nazywało: liturgia katechumenów itd.

CZYTAJ DALEJ

Wakacyjna formacja liturgiczna

2021-07-24 09:01

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

Paradyż

archiwum oazy

Trwa oaza lektorska. Bierze w nich udział 20 uczestników. W kadrze są dwie animatorki, trzech animatorów, kleryk i moderator – ks. Bartosz Warwarko. Rekolekcje prowadzone są w Paradyżu.

Jak to na oazie lektorskiej – jest nauka czytania, jest szkoła liturgii, są też inne punkty formacyjne, a wszystko po to, żeby uczestnicy jak najlepiej przygotowali się do posługi w parafiach. Nie brakuje też wycieczek, bo to w końcu wakacje. - Byliśmy w Zielonej Górze w kinie i w muzeum, w Międzyrzeczu również zwiedziliśmy muzeum, pojechaliśmy do Rokitna, przejechaliśmy meleksami przez Kalwarię Rokitniańską, zwiedzaliśmy zamek w Łagowie, w Pniewie odwiedziliśmy bunkry, byliśmy też w Świebodzinie – wymienia ks. Warwarko.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję